Connect with Us

A kanë shans të futen në zgjedhje PD dhe LSI tani?/ Ja si përgjigjet Astrit Patozi

Aktualitet

A kanë shans të futen në zgjedhje PD dhe LSI tani?/ Ja si përgjigjet Astrit Patozi

Publikuar

-

Astrit Patozi ka deklaruar sot se Bindja Demokratike është pro që nëse do gjendeshin hapësira ligjore, edhe PD dhe LSI të futen në zgjedhje, por kjo sipas tij nuk është i tyre.

I ftuar në A2 CNN, Patozi u shpreh se mazhoranca ka si qëllim të arrijë një tjetër marrëveshje me opozitën jashtë parlamentit, sërish në dëm të interesave të vendit.

I pyetur nga gazetarja se a kanë shans të futen në zgjedhje PD dhe LSI tani?, Patozi tha se “Unë jam i prirur të ketë. Ne duam që nëse do të gjendeshin hapësirat e duhura ligjore, ata të marrin  pjesë në zgjedhje, por PS, Balla apo Gjiknuri nuk kanë parasysh këtë, ata shpresojnë të bëjnë marrëveshje, kjo do jetë e rëndë për interesat e vendit.

LEXO EDHE:  Lideri perëndimor nuk ndan dot mendjen/ Basha, shtatë versione të ndryshme për kandidatët e PD-së

Ata janë në të drejtën e tyre për të bërë luftën e tyre politike, por kjo është tërësisht absurde”.

Gjithashtu ai tha se Basha dhe Rama mund të arrijnë një tjetër marrëveshje si ajo e 17 majit 2017, për të cilen tha se kishte një “dashuri” të madhe mes tyre.

“Ata mund ta bëjnë prap, si sot dy vjet kishte një “dashuri” të madhe. Por ajo marrëveshje i bëri keq PD-së dhe nëse e bën prap do ti bëjë dyfish më keq. Vota e shqiptarëve do të mbrohet, vetëm ajo do të vendosë se kush do jetë në qeveri apo opozitë”-tha Patozi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Luftë në PS apo parti e re?

LEXO EDHE:  Opozita në krizë/ Përçahet PD –LSI?

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Nga Ylli Dylgjeri/ Në 25-vjetorin e PS-së, mungonte vetëm Spartaku.. i Romës!

LEXO EDHE:  Drejtësia në kolaps/ Kush janë dy “mashat” që përdor Rama?

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: