Connect with Us

Sot në “Vrasje të vogla”/ Një ndarje ndodh në Sarmashëk, Oja shpëton fëmijët nga zjarri

Kuriozitete

Sot në “Vrasje të vogla”/ Një ndarje ndodh në Sarmashëk, Oja shpëton fëmijët nga zjarri

Publikuar

-

Ajaz i shpëton zjarrit dhe del nga shkolla. Nilaj kujton këshillat që i ka dhënë Arzu në rast zjarri dhe i zbaton. Oja i tregon Serhanit një tunel të fshehtë për tu futur në shkollë. Serhan arrin të shpëtojë Milën dhe fëmijët e tjerë që kishin ngecur brenda dhomës së teatrit.

Zjarrfikësat arrijnë të gjejnë Nilajin dhe Berkun. Arzu dhe Tajlan tronditen pasi mendojnë se fëmijët e tyre janë gjetur të vdekur. Zjarrfikësit arrijnë të nxjerrin Nilajin dhe Berkun gjallë. Arzu dhe Mehmet kthehen në shtëpi dhe kujdesen për fëmijët. Mehmet përlotet dhe i kërkon falje Arzus. Arzu e përqafon Mehmetin ndërsa ai i thotë se e dashuron dhe është penduar.

Tajlan nuk i tregon Pelinit për shpërthimin e zjarrit. Oja e kalon mbrëmjen e dëshpëruar teksa Edip i qëndron pranë. Merve lë një takim me avokaten dhe i kërkon ta mbajnë të fshehtë. Avokatja i tregon Arzus se një ndarje po ndodh në Sarmashëk por nuk e zbulon që është Merve.

LEXO EDHE:  Sot në "Vrasje të vogla"/ Merve braktis Serhanin, Oja e vendosur për ta shpëtuar nga burgu

Edip shkon në shtëpinë e Merves por e gjen shumë të tensionuar. Merve përlotet dhe i thotë Edipit se i ka mendimet e ngatërruara. Ai i ofron Merves mbështetje por ajo e përzë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

WOW-Propozim për tu mbajtur mend gjatë/ Magjistari ulet në gjunjë para të dashurës i mbuluar nga flakët

Publikuar

-

Nga

Ky është momenti kur një magjistar i propozoi të dashurës së tij pasi i kishte vënë flakën vetes. Filmimet shfaqin Riky Ash të ulur në gjunjë me një unazë në dorë, teksa është i mbuluar nga flakët.

E dashura e tij infermiere Katrina Dobson fillimisht mbeti pa fjalë nga ky veprim, por gjeti forcën për t’iu përgjigjur me po propozimit shokues.

Katrina mendonte se do të ishte pjesë e një sesioni fotografik dhe nuk e priste një propozim, sidomos me të dashurin e saj në flakë.LEXO EDHE:  Merve dhe Elif bashkohen për t'i bërë keq Ojas/ Çfarë do të ndodhë sot në "Vrasje të vogla"

Katrina, e cila punon në njësinë koronavirus në spitalin William Harvey në Kent, shtoi: “Në të vërtetë ishte një mënyrë e bukur për ta bërë atë. Ai jeton dhe merr frymë për punën e tij, kështu që ishte propozimi i përsosur. “/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

VIDEO-E rrallë/ Gjarpri me dy koka me helmin më të rrezikshëm në botë

Publikuar

-

Nga

VIDEO-E rrallë/ Gjarpri me dy koka me helmin më të rrezikshëm në botë

Një gjarpër i rrallë me dy koka është zbuluar në Indi. Krijesa 11 cm e gjatë është gjetur jashtë një shtëpie në rrethin Kalyan të shtetit Maharashtra më 7 gusht.

Ky gjarpër ka helmin më të rrezikshëm në botë. Ekipi që u mor me kapjen  e tij tha se gjarpri do të merret për kërkime të mëtejshme. Ata shtuan: “Gjarpri është i gjallë dhe po mbahet në mjedis të sigurt. Për shkak të protokollit të Departamentit të Pyjeve, ne nuk mund të zbulojmë vendndodhjen e gjarprit tani.” Zyrtari i Shërbimeve Pyjore Indian Susanta Nanda tha se anomalitë e tilla gjenetike çojnë në “nivele të ulëta të mbijetesës në natyrë”.

LEXO EDHE:  Në një festë luksoze dikush bie nga tarraca/ Çfarë do të ndodhë sot në serialin e ri “Vrasje të vogla”

LEXO EDHE:  Sot në "Vrasje të vogla"/ Merve braktis Serhanin, Oja e vendosur për ta shpëtuar nga burgu

Ai shtoi: “Gjarpëri me dy koka Russell u kap në Maharashtra. Russell është shumë më i rrezikshëm se shumica e gjarpërinjve helmues sepse ju dëmton edhe nëse i mbijetoni kafshimit fillestar.”Pavarësisht se është një nga gjarpërinjtë më vdekjeprurës në botë, gjarpri me dy koka Russell mund të jetë i prekshëm për shkak të anomalive gjenetike. Sipas Universitetit të Miçiganit, vipat e Russell janë “një nga gjarpërinjtë më të rrezikshëm” në Azi dhe janë shkaktarë të “mijëra vdekje çdo vit”.

Viktimat përjetojnë shumë simptoma, duke filluar nga dhimbja deri tek të vjellat, marramendja e deri tek goditja në veshka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tunele dhe pamje të pyjeve që të lënë pa frymë/ Fotografitë mahnitëse të fshatrave të Gjermanisë

Publikuar

-

Nga

Nëse zbrisni poshtë në pyjet e Gjermanisë me siguri që do të surpizoheni nga ajo që do të shihni. E shpërndarë në të gjithë vendin është një përzierje e vendkalimeve të mrekullueshme të stilit evok të fshatit Ewok që ofrojnë pamje spektakolare mbi pyjet, lumenjtë dhe malet përreth dhe paraqesin vendkalime të shtrembëruara, pyje dhe ura me litarë. Në gjatësinë 4,265 metra Baumwipfelpfad Bayerischer Wald është vendkalimi më i gjatë në botë.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja hakmerret, Merve përfundon në spital, ja ç’do ndodhë sot

LEXO EDHE:  Serhan takon Ojën/ A do të mundet të zbulojë se ajo është shtatzënë?

Në qendër të shtegut të spiralizuar gjenden tre bredhë të gjatë 108 metra. Ekzistojnë tërheqje të ndryshme anësore për vizitorët e parkut më të afërt, duke përfshirë urat me litarë dhe trarët.Shtegu i lartë gradualisht të çon në një kullë vëzhgimi me lartësi 131 metra e punuar nga druri dhe çeliku.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE