Connect with Us

Pasione dhe çmenduri në çift/Çfarë do ndodhë me 12 shenjat e horoskopit

Life Style

Pasione dhe çmenduri në çift/Çfarë do ndodhë me 12 shenjat e horoskopit

Publikuar

-

DASHI: Marsi do ju tërheqë paksa veshin të lindurve në shenjën e Dashit, pasi po kalojnë shumë pak me familjen dhe miqtë e ngushtë. Është momenti të ngadalësoni hapin në punë dhe t’i kushtoni rëndësi marrëdhënieve personale.

DEMI: Energjia e Marsit do t’ju bëjë të ndihen më të fortë se kurrë, jeni në gjendje të përballeni me të gjithë dhe të mbroni idetë dhe hapësirën tuaj. Ky është çasti më i volitshëm për të konkretizuar një ëndërr që mbani fshehur në sirtar prej kohësh.

BINJAKËT: Kalimi i Marsit në shenjën e Gaforres do të sjellë më në fund pak paqe për Binjakët. Më në fund mund të merrni frymë lirisht dhe të shpëtoni nga tensioni, inati dhe lodhja e javëve të fundit.

GAFORRJA: Gaforret e dinë shumë mirë se asgjë nuk vjen nga qielli, por duhet shumë punë për të realizuar pritshmëritë që i vini vetes. Marsi do ju ndihmojë të vini pak rregull në planet që keni dhe më pas gjërat do të rrjedhin vetë. Jeta seksuale do të jetë më pasiononte se kurrë më parë. Lum si ju!

LUANI: E dimë që jeni një nga shenjat më bujare të horoskopit, por ndonjëherë duhet të thoni JO ku dhe kur duhet. Marsi ju këshilloni të mendoni më shumë për veten dhe sa më pak për njerëzit toksikë. Jetoni të lirë larg ndikimit të këtyre të fundit.

VIRGJËRESHA: Po sikur ta lini mënjanë urinë tuaj për përsosmëri dhe të shijoni gjërat e vogla? Lëreni veten të lirë dhe shijoni më shumë kohën e kaluar me miqtë, natyrën, një gotë verë të mirë.

PESHORJA: Deri tani lexuat fjalë të mira për të gjitha shenjat, por për fat të keq s’mund të shkruajmë të njëjtën gjë për Peshoren. Kalimi i Marsit në Gaforre do të krijojë konflikte në dashuri dhe punë për të gjitha Peshoret. Mos vraponi gjithë kohën, por ulni hapin, mësoni të ecni në të njëjtin ritëm me të tjerët. Dëgjoni më shumë dhe flisni më pak, do ju ndihmojë të analizoni se ku po gaboni.

LEXO EDHE:  Foto/ Rikthimi i çiftit më të njohur gjatë Coachellas

AKREPI: Aventurat janë pika e dobët e Shigjetarit, por këtë radhë është Akrepi ai që ka nevojë për një shkëputje të vogël. Keni nevojë të ndiheni në qendër të vëmendjes dhe i dëshiruar nga të tjerët.

SHIGJETARI: Pas Peshores, Shigjetari është shenja e dytë që do të përballet me konflikte të herëpashershme në çift deri në javën e parë të qershorit. E keni të vështirë të gjeni gjuhën e përbashkët edhe me miqtë e kolegët. I kujt të jetë faji vallë?

BRICJAPI: Bricjapi duhet të mësojë të kontrollojë emocionet dhe mënyrën si reagon kur gjërat që thonë të tjerët, nuk i shkojnë për shtat. Nuk mund të keni gjithmonë të drejtë, apo jo?

UJORI: Ujori duhet të kthehet me këmbë në tokë dhe të kuptojë që ëndrrat nuk zgjasin gjithmonë. Pas një aventure të jashtëzakonshme, do të mësoni të jetoni njëlloj si më parë.

PESHQIT: Ndërkohë që Ujori ka humbur mbështetjen e Marsit, Peshqit do ta kenë atë deri në datën 28 maj. Keni shumë dëshirë të argëtoheni, kështu që mos u thoni ‘’Jo” atyre që mund t’ju ftojnë. Nuk kanë rëndësi detajet, por qëllimi final./Burimi:Noa.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i fundjavës/ Dashuria dhe financat, zbuloni surprizat për 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Dashi

Duhet të mundoheni që të kapni fluturimthi mundësitë që do ju ofrohen. Shpesh nuk i vini re dhe i lini që t’iu ikin. Ndërkohë që kjo është periudha më e mirë për të përfituar nga mundësitë që ju ofrojnë yjet, pasi në muajt në vijim do të mblidhni frytet e asaj që po bëni tani. Sa i takon ndjenjave, ka disa dyshime që kanë nevojë për sqarim.

Demi

Do të përballeni me disa probleme të sferës sentimentale, ndaj mundohuni që të sqaroni çdo dyshim, pasi gjatë muajit në vijim, gjërat do të komplikohen mjaft. Po ashtu mundohuni që të mbani nën kontroll financat, pasi së fundmi keni shpenzuar shumë.

Binjakët

Si fundjavë që është keni nevojë për një periudhë pushimi për tu rigjeneruar, e keni vërtetë nevojë pas ngarkesës që keni kaluar dhe për të kuptuar se cilat janë gjërat më të mira që duhet të bëni. Ndoshta do ju duhet një ndryshim jo për fajin tuaj, por për shkak të situatave që ju rrethojnë.

Gaforrja

Ju pret një e shtunë mjaft e favorshme, e mbushur me entuziazëm dhe që duhet jetuar në çdo moment. Shmangni çdo lloj diskutimi, pasi nuk ia vlen që të shkatërroni një ditë si kjo. Bëni mirë që ti kushtoni më shumë kohë mirëqenies tuaj dhe dashurisë.

Luani

Ju pret një ditë rikuperimi, në raport me ato që keni lënë pas, kur jeni përballur me një sërë shqetësimesh. Fatmirësisht çdo gjë ka kaluar, dhe do të keni mundësi që të merrni më shumë kënaqësi.

Virgjëresha

Ndiheni disi të lodhur, ndaj përfitoni nga kjo fundjavë për të pushuar dhe relaksuar, edhe pse ngarkesat nuk do të mungojnë. Bëni kujdes ndaj raporteve ndërpersonale dhe shmangni diskutimet.

Peshorja

Duhet të mundoheni të organizoni më mirë kohën tuaj. Po lini pas dore ndjenjat dhe me gjasë nuk do e shihni sa doni njeriun tuaj të zemrës. Gjatë kësaj fundjave janë mjaft të favorizuara raportet ndërpersonale, ndaj përfitoni që të zgjeroni miqësitë. Në punë do të përballeni edhe me disa probleme.

LEXO EDHE:  Mori fund! Çifti i njohur i jep fund lidhjes në prag të dasmës

LEXO EDHE:  Krizë mes Donald dhe Melanie Trump?/ Ja detajet tronditëse që sqarojnë çdo gjë

Akrepi

Kjo ditë do të sjellë rikuperim të ndjeshëm, ku më në fund mund të lini pas problemet e ditëve të kaluara. Mundohuni që të udhëtoni, pasi lëvizjet janë mjaft të favorshme. Në dashuri kërkoni më shumë siguri.

Shigjetari

Ju pret një ditë pozitive gjatë së cilës duhet të sqaroni situata. Nëse së fundmi keni pasur probleme në sferën profesionale, tashmë gjërat do të ecin më mirë. Mundohuni që të gjeni më shumë kohë për vete dhe për partnerin/en!

Bricjapi

Jeni në një fazë rikuperimi, edhe në sferën sentimentale, pasi në këtë fazë të muajit, mund të ketë lajme të bukura në dashuri. Kjo gjë do të varet shumë prej teje dhe nga dëshira për të çuar përpara një histori. Kushtet për ta bërë janë të gjitha, duhet vetëm pak më shumë entuziazëm, shkruan noa.al.

Ujori

Do të jeni të detyruar që të punoni pak më shumë lidhur me një projekt tuajin, pasi puna do të jetë e kënaqshme. Do të përballeni me ndonjë problem të vogël financiar, ndaj duhet ta mblidhni dorën për shpenzimet. Gjeni pak më shumë kohë për tu relaksuar pasi stresi nuk do të jetë vetëm psikologjik.

Peshqit

Ju pret një ditë me fat dhe e mbushur me emocione pozitive, në sajë të ndikimit të Hënës. Qielli do të jetë i mbushur me fitore dhe kënaqësi. Duhet të tregoheni të kujdesshëm ndaj dikujt, i cili për shkak të xhelozisë ndoshta kund të flasë keq pas kurrizit.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Afërdita Dreshaj feston 33 vjetorin e lindjes/ Bashkëshorti i saj i bën urimin e veçantë

Publikuar

-

Ditën e sotme, këngëtarja shumë e dashur për publikun Afërdita Dreshaj feston 33 vjetorin e lindje së saj. Dhuratat e para Afërdita i ka marrë që ditën e djeshme nga e motra.

Këngëtarja ka marrë shumë urime nga miqtë dhe familjarët e saj por ai që ka tërhequr gjithë vëmendjen është urimi i bashkëshortit të saj Jakub Kindl, i cili shkruan fjalët më të bukura dhe të ndjera për gruan e tij.

“Gëzuar ditëlindjen për një njeri special i cili po i sjell shumë gëzim zemrës sime. Jam falenderues për çdo moment që kalojmë bashkë dhe shpresoj që lumturia jonë mos të mbarojë asnjëherë”,- ka shkruar sportisti në postimin e tij në ‘Instagram’ së bashku me një galeri fotosh të Afërditës gjatë momenteve më speciale të tyre.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Marrëveshje 70 milionë dollarëshe/ Aktori i famshëm tundohet nga oferta e gjigantit të filmave

Publikuar

-

Aktori i famshëm, Eddie Murphy, flitet se do të marrë një shumë të madhe parash nga gjiganti i filmave, Netflix.

Sipas TMZ 58 vjeçari do të rikthehet sërish te komeditë dhe po negocion një marrëveshje, e cila vlen rreth 70 milionë dollarë.

Kjo ofertë e majme vjen si pasojë e famës dhe suksesit që ka patur në filmat e mëparshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: