Kapiteni legjendar e mbyll zyrtarisht me Man. Cityn/ Pas plot 11 sezonesh – CNA
Connect with us

Aktualitet

Kapiteni legjendar e mbyll zyrtarisht me Man. Cityn/ Pas plot 11 sezonesh

Publikuar

-

Një mbyllje e karrierës me Manchester Cityn si një kampion i madh. Mbrojtësi belg i “Qytetarëve” mori të gjitha nderimet nga klubi ku kaloi 11 vite të karrierës së tij, ato më të rëndësishmet, periudhë gjatë së cilës fitoi 4 Premier League, 2 FA Cup, 4 Kupa të Ligës dhe 2 Community Shield.

Klubi anglez, në orën 09:00 të paradites së sotme, pa u shuar ende jehona e suksesit ndaj Watfordit në finalen e FA Cup, njoftoi zyrtarisht se 33-vjeçari do të largohet tani që përfundoi sezoni.

Mbrojtësi shtatlartë, që ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit te City, numëron 360 ndeshje me fanellën e “Citizens, duke shënuar 20 gola. Ai që do të mbahet mend gjatë është ai i realizuar në fitoren ndaj Leicester City, që bajti ekipin e Guardiolës në krye të Premier League një javë para përfundimit të kampionatit.

Pas lamtumirës të zyrtarizuar përmes një letre emocionuese, mbrojtësi belg njoftoi se ka vendosur të rikthehet tek Anderlechti, në Belgjikë, me rol të dyfishtë si lojtar dhe trajner.

Për 3 vitet e ardhshme, unë do të marr rolin e lojtar-trajnerit tek RSC Anderlecht. Si një futbollist, unë kam lindur dhe jam rritur aty. Që nga mosha 6 vjeçare, kam qenë një në atë klub”, tregon Kompany.

Aktualitet

“Natën bëhet guerrils, ditën Prokuror”/ Sandër Lleshaj “kryqëzon” Bashën

Publikuar

-

By

sandër lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha.

Sipas Lleshajt, Basha vazhdon të hedhë zjarr natën dhe ditën të kërcënojë.

Lleshaj thekson se Basha është thjeshtë një i pandehur i shumëfishtë.

“Lulzim Basha vazhdon të hedhë natën zjarr dhe ditën kërcënime kundër shkollave, zgjedhjeve, Policisë etj. Natën bëhet guerrilas dhe ditën prokuror, ndërkohë që është thjesht një i pandehur i shumëfishtë. Keqardhje për degradimin”,-shkruan Lleshaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Blindohet Shkodra/ Rama “luftë” Voltana Ademit

Publikuar

-

Megjithëse kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, nuk  i dha leje Partisë Socialiste, për zhvillimin e takimit elektoral sot me argumentin se këtë të enjte nuk ka asnjë shesh të lirë për shkak të aktiviteteve të organizuara në sezonin turistik, kryeministri duket se mbetet i vendosur, për të vijuar fushatën.

Mësohet se qendra e qytetit është rrethuar dhe ka nisur puna për ngritjen e skenës ku do të mbahet takimi i Ramës i cili nis në orën 19:00 të mbrëmjes.

Forca të shumta policie ndodhen në zonë. Sakaq Voltana Ademi së bashku me nënkryetarin e bashkisë kanë parakaluar në zonë për të parë nga afër situatën, shkruan Ora News./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Protesta e nëntë kombëtare e opozitës/ Zbardhet skenari

Publikuar

-

By

protesta

Opozita zhvillon ditën e nesërme protestën e saj të nëntë kombëtare. Në lidhje me këtë protestë ka folur anëtari i Kryesisë së PD-së, Fatbardh Kadilli në studion e emisionit “Top Talk”.

Sipas tij është shumë e vështirë të menaxhosh turmën dhe protesta e nesërme i ka brenda të dyja fibrat qoftë si atë paqësoren por edhe atë të forcës.

Kadilli theksoi se çdo minutë që kalon revolta e qytetarëve bëhet më e rrezikshme.

“Protesta është masiviteti, qëndureshmëria dhe shpirti i rezistencës. Përballë një pushteti agresiv natyrisht ka edhe fragmente të tilla dhune që kemi parë. Është shumë e vështirë të menaxhosh turmën. Protesta i ka brenda të dyja fibrat, fibrën e forcës dhe fibrën paqësore. Nuk e ndaj dot protestën e nesërme si do të jetë nga do të anojë tek ajo e forcës apo tek ajo e paqësores por çdo minutë që kalon e bën më të rrezikshme. Arrestimi i mbrëmshëm i ish deputetit Bardh Spahija “live” është bërë për të trembur qytetarët. Ky precedent nxit dhunën. Edi Rama po përdor metodën e kërcënimit edhe nëpërmjet ligjit të sotëm dhe kjo gjë është akoma më shumë nxitëse për protestuesit”,-tha Kadilli./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Trending

Read previous post:
presidenti i shba, donald trump
Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Close