Foto+18/Modelja proteston kundër abortit me poza nudo – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Foto+18/Modelja proteston kundër abortit me poza nudo

Publikuar

-

Gratë në Alabama së fundmi po protestojnë kundër ligjit të ri që ndalon abortin, pasi ai konsiderohet një shkelje e të drejtës për planifikim familjar dhe është aq i rreptë, sa nuk lejon abortin as në rastin kur gruaja shtatzënë është viktimë e një abuzimi seksual.

Kjo ka nxitur një lëvizje në rrjetet sociale, ku gratë e njohura ose jo, rrëfejnë publikisht historitë e tyre të abortit, në shenjë proteste.

Mes tyre që kanë kundërshtuar fort këtë ligj kanë qenë dhe personazhe të njohur si Dua Lipa apo Emily Ratajkowski.

Modelja e njohur ka publikuar në Instagram-in e saj një foto nudo të sajën  duke dashur që mesazhi i saj të ketë një impakt madhor, duke e shoqëruar me disa fjalë që vështirë se mund të injoroheshin.

LEXO EDHE:  I dërgonte modeles mesazhe të papërshtatshme/ Futbollistin e përjashtojnë nga kombëtarja

“Këtë javë 25 burra të rritur të bardhë votuan për të ndaluar abortin në Alabama edhe në rastet e incestit dhe përdhunimit. Këta burra në pushtet po imponojnë vullnetin e tyre mbi trupat e grave në mënyrë që të mbrojnë patriarkatin  duke parandaluar gratë me mundësi të ulëta ekonomike të kenë të drejtën për të zgjedhur që të mos riprodhohen.Shtetet që përpiqen të ndalojnë abortin janë shtetet që kanë numër më të lartë të grave me ngjyrë. Kjo ka të bëjë me klasën dhe garën dhe është një sulm i drejtpërdrejtë mbi  të drejtat themelore të grave në SHBA. Trupat tanë, zgjedhja jonë. “,- shkruan Ratajkowski në postimin e saj.

Aktualitet

Alketa Vejsiu merr dhuratën e veçantë/ Zbulon talentin e fshehtë të djalit të saj

Publikuar

-

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu si asnjeherë më parë ka publikuar në “Instastory” një video nga pushimet me familjen. Ajo është një ndër personazhet që rrallë herë ndan momentet me familjen në rrjetet sociale.

Vejsiu ka zbuluar dhuratën që i ka bërë djali i saj , duke zbuluar kështu dhe talentin e tij të fshehtë. Krahas videos të shkurtër ku shfaqet një punim prej balte dhe duart e të voglit të saj duke i dhënë formë, moderatorja shkruan: “Dhuratë për mami Keta. E realizuar nga duart e tij të vogla. Koha e familjes. I dua fëmijët e mi”.

LEXO EDHE:  I dërgonte modeles mesazhe të papërshtatshme/ Futbollistin e përjashtojnë nga kombëtarja

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Mos ha…”/ Fansat i shajnë të dashurin, modelja merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Modelja Arbenita Ismajli dhe reperi Fero janë ndër personazhet më të komentuar në rrjetet sociale. Kjo për shkak se dyshja nuk nguron të ndajnë detaje nga jeta private me ndjekësit e tyre.

Por këtë herë modelja nuk ka mundur të durojë teksa një nga ndjekësit i ka sharë të dashurin. Në një foto të postuar në Instagram ku shfaqet me qenin e saj, një komentues shkruan: “Arbenita dhe Fero në një foto”.

LEXO EDHE:  Modelja "kryqëzohet" nga fansat/ Pasi publikoi foton të gjithë mbetën "pa fjalë"

Modelja ka reaguar menjëherë dhe i është drejtuar ndjekësit në mënyrë të pahijshme: “Mos ha m**.” Por mesa duket ajo është penduar për veprimin e mëparshëm pasi për një moment e ka mbyllur opsionin e komenteve.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E akuzonte se kishte braktisur familjen/ Vdes papritur babai i reperit

Publikuar

-

Ditën e sotme, reperi me famë botërore, Eminem ka humbur babain e tij. Në disa prej deklaratave të tij të forta nëpërmjet këngës, reperi e akuzonte gjithnjë të atin se e kishte braktisur atë dhe familjen.

Mediat e huaja shkruajnë se babai i Eminem, Marshall Bruce Mathers Jr, ka vdekur në moshën 67-vjeçare, prej një sulmi në zemër.

LEXO EDHE:  Modelja "kryqëzohet" nga fansat/ Pasi publikoi foton të gjithë mbetën "pa fjalë"

Gjithashtu shkruajnë se reperi nuk e kishte takuar asnjëherë të atin. Bruce u  martua me Debbie-n kur ishte 22 vjeç dhe ajo vetëm 15 vjeç. Pas dy vitesh erdhi në jetë Eminem dhe pak më vonë ai e braktisi familjen. Kur ishte fëmijë reperi i dërgonte letra të atit por ato i ktheheshin mbrapsht.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:14 - 24 Qershor, 2019

Kukësi lë me gisht në gojë Partizanin, i “rrëmben” nga duart Azdren Llullakun

Kukësi nuk ia doli dot që ta mundë Partizanin në kampionat, por shpreson ta bëjë një gjë të tillë në…...

Aktualitet20:54 - 23 Qershor, 2019

Zaev vulos zvendësimet/ Tre shqiptarë, ministra në qeverinë e “re”

 Kryeministri Zoran Zaev, sot vulosi përbërjen e re Qeveritare, ku  gjashtë ministri do të pësojnë ndryshime. Kështu, sikurse raportojnë mediat vendore:...

Aktualitet20:10 - 23 Qershor, 2019

Gara për Bashkinë e Stambollit/ Humb për të dytë herë i preferuari i Erdogan

Kandidati i partisë në pushtet në zgjedhjet e përsëritura për Kryetar Bashkie në Stamboll, Binali Yildirim, pranoi humbjen ndaj kandidatit...

Aktualitet17:01 - 23 Qershor, 2019

Zgjedhjet për kryebashkiakun e Stambollit

Pas një ankese të kreut të shtetit turk, Erdogan, zgjedhjet për postin e bashkisë së Stambollit u anuluan. Kandidati AKP,...

Aktualitet16:48 - 23 Qershor, 2019

Dështimi i takimit në Paris/ Kosova dhe Serbia në kërkim të “fajtorit”

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim në Paris në përpjekje për të zhbllokuar bisedimet...

Aktualitet10:19 - 22 Qershor, 2019

Zjarr në Paris/ Tre të vdekur, 28 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Paris, ku tre persona kanë vdekur, ndërsa 28 të tjerë janë plagosur si...

Aktualitet13:13 - 21 Qershor, 2019

Tërmeti shkund Francën/ Dëmtohen ndërtesat

Franca është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm. Tërmeti ka...

Aktualitet11:20 - 21 Qershor, 2019

Protesta e opozitës/ Blindohet Kryeministria e Parlamenti

Opozita do të zhvillojë sonte në orën 20:00 protestën e nëntë kombëtare e përpara Kryeministrisë kundër qeverisë Rama. Për mbarëvjatjen...

Aktualitet20:28 - 20 Qershor, 2019

Turqi, 151 të dënuar me burgim përjetshëm

Një gjykatë turke në Ankara dënoi të enjten 151 persona me burgim të përjetshëm nën akuzat për grusht shteti në...

Aktualitet18:34 - 20 Qershor, 2019

Rrugët e ndikimit rus në Ballkanin Perëndimor përmes medias satelite

Një studim i Fondit Marshall Gjerman në Shtetet e Bashkuara, vë në pah se zhgënjimi i përgjithshëm me Perëndimin në...

Aktualitet18:26 - 20 Qershor, 2019

Viktimë e përgjimeve/ Jep dorëheqje ministri i Inovacionit

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, dha sot dorëheqje nga posti i tij. Dorëheqja e...

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Trending