Dy ndeshjet e muajit qershor për kombëtare, FSHF publikon njoftimin e rëndësishëm – CNA
Connect with us

Aktualitet

Dy ndeshjet e muajit qershor për kombëtare, FSHF publikon njoftimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga nesër, futbollistët e Kombëtares do të grumbullohen në Durrës, ku do të nisin përgatitjet për dy ndeshjet e radhës, që luhen në muajin qershor, ato me Islandën në transfertë më 8 qershor dhe me Moldavinë në “Elbasan Arena” më 11 qershor.

Ende nuk është publikuar lista zyrtare e futbollistëve që do të grumbullohen nga trajneri Edi Reja për këto dy ndeshje të rëndësishme. Emrat po zbulohen pak e nga pak dhe risia e listës është për momentin Bruno Telushi i Partizanit.

Ja dhe programi i kuqezinjve

E martë, 21 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 22 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 23 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 24 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E shtunë, 25 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 10.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E dielë, 26 Maj

 • Lojtarët e lirë

E hënë, 27 Maj

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja në ambientet e Tropikal ku prezanton dy sfidat dhe listën e të grumbulluarve, ORA 11.00

E martë, 28 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 29 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 30 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 31 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E shtunë, 1 Qershor

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 09.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 14.00
 • Ndeshje stërvitore Shqipëri – Shqipëri U-21, ORA 17.00

E diel, 2 Qershor

 • Nisja e skuadrës për në Frankfurt, ORA 08.00
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 17.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E hënë, 3 Qershor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 15.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 4 Qershor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 15.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 5 Qershor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 15.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 6 Qershor

 • Nisja e skuadrës për në Rejkjavik, ORA 09.00
 • Seanca stërvitore në Rejkavik, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 7 Qershor

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja sëbashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Islandën, në stadiumin ku do të zhvillohet takimi, ORA 12.30
 • Seanca stërvitore, ORA 13.00

(E HAPUR, 15 minutat e para për median)

E shtunë, 8 Qershor

Ndeshja zyrtare eleminatore për Grupin H, Euro 2020

ISLANDË – SHQIPËRI, ora 13:00 Ora lokale (15:00, ora Shqipërisë)

 

E diel, 9 Qershor

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 11.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.30
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 17.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E hënë, 10 Qershor

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja së bashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Moldavinë, në kompleksin Tropikal
 • Seanca stërvitore zyrtare në kompleksin Tropikal

(E HAPUR, 15 minutat e para për median)

E martë, 11 Qershor

Ndeshja zyrtare eleminatore për Grupin H, Euro 2020

SHQIPËRI-MOLDAVI, ora 20:45

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Dosjet e përgjimeve/ Ndëshkimi duhet të nisë nga radhët e prokurorëve

Publikuar

-

By

Sipas informacioneve më të fundit e që vijojnë te zbulohen dita ditës, dosja 184, apo ndryshe “dosja e zgjedhjeve të Dibrës”, është inicuar nga një kallzim e Edi Palokës për krime elektorale.

Kallezimi eshte bere ne shtator 2016 dhe kishte lendë krimin elektoral.

Nga pergjimi, nderkohe qe behej fushata dhe diten e votimit, dilnin biseda qe sot vleresohen si kompromentuese.

Prokuror i çeshtjes perseri edhe kete radhe eshte besim Hajdarmataj.

Por Hajdarmataj ndersa nuk bente asnje veprim hetimor, rezulton se ka mbajtur personat e perfshire, ne pergjim per 2 vjet rresht.

Pse duhen 2 vjet pergjime kur zgjedhjet kishin kaluar?

Jemi perpara veprimeve te ligjshme?

Apo kallezimi ka qen thjesht formaliteti qe duhej plotesuar nga dikush qe te vihej ne funksionim nje skeme e tere disa vjecare pergjimi te nje subjekti politik?

Prokuroria e krimeve te renda duhet te dale nga tallja qe po ben me dosjet e pergjimeve e qe tashme jane bere publike.

Prokuroria e krimeve te renda duhet te nise nje hetim historik ne lidhje me te gjitha procedurat e venies ne pergjim dhe fatin e te gjitha dosjeve penale per te cilat eshte perdorur hetimi proaktiv.

Kjo ceshtje nuk mund te mbyllet dhe as te harrohet.

Te filloje hetimi i gjithanshem edhe mbi bazen e rezultateve te dala nga komisioni hetimor i vitit 2014, i cili trajtoi çeshtjet e venies ne pergjim te shune personaliteteve te vendit.

Cdo procedure e ndjekur nga prokuroria e pergjithshme pas vitit 2012, si viti ne te cilin prokuroria shenoi rekorde te erreta pergjimesh te nje liste te gjate politikanesh dhe jo vetem.

Nuk mund te besohet se historia nuk po perseritet edhe njesoj edhe sot, nese prokuroria nuk deshmon vendosmeri per zbardhjen e gjithe çka ndodhur.

Nuk mund te kete prokurori te re pa sheruar plagen e madhe te keqperdorimit te organit te akuzes, qelbi i te ciles sapo ka nisur te derdhet ne syte e te gjitheve.

Kjo histori e mbajtur ne arshivat e politikes per tu perdorur diten kur duhet ti vihej zjarri Shqiperise, duhet te zbardhet deri ne fund.

Dhe fundi fillon nga ndeshkimi i te gjithe shkelsave te ligjit brenda prokurorise.

Donika Prela nuk i mbron dot edhe ligjin edhe shkelesat e ligjit.

Donika Prela duhet te zgjedhe nga cila ane do te vendose te qendroje.

Dhe duhet ta demonstroje hapur pozicionimin e prokurorise se krimeve te renda.

Ky pozicionim nuk mund te maskohet pas shprehjeve boshe te lidhura me sekretin hetimor./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Këngëtaret shqiptare zbulojnë të dashurën e Ledri Vulës/ I bëjnë dedikimin e veçantë

Publikuar

-

Ledri Vula është një ndër reperët më të dashur shqiptar. Duke qenë shumë i pëlqyer nga gjinia femërore të shumta janë ato vajza që duan të dinë nëse është single apo i dashuruar.

Edhe pse nuk e kanë pranuar asnjëherë publikisht duket se reperi është në një romncë dashurore me Sarah Hoxhën.

Sot ajo feston ditën e saj të lindjes dhe të parat që kanë uruar nëpërmjet Instagramit janë pikërisht shoqet më të mira të reperit. E para ka qenë Dhurata Dora më pas, Ariana Fejzullahu (bashkëshortja e Ermal Fejzullahut) dhe Kida.

Të katërta vajzat ndanjë një raport mjaft të mirë me njëra tjetrën dhe shihen shpesh të kalojnë kohë bashkë sidomos në festat që organizohen me personazhet e njohur.

Nuk e dimë ende nëse do të ketë një urim special publik nga Ledri, kjo mbetet për tu parë në orët në vazhdim.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ndëshkim që shton kandidaturat për azil politik”/ Artan Fuga i përvishet Ramës

Publikuar

-

By

Akademiku Artan Fuga në një analizë të shpërndar në rrjetet sociale ka trajtuar gjërësisht deklaratën e kryeministrit Edi Rama për vendosjen e një ligji që dënon të gjithë personat që tentojnë të prishin zgjedhjet.

Sipas Fugës, ky dënim jep mundësinë e shtimit të personave që kërkojnë azil politik.

Analiza e plotë:

Ndëshkim që do të shtonte kandidaturat për azil politik!

Kujdes!

————————————

Vendosja e dënimit për të mos u lejuar të dalin nga Shqipëria personat që prishin proceset elektorale, prishje të të gjitha llojeve dhe formave, bie në kundërshtim me penitencën penale moderne e cila pranon vetëm tre lloje dënimesh:

 1. Izolim për një kohë nga shoqëria
  2. Punë në shërbim të komunitetit
  3. Dënim me kusht

Prandaj Europa demokratike e ka hequr edhe dënimin me vdekje ndër të tjera!

Të tjera lloje dënimesh janë shkelje të të drejtave njerëzore dhe e bën vuajtësin e dënimit një kandidat për azil politik në Perëndim!

Pastaj dënimi duhet të ketë karakter edukativ! Cfarë karakteri edukativ ka që të dënohesh për të mos kaluar kufirin? Je i padëshirueshëm për vendet e tjera? Por, atëhere këtë dënim duhet t’a japin ato vende!

Kjo krijon kushtet për rimbushjen e oborreve të ambasadave me kandidat për azilantë politikë si Popajt dikur, etj.

Do të shtoheshin personat që do të donin të prishnin procese elektorale me qëllim që pastaj të dënoheshin me mosdalje nga Shqipëria, çka do t’i bënte të merrnin azil politik si viktima të shkeljes të të drejtave politike e njerëzore.

Qarkullimi i lirë më tepër sesa një e drejtë politike është një e drejtë njerëzore si e drejta për të jetuar.

Për respektimin e ligjit patjetër, pa asnjë diskutim, nga të gjithë, sipas Kushtetutës së Shqipërisë dhe kompetencave të çdo institucioni që ajo ka akorduar, por kujdes, territori i atdheut nuk mund të trajtohet si një burg i madh në ajër të hapur, pra si një kamp përqendrimi, edhe kjo mendoj që nuk është një konceptim i drejtë dhe i pranueshëm.

Ka juristë apo jo Shqipëria?

Apo janë të zënë me marrje cmimesh, me qoka, dhe me ojf duke marrë projekte të majme?

Kujdes me logjikën e ndëshkimit penal dhe me abuzimin e forcës së shtetit. Nuk mund t’i heqësh askujt drejpërdrejt si dënim një të drejtë kushtetuese bazike sikurse është e drejta e qarkullimit të lirë!

Ta zemë t’i dënosh të burgosurit me moslexim librash ose mediash!
Apo me heqjen e të drejtës për të votuar!

Më kujtohet teksti më i madh i filozofisë politike i Bedri Spahiut, shkruar në burg, ku ai pak a shumë thekson: I liri është i sigurt në lirinë e tij, vetëm atëhere kur i burgosuri ose i dënuari gëzon edhe ai të drejta të mbrojtura me ligj dhe në mënyrë shumë korrekte!

Kushtetuta dhe parimet e nenet e saj janë edhe për të lirët edhe për të ndëshkuarit!

Një ligj apo formë ndëshkimi penal nuk mund të vijë në kundërshtim me kushtetutën!/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Trending

Read previous post:
Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Close