Çfarë nuk di tjetër Edi Rama?/ Kujtim Gjuzi zbulon dy sekrete të reja – CNA
Connect with us

Aktualitet

Çfarë nuk di tjetër Edi Rama?/ Kujtim Gjuzi zbulon dy sekrete të reja

Publikuar

-

Pas qepjes së pantallonave tek ai, kur ishte i ri, Kujtim Gjuzi. deputeti i të djathtës opozitare në Parlament, njëheresh dhe kryetar i Partisë Konstervatore, nga emisioni “360 Gradë” ka zbuluar dhe dy sekrete të tjera lidhur me kryeministri Edi Rama. Se ai nuk di ti japë biçikletës, por as makinës.

Madje Gjuzi solli një situatë kur Edi Rama kishte ardhur më skuadrën kombëtare në Tiranë dhe i ishin bërë pantallonat me njollë.

Që Rama nuk di të qepë, një dhe që nuk di ti japë biçikletës, dy besoj se e dini…  Atëherë po ju them kur ju lini bicikletën para Bashkisë së sotme pse nuk e merrnit bicikletën zoti Rama.  Unë kam qenë pronar i një autoshkolle. Nëse do kishte ardhur për të mësuar makinën me instruktorët e mi Rama do kishte mësuar edhe do ta drejtonte shumë mirë shtetin. Kur keni qenë në skuadrën kombëtar, babi jot të ka dërguar me skuadrën kombëtare të luash dhe ke ardhur me pantallona zhinse dhe atlete të bardha në Tiranë dhe pasi tu bënë me njollë, dhe the si t’ja bëjmë me këtë njollë se nuk hiqet. Të mësova të hiqje njollat dhe i kthyem pantallonat së papthi“,- tregoi deputeti Kujtim Gjuzi./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Bollino kundër Ramës/ Hiq dorë nga 30 Qershori

Publikuar

-

By

Botuesi italo-shqiptar Carlo Bollino në një analizë të publikuar tek Shqiptarja.com si asnjëherë më parë ka dalë kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama për zgjedhjet e 30 Qershorit.

Sipas Bollinos, Rama po luan me zjarrin me këmbënguljen e tij për 30 Qershorin.

Në një frazë të shkrimit të tij, Bollino ka shtruar pyetjen nëse ka më sens që Rama të vazhdojë të këmbëngulë tek data 30 Qershor.

Gazetari i cili bën avokatin mbrojtës të kryeministrit Edi Rama nëpër studio televizive dhe në mediat që drejton shkruan se është më mirë që të hiqet dorë nga 30 Qerdhori në emër të ç’tensionimit të situatës.

“Luan me zjarrin kryeministri Edi Rama, i cili, në emër të Kushtetutës, këmbëngul ta konsiderojë 30 qershorin si datën e vetme të mundshme për të zhvilluar zgjedhjet vendore. Por parimi i pashkelshmërisë së Kushtetutës bie ndesh me parimin e mbijetesës së vendit dhe të bashkëjetesës civile:Përplasjet e fundit tek ambjentet e KZAZ-ve midis policisë së shtetit dhe policive të bashkive të djathta duket se është vetëm fillimi i një përplasjeje më të gjerë, që mund ta ketë pikën kulminante më 30 qershor, por që mund të vazhdojnë edhe më tej. A ka sens qe Rama të këmbëngulë kaq shumë? Dhe, a nuk është më logjike të hiqet dorë nga 30 qershori në emër të çtensionimit dhe thjesht të pretendohet nga presidenti të dekretojë një tjetër datë, duke lënë që, eventualisht, të jetë kreu i shtetit ai që do të gabonte, në rast se nuk e vendos?”,-shkruan ndër të tjera Bollino në analizën e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nuk i lë asgjë imagjinatës/ Reperja tregon rezultatet e operacionit plastik

Publikuar

-

Është e pamundur që mediat e huaja mos të shkruajnë për të pasi ajo di gjithnjë si të tërheqë vëmendjen.

Reperja Cardi B ka treguar rezultatin e operacioneve plastike, teksa shfaqet krahas bashkëshortit të saj, Offset.

E veshur me një fustan të shkurtër të zi, rrjetë, që i tregonte shumë qartë format e saj bombastike, reperja ka bërë që të gjithë t’i kthejnë sytë tek ajo.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dosjet e përgjimeve/ Ndëshkimi duhet të nisë nga radhët e prokurorëve

Publikuar

-

By

Sipas informacioneve më të fundit e që vijojnë te zbulohen dita ditës, dosja 184, apo ndryshe “dosja e zgjedhjeve të Dibrës”, është inicuar nga një kallzim e Edi Palokës për krime elektorale.

Kallezimi eshte bere ne shtator 2016 dhe kishte lendë krimin elektoral.

Nga pergjimi, nderkohe qe behej fushata dhe diten e votimit, dilnin biseda qe sot vleresohen si kompromentuese.

Prokuror i çeshtjes perseri edhe kete radhe eshte besim Hajdarmataj.

Por Hajdarmataj ndersa nuk bente asnje veprim hetimor, rezulton se ka mbajtur personat e perfshire, ne pergjim per 2 vjet rresht.

Pse duhen 2 vjet pergjime kur zgjedhjet kishin kaluar?

Jemi perpara veprimeve te ligjshme?

Apo kallezimi ka qen thjesht formaliteti qe duhej plotesuar nga dikush qe te vihej ne funksionim nje skeme e tere disa vjecare pergjimi te nje subjekti politik?

Prokuroria e krimeve te renda duhet te dale nga tallja qe po ben me dosjet e pergjimeve e qe tashme jane bere publike.

Prokuroria e krimeve te renda duhet te nise nje hetim historik ne lidhje me te gjitha procedurat e venies ne pergjim dhe fatin e te gjitha dosjeve penale per te cilat eshte perdorur hetimi proaktiv.

Kjo ceshtje nuk mund te mbyllet dhe as te harrohet.

Te filloje hetimi i gjithanshem edhe mbi bazen e rezultateve te dala nga komisioni hetimor i vitit 2014, i cili trajtoi çeshtjet e venies ne pergjim te shune personaliteteve te vendit.

Cdo procedure e ndjekur nga prokuroria e pergjithshme pas vitit 2012, si viti ne te cilin prokuroria shenoi rekorde te erreta pergjimesh te nje liste te gjate politikanesh dhe jo vetem.

Nuk mund te besohet se historia nuk po perseritet edhe njesoj edhe sot, nese prokuroria nuk deshmon vendosmeri per zbardhjen e gjithe çka ndodhur.

Nuk mund te kete prokurori te re pa sheruar plagen e madhe te keqperdorimit te organit te akuzes, qelbi i te ciles sapo ka nisur te derdhet ne syte e te gjitheve.

Kjo histori e mbajtur ne arshivat e politikes per tu perdorur diten kur duhet ti vihej zjarri Shqiperise, duhet te zbardhet deri ne fund.

Dhe fundi fillon nga ndeshkimi i te gjithe shkelsave te ligjit brenda prokurorise.

Donika Prela nuk i mbron dot edhe ligjin edhe shkelesat e ligjit.

Donika Prela duhet te zgjedhe nga cila ane do te vendose te qendroje.

Dhe duhet ta demonstroje hapur pozicionimin e prokurorise se krimeve te renda.

Ky pozicionim nuk mund te maskohet pas shprehjeve boshe te lidhura me sekretin hetimor./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Trending

Read previous post:
Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Close