Shtyhet seanca për tre gjyqtarët e Durrësit – CNA
Connect with us

Aktualitet

Shtyhet seanca për tre gjyqtarët e Durrësit

Publikuar

-

Gjykata ka shtyrë procesin gjyqësor lidhur me tre gjyqtarët e Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Ceno.

Shtyrja është bërë për shkak se nuk lajmëruar njëri nga gjyqtarët, i Petraq Dhimitri, sepse sipas tyre, nuk kanë patur një adresë të saktë të këtij të fundit dhe për pasojë nuk ka mundur të nisë procesi gjyqësor.

Seanca e radhës do të mbahet në datën 5 qershor, në orën 09: 00.

Kujtojmë se gjykatësi Petrit Ceno është shkarkuar nga detyra nga vetting-u. Tre gjyqtarët akuzohen për veprën penale “Korrupsion pasiv të gjyqtarëve, prokurorëve apo punonjësve të tjerë të Drejtësisë”./ CNA.al

Aktualitet

“Puna jote e fortë do të pagohet”/ Pas publikimit të pagesave që merr në koncert, reagon Luana Vjollca

Publikuar

-

Së fundmi moderatorja dhe këngëtarja Luana Vjollca ka publikuar disa këngë që janë kthyer në hite dhe mjaft të klikuara.

Sipas ‘Panorama Plus’ që kur Çoçaj e mori në menaxhim Luanën, ajo arrin të marrë ftesa për të kënduar në koncerte të ndryshme ku arrin të nxjerrë për një natë paratë e shpenzuara për një klip, që kushton mesatarisht tek 5 mijë euro.

Por  pak më parë ka reaguar edhe Luana e cila ka publikuar një postim në ‘Instastory’ ku shkruan: “Puna jote e fortë do të paguhet. Njerëzit e duhur do të shfaqen. Ëndrra e tua do të realizohen”, duke treguar kështu që puna e fortë që ajo ka bërë gjithë këto vite më në fund po shpërblehet.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Masakra elektorale në Dibër/ Basha akuza të forta Ramës

Publikuar

-

By

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish sot në lidhje me përgjimet e publikuara një ditë më parë nga gazeta gjermane “Bild”, për masakrën elektorale në Dibër.

Në një deklaratë për mediat, Lulzim Basha hodhi akuza të forta në drejtim të kryeministrit Rama, të cilin e cilësoisi “timonierin” e të gjithë skemës.

“Përgjimet treguan se ata kanë bashkëopunuar me trafikantë droge, kanë bashkëpunuar me vrasës, me grabitës.

Kjo aleancë krim-Rilindje ka përdorur çdo mjet dhe çdo mekanizëm për të vjedhur votën. Kanë kërcënuar qytetarë për të votuar për kandidatët e tyre. Kanë ndëshkuar ata që nuk janë bindur. Çdo veprim i dhunshëm dhe i paligjshëm është përdorur pa asnjë kufizim.

Aleanca krim-Rilindje ka përdorur të gjithë aparatin shtetëror për të vjedhur zgjedhjet. Mbi të gjitha Edi Rama është timonieri i vjedhjes së zgjedhjeve, gjithcka është bërë nën drejtimin e tij”-tha ndër të tjera Lulzim Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mungesa e marketingut të qytetit në vendet e huaja/ Mezini: Turizmi dhe biznesi i cënuar

Publikuar

-

By

“Megjithese jemi ne mesin e muajt qershor, ku ne nje situate krejt normale Vlora do te ishte e tejmbushur me turiste, tashme.realiteti eshte krejte ndryshe. Ne vlore jo vetem turiste te huaj qe nuk ka me por jane larguar dhe pushuesit vendas si dhe pushuesit nga vendet fqinje etj.Ky sezon i ri turistik duhet te kishte filluar qe heret por mesa duket Vlora nuk eshte gati per te perballuar sic duhet sezonin turistik” – keshtu eshte shprehur Kandidatja e Bindjes Demokratike per bashkine e Vlore, Valbona Mezini, e cila zhvilloi nje inspektim ne disa prej plazheve publike dhe private te qytetit ndersa tha se vuri re mungesen e theksuar te turisteve.

“Plazhet jane bosh, shezllonat dhe cadrat jane vendosur tashme por ska turiste” – tha Mezini. Ne takimet qe Mezini pati me disa prej pronareve te bizneseve te cilat kane marre nje hapsire publike per ta shfrytezuar per plazh sipas Mezinit u evdentuan disa problematika.

“Mungesa e turisteve ,mungesa e krahut dhe stafit te punes te kualifikuar dhe mbi te gjitha themelore mbetet mungesa e marketingut, reklamimit qe i behet qytetit ne vendet e huaja” – tha Mezini, -“reklamim ky i munguar i cili ka cenuar turizmin dhe biznesin ne vend dhe nuk ka.sjelle turistet qe priteshin ne qytet” – tha kandidatja Mezini nder te tjera.

Sipas kandidates Mezini ne uljen e fluksit te turisteve kane ndikuar dhe protestat e opozites. Mezini sezonin turistet nga vezhgimet qe zhvilloi e shikon teper skeptik.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Trending

Read previous post:
Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Close