Alketa Vejsiu zbulon surprizën e të hënës/ Sjell në Shqipëri gazetarin më të famshëm italian – CNA
Connect with us

Aktualitet

Alketa Vejsiu zbulon surprizën e të hënës/ Sjell në Shqipëri gazetarin më të famshëm italian

Publikuar

-

Një nga emisionet më të ndjekura të ekraneve shqiptare është programi “Në kurthin e Pite Panit”. Të shumtë kanë qenë personazhet të cilët janë vendosur përballë pyetjeve pikante të gazetarëve të vegjël të këtij emisioni.

Alketa Vejsiu moderatorja e këtij programi ka zbuluar se cili personazh do të jetë i ftuar në përmbylljen e këtij emisioni.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, moderatorja e njohur ka treguar se i ftuar do të jetë një nga gazetarët dhe autorët të progameve më të njohura në Itali, Gabriele Parpiglia.

Gabriele ka një eksperiencë të gjatë në televizion, për një kohë ka punuar pas kamerave dhe më pas ka realizuar spektaklet më të ndjekura në Itali si: “Maurizio Costanzo Shoë”, “Isola dei famosi”, “Big Brother VIP”.

Alketa ka treguar se është shumë e lumtur që ai e ka pranuar ftesën dhe fëmijët do të zbulojnë si e ka nisur punën si gazetar, si ka qenë fëmijëria e tij, si është bota e televizionit italian.

Ndërsa Gabriele ka thënë se e pranoi me shumë kënaqësi ftesën e moderatores shqiptare, sepse të dy kanë ndjekur pothuajse të njëjtin rrugëtim në karrierë.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabriele Parpiglia (@gabrieleparpiglia) on

Aktualitet

“Nën gjurmët e nuses”/ Vjehrra seksi e biondes që u fut në fushë, i lë të gjithë pa fjalë me veprimin gjatë ndeshjes

Publikuar

-

Disa javë më parë gjatë finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpulit dhe Totenhemit, modelja seksi ruse Kinsey Volanski tërhoqi vëmendjen e të gjithë botës duke u futur në fushën e blertë, e veshur me bikini dhe fotot e saj bënë xhiron e rrjetit.

Këtë veprim ajo e bëri për të reklamuar biznesin e të dashurit të saj “Vitaly Uncensored” dhe momentalisht numëron me miliona ndjekës.

Këtë strategji reklamimi duket se e ka ndjekur edhe vjehrra e modeles, e cila ka përsëritur veprimin në një ndeshje tjetër.

E ëma e Vital, Elena Zdorovetski është futur në fushë e veshur me të zeza dhe në to dukej logoja e markës së futbollistit.Për ta nxjerrë nga fusha është dashur ndërhyrja e rojeve dhe pritet që Elena të gjobitet për këtë veprim.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kritikoi Erion Veliajn/ Ish ministri i Ramës: Malaj ligjërisht nuk mund të shkarkohet

Publikuar

-

By

Grupi Parlamentar i PS-së ka kërkuar shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i bordit në Bankën e Shqipërisë.

Shkak për të shkarkim duket se është janë bërë kritikat e njëpasnjëshme të malajt, ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Ish ministri i drejtësisë në Qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale ka thënë s eligjërisht Malaj nuk mund të shkarkohet , vetëm se kritikon Veliajn.

“Ligjërisht Arben Malaj nuk mund të shkarkohet pse kritikon Kryetarin e Bashkisë e as pse nuk pranon zbatimin e urdhërave të politikë që jepen me SMS.  Banditërisht po, mund shkarkohet si të gjithë të tjerët që nuk pajtohen me bandën që qeveris!”, ka shkruar Manjani në rrjetet sociale.

 Postimi i plotë:

Arben Malaj është një qytetar i denjë dhe profesionist i zoti. Ka kontribuar në politikë vetëm mbi parime.

Beni futet tek politikanët që nuk bëjnë kompromise politike në kurriz të profesionalizmit dhe qytetarisë.

Nuk ka bërë kompromise kur ishte pranë qypit me mjaltë të qeverisë, jo më sot që ofrohet vetëm qypi me mut.

Jam 1000% i bindur që Beni është në anën e të drejtës dhe se ato probleme që Ai ngre janë shqetësime reale të tregut financiar e bankar në këtë vend.
Treg gjithsesi i deformuar rëndë nga presioni i informalitetit që buron nga krimi i organizuar.

Ligjërisht Arben Malaj nuk mund të shkarkohet pse kritikon Kryetarin e Bashkisë e as pse nuk pranon zbatimin e urdhërave të politikë që jepen me SMS.

Banditërisht po, mund shkarkohet si të gjithë të tjerët që nuk pajtohen me bandën që qeveris!/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Julian Deda pesimist si Ristani/ Rama nuk do ikë ndonjëherë

Publikuar

-

By

Aktori i humorit Julian Deda, është një nga zërat që kritikon në vijimësi Qeverinë Rama.

Sipas tij, pushteti që po mbjell Rama, prodhon vetëm diktatorë.

“Pushteti, që po mbjell Edi është i destinuar të prodhojë vetëm diktatorë edhe pas ikjes së tij, gjithmonë nëse do ikë ndonjëherë”, shkruan Deda në një postim në rrjetet sociale.

Duket se edhe Deda, është pesimist si Arben Ristani, kur bëhet fjalë për ikjen e Ramës dhe qeverisë së tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending