Connect with Us

Skandali me zv. kancelarin/ Çfarë i kërkon ish-ministri Ambasadës në Austri

Aktualitet

Skandali me zv. kancelarin/ Çfarë i kërkon ish-ministri Ambasadës në Austri

Publikuar

-

Ish- ministri i drejtësisë, Ylli Manjani ka shkruar sot lidhur me me skandalin në Austri, ku zv/kancelari Strache u kap në korrupsion politik.

Manjani duke dashur të theksoj prapambetjen e Shqipërisë në raste të tilla ku korrupsioni konsiderohet si një gjë e zakonshme, shprehet me ironi se Ambasada e Shqipërisë në Austri duhet të reagojë fortë mbi këtë çështje kaq të rëndë, siç reagon Ambasada e Austrisë në vendin tonë.

“Me urgjencë t’i transmetohet autoriteteve Austriake përvoja jonë e çmuar për:
1. Shpalljen e Der Spiegel dhe Süddeutchezeitung si Kazanë.
2. Emërimin e Kanzelarit edhe si Zëvendëskanzelar dhe pastaj delegimin e detyrës tek kujt t’i dojë qejfi. Mund ti ofrohet edhe ndihma e B. Haxhiut…
3. Marrjen e masave policore , pra të blerjes së gazit lotsjellës. Ta kenë gjendje.
4. Marrjen nën kontroll të menjëhershëm të mediave austriake, për t’i mbrojtur ata nga ndikimi Rus.” shkraun Manjani në rrjetet sociale, me një ironi të dukshme.

Zv/kancelari Strache, njëherësh dhe kreu i Partisë së Lirisë, ofroi kontrata qeveritare për mbështetje politike. Menjëherë pas publikimit të lajmit ku akuzohej për korrupsion , si dha dorëheqjen nga posti.

Postimi i plotë i Ylli Manjanit

Deklaratë.

Me shqetësim të madh po përcjell ngjarjet në Austri, ku zëvendëskancelari atje u kap në një skandal korrupsioni politik.

Më vjen keq që ky skandal hedh gurë e baltë mbi demokracinë e institucionet publike në Austri.

I kërkoj Ambasadës së Shqipërisë në Austri të reagojë po aq fort sa Ambasada e Austrisë në Shqipëri, për çështje të tilla.

Me urgjencë t’i transmetohet autoriteteve Austriake përvoja jonë e çmuar për:
1. Shpalljen e Der Spiegel dhe Süddeutchezeitung si Kazanë.
2. Emërimin e Kanzelarit edhe si Zëvendëskanzelar dhe pastaj delegimin e detyrës tek kujt ti dojë qejfi. Mund ti ofrohet edhe ndihma e B. Haxhiut…
3. Marrjen e masave policore , pra të blerjes së gazit lotsjellës. Ta kenë gjendje.
4. Marrjen nën kontroll të menjëhershëm të mediave austriake, për t’i mbrojtur ata nga ndikimi Rus.

Ambasada jonë atje të ketë gati deklaratat publike edhe në Twitter, kundër çdo veprimi të opozitës së Austrisë.

Parimet e reciprocitetit dhe ndihmës së ndërsjelltë janë i rëndësishme…/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: