Connect with Us

“Të identifikohet Xhuxhi”/ Hoxha: Ka peshq më të mëdhenj se Dako

Aktualitet

“Të identifikohet Xhuxhi”/ Hoxha: Ka peshq më të mëdhenj se Dako

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha, teksa fliste për dosjen “339” dhe audiopërgjimet, deklaroi se Prokuroria duhet të identifikojë personin e njohur si “Xhuxhi” në përgjime.

Sipas Hoxhës, po të hetohet deri në fund kjo dosje do të zbulojë peshq më të mëdhenj se Dako.

“Dako thotë se në Durrës nuk është vetëm një Niçe, por 300 Niçe, sepse ne e dimë që nuk është vetëm grupi i Shijakut, por ka disa grupe që vijnë tek përgjimet. Në momentin që prokuroria të indifikojë personin me emrin “Xhuxhi”, që janë prap disa, ti do të shikosh sa persona janë të implikuar. Kjo dosje po të hetohet deri në fund do të zbuloje peshq shumë më të mëdhej se Vangjush Dako”,-tha Hoxha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Diell dhe temperatura përvëluese/ Moti për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Diell dhe temperatura përvëluese/ Moti për javën e ardhshme

Java që presim përpara na ka rezervuar mot vetëm me diell si dhe temperatura vere për adhuruesit e plazhit dhe për ata të cilat kanë fiiluar tashmë pushimet.

Sipas Shërbimit Meteorlogjik Ushtarak, moti përgjatë gjithë javës (nga e Hëna deri të Premten) do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin dhe orë të tëra me diell. Përjashtim të lehtë do të bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje të territorit të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta në formë pikash.

LEXO EDHE:  Deklaratat për dorëheqje/ Artan Hoxha nxjerr zbuluar Ilir Metën

LEXO EDHE:  Vizitë e papritur në Tiranë/ Tony Blair blindon Hotel Sheraton?

E vetmja gjë tjetër që mbetet për tu theksuar është se dita e Hënë dhe ajo e Martë do të kenë erë relativisht intensive nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi që arrinë deri në 15-20m-s. Po kështu edhe dita e Premte do të ketë të njejtën karakteristikë sa i përket elementit të erës ndrësa për ditët e tjera era do të fryjë kryesisht e qetë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Masat ndaj COVID-19/ Një tjetër shtet rimbyll kufijtë me disa vende, përfshi Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Masat ndaj COVID-19/ Një tjetër shtet rimbyll kufijtë me disa vende, përfshi Shqipërinë

Një tjetër shtet europian ka mbyllur kufijtë si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Hungaria do të ndalojë banorët e vendeve afrikane, shumicës së vendeve aziatike dhe të disa shteteve europiane që të hyjnë në territorin e saj nga mesnata e së martës, njoftoi sot qeveria.

“Ne duhet të ruajmë veten, në mënyrë që virusi të mos sillet nga jashtë. Shkalla e infeksionit këtu po bie dhe ne duam ta mbajmë atë kështu”, tha Gergely Gulyas, kreu i kabinetit të kryeministrit Viktor Orban, para gazetarëve.

LEXO EDHE:  Tjetërsimi i pronave në bregdet/ Artan Hoxha: Forcat Ajrore dështuan 4 herë të regjistronin pronën, erdhi biznesmeni dhe e mori

LEXO EDHE:  Artan Hoxha ka një mesazh për Adriatik Llallën

Nga kjo masë e re preken vendet afrikane dhe aziatike, me përjashtim të Kinës dhe Japonisë. Në Europë, masa vlen për Shqipërinë, Bosnjë-Hercegovinën, Maqedoninë e Veriut, Kosovën, Bjellorusinë, Malin e Zi dhe Ukrainën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Shndërrimi i muzeut “Shën Sophia” në xhami/ Papa Françesku: Kam shumë dhimbje

Publikuar

-

Nga

Shndërrimi i muzeut “Shën Sophia” në xhami/ Papa Françesku: Kam shumë dhimbje

Gjatë fjalimit të përjavshëm tij të së Dielës në Sheshin e Shën Pjetrit, Papa Françesku foli edhe për shndërrimin e muzeut Shën Sophia në një xhami.

Në një fjalim të shkurtër me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Detit, Papa Françesku theksoi: Deti shkon përtej mendimeve të mia, shkon në Kostandinopojë dhe te Shën Sofia. Kam një dhimbje të madhe!

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon lidhjen mes grupit të Shijakut dhe laboratorit të drogës në Has

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon lidhjen mes grupit të Shijakut dhe laboratorit të drogës në Has

Vendimi i Presidentit Erdogan tashmë ka ngjallur kritika dhe dënime të rënda nga komunitetet e krishtera dhe ndërkombëtare ditët e fundit./CNA.al

LEXO TE PLOTE