U kap me drogë nga policia/ Aktori turk që po “çmend” shqiptarët dënohet me 10 muaj burg – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

U kap me drogë nga policia/ Aktori turk që po “çmend” shqiptarët dënohet me 10 muaj burg

Publikuar

-

Cagatay Ulusoy, i njohur për rolin e tij si Sarp në telenovelën “Icerde” është dënuar me plot 10 muaj burg për përdorim droge.

Fillimisht aktori së bashku me aktoren Gizem Karaca u dënuan me 4 vite e 2 muaj burg me 18 maj të 2018.

Gjithashtu këngëtari i njohur turk Cenk Eren u dënua me 6 vjet e 3 muaj burg për të njëjtën akuzë.

LEXO EDHE:  Grupi i Shijakut/ Gjykata lë në burg anëtarin e Avdylajve

Por çështja u dërgua në Gjykatën e Apelit në Stamboll, e cila dha vendimin e një dënimi prej 10 muaj burg për Ulusoy, Karaca, Eren si edhe 13 të pandehur të tjerë në çështje.

Aktualitet

“Më ra të fikët”/Aktorja e njohur tregon peripecitë që kaloi në Kanë

Publikuar

-

Elle Fanning,aktorja e re por shumë e preferuar në industrinë e filmit këtë vit ishte pjestare e jurisë së Kanës, por i ka rënë të fikët gjatë një darke të eventit të njohur duke tërhequr vëmendjen e të pranishmëve.

Elle ishte ulur në një tryezë me të motrën e saj, aktoren e njohur Dakota Fanning, kur papritur ka rënë nga karrigia.

Ishte aktori Colin Firth ai që ka qenë fatmirësisht pranë Elle në atë moment duke i dhënë asaj ndihmën e parë.
Në fund, është mësuar se i gjithë problemi kishte qenë fustani shumë i ngushtë që aktorja mbante veshur dhe korseja e ngushtuar shumë pas trupit.
“Ups, humba ndjenjat sot në fustanin tim “Prada” nga vitet ’50, por çdo gjë është mirë”- shkroi aktorja në llogarinë e saj në Instagram pas incidentit, duke e shoqëruar me hashtagun “ajo periudhë e vitit”.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Mbretëresha e këpucëve”/Njihuni me vajzën shqiptare që ka fiksimin e çuditshëm

Publikuar

-

E ftuara speciale sot në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, ishte Egreis Gjergjani , e cila foli për jetën e saj si sipërmarrëse në ShBA, si edhe pasionin për koleksionimin e këpucëve.

E njohur si “mbretëresha e këpucëve”, blogerja shqiptare tregoi se tashmë ka arritur të koleksionojë rreth 600 palë këpucë, ku 185 prej tyre nuk ka patur mundësi t’i veshë asnjëherë.

Ajo cilësoi Louboutin-at si të preferuarat e saj, madje tregoi se ka patur fatin ta takojë dhe të bisedojë me dizajnerin e tyre, Christian Louboutin.

LEXO EDHE:  Grupi i Shijakut/ Gjykata lë në burg anëtarin e Avdylajve

“Herën e parë që e takova Christian Louboutin në dyqanin e tij vitin e kaluar, në Los Angeles, më ra gjaku deri në fund”, tha Egreis duke qeshur.

“Ishte kënaqësi që e takova, sepse kemi të njëjtën ditëlindje, 7 Janar të dy bashkë. Edhe ditëlindja është njësoj”, përfundoi ajo.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndryshim drastik/Aktorja juaj e preferuar nuk njihet në këto foto

Publikuar

-

Aktorja 37-vjeçare ka luajtur në dhjetëra seriale turq ku nje ndër to  po transmetohet ne ekranin shqiptar ,”Qyteti i humbur” dhe Vrasje te vogla.

Por dikur Gokçe Bahadir nuk ishte kaq tërheqëse sa sot dhe me kalimin e viteve ajo sa vjen dhe zbukurohet.

Mediat turke kanë publikuar së fundmi një foto të vjetër të aktores ku ajo shfaqet gjatë xhirimeve të një seriali adoleshent.

LEXO EDHE:  Grupi i Shijakut/ Gjykata lë në burg anëtarin e Avdylajve

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Trending

Read previous post:
Thaçi: Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën...

Close