Endri Çekiçi vazhdon të mahnisë te ekipi i ri, Edi Reja bën gati ftesën – CNA
Connect with us

Sport

Endri Çekiçi vazhdon të mahnisë te ekipi i ri, Edi Reja bën gati ftesën

Publikuar

-

Endri Çekiçi nuk di të ndalet dhe brenda pak javësh është kthyer në futbollistin kryesor të fazës ofensive të Olimpija Ljubljanës.

Mesfushori ofensiv pogradecar po kalon një formë të shkëlqyer sa i përket fazës realizuese dhe ndeshjen e parafundit të kampionatit ku skuadra e tij u përball me Mura, ai gjeti përsëri rrjetën duke i dhënë suksesin skuadrës.

Titullar si zakonisht në muajt e fundit, Çekiçi gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 59-të të sfidës, duke realizuar golin e vetëm të ndeshjes për t’i dhënë tre pikë skuadrës së tij e cila ka siguruar vendin dytë në kampionat dhe pjesëmarrjen në Ligën e Europës në verë.

Për Çekiçin, ky ishte goli i 6 në 9 ndeshje të luajtura me këtë skuadër, një bilanc jashtëzakonisht i mirë duke menduar se ndeshja e tij e parë zyrtare me ekipin ka qenë vetëm në mars.

Këto 6 gola janë shënuar në 6 ndeshjet e fundit me Olimpija Ljubljanën duke e bërë një nga futbollistët më në formë të kampionatit slloven e padyshim një element për t’u marrë në konsideratë edhe nga përfaqësuesja shqiptare e futbollit.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Buffon zbulon të vërtetën e hidhur/ Ja pse u largova nga PSG

Publikuar

-

Gianluigi Buffon i dha fund aventurës me PSG dhe e gjitha për shkak të vendimit të klubit parisien në lidhje me të ardhmen e tij. Veterani tregon se kampionët e Francës i treguan atij se nuk do të ishte titullar që nga viti i ardhshëm, prandaj u largua nga Franca duke hequr dorë një shifre të majme parash.

“PSG më komunikoi para 5 muajsh se do të isha portieri i dytë sezonin e ardhshëm. Kisha kohë për të menduar dhe vendosa. Hoqa dorë nga shumë para dhe një zgjatje kontrate. Kërkesa e tyre është e pranushme, por në moshën 41-vjeçare kam nevojë për emocione të përtkhyera në energji, ëndrra dhe të ndhem pjesë e diçkaje”, u shpreh Buffon.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vendosi rekord/ Milan shet zyrtarisht futbollistin latin

Publikuar

-

Milani e huazoi gushtin e kaluar te brazilianët e Palmeiras, ndërsa sot ka ardhur shitja e plotë e tij. Gustavo Gomez është zyrtarisht lojtari më i ri i kampionëve të Brazilit, të cilët kanë paguar 4.5 milionë euro në arkat e Milanit për kartonin e tij.

Mbrojtësi latin la Lanusin në vitin 2016 për t’u bërë pjesë e kuqezinjve nga Milani. 26-vjeçari theu një rekord dhe u bë i pari lojtar nga Paraguaji, i cili vesh bluzën e “Djallit”.

Aventura me Milanin nuk shkoi mbarë dhe Gomez, i cili numëron 32 ndeshje dhe tre gola të shënuar me kombëtaren e tij, u huazua te Palmeiras. Sezoni i mirë bindi drejtuesit e klubit që të investojnë shumën 4.5 milionë euro për të.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E bujshme/ Fenerbahce pranë akordit me mesfushorin e kombëtares shqiptare

Publikuar

-

By

Një lajm i bujshëm publikohet nga Turqia. Fenerbahçe interesohet për mesfushorin e Shqipërisë U-21, Omar Imeri. Turqit janë të fiksuar me shqiptarët e Maqedonisë, pasi para dy vitesh blenë dhe Elif Elmasin nga Rabotniçki.

Televizioni Shtetëror i Turqisë ka bëre me dije se drejtuesit e klubit turk janë takuar me mesfushorin shqiptar pas ndeshjes ndërmjet Turqisë U-21 dhe Shqipërisë U-21, shkruan Telesporti.

Fenerbahçe ka nisur sulmin për të riun. Imeri është në kontratë me Shkëndijen e Tetovës dhe prej një sezoni luan rregullisht. Ai ka shënuar 8 gola, ndërsa dhe eksperienca me Shqipërinë e ka ndihmuar shumë. 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Aktualitet18:34 - 5 Qershor, 2019

Ish zv.negociator i OKB për Kosovën/ Ndërron jetë diplomati austriak Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ish zëvendës i krye negociatorit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, ndërroi jetë të...

Aktualitet10:34 - 5 Qershor, 2019

Ish-presidentët e rajonit thirrje BE/ Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ish-presidentët dhe kryeministrat e rajonit kanë kërkaur nga Europa që të hap negociatat për anëtarësim në BE, për Shqipërinë dhe...

merkel haradinaj merkel haradinaj
Aktualitet20:32 - 4 Qershor, 2019

Merkel ftesë në Berlin për Haradinajn/ Zbulohet arsyeja e takimit

Pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kancelarja gjermane  Angela Merkel i ka dërguar një ftesë tjetër kryeminstrit të Kosovës...

Aktualitet19:36 - 4 Qershor, 2019

Maqedonia e Veriut në BE?/ Ja si përgjigjet Presidenti i KE-së

Ditë më parë Komisioni Evropian i rekomandoi Këshillit të BE-së, autorizimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE të...

Aktualitet19:10 - 4 Qershor, 2019

Vazhdon kaosi te kombëtarja/ Pas Abrashit, dëmtohet edhe mbrojtësi kryesor

Kombëtarja shqiptare e futbollit vazhdon stërvitjen në Frankfurt dhe duket që në fund të sezonit në këmbët e kuqezinjve po...

Aktualitet15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja...

Aktualitet10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Aktualitet09:26 - 4 Qershor, 2019

Beogradi nuk heq dorë/ Veriu i Kosovës i takon Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës. Në një intervistë...

Aktualitet08:27 - 4 Qershor, 2019

Brenda “dhomës së luftës”/ Kundër lajmeve të rreme

Nga Emma Graham-Harrison Dublin- Më shumë se 3 vite më parë, shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zukerberg, e hodhi poshtë...

Trending

Read previous post:
Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

Close