Sot në “Vrasje të vogla”/ Zbulohet sekreti i madh i Ojës, Serhan dhe Tajlan largohen nga shtëpia – CNA
Connect with us

Kuriozitete

Sot në “Vrasje të vogla”/ Zbulohet sekreti i madh i Ojës, Serhan dhe Tajlan largohen nga shtëpia

Publikuar

-

Oja dhe Edip kanë bërë plan t’i përplasin të vërtetën në fytyrë Merves, Pelinit dhe Arzus. Serhan nuk pranon të shkojë në darkën e Ojas dhe Merve shkon pa të. Serhan shfaqet në derë papritur pasi e ka kuptuar që Oja ka një plan. Merve i thotë mikeshave se nuk do e prishin më miqësinë. Nilaj i kundërvihet Merves. Edip shfaqet papritur dhe të gjithë habiten.

Situata në tavolinë bëhet e tensionuar kur Edip fillon të kujtojë të shkuarën. Pelin derdh me qëllim gotën me verë që të shpëtojë nga situata. Merve shkon të ndihmojë Pelinin të pastrohet. Pelin ka frikë se Oja do tregojë të vërtetën por Merve është e sigurt se Oja nuk do flasë. Ato vendosin t’ja mbathin por Oja i dëgjon dhe nuk i lë të largohen.

Edip dhe Oja nisin të tregojnë historinë. Serhan dhe Tajlan tronditen. Arzu përlotet. Merve i bërtet Ojas dhe i kërkon Serhanit të largohen. Serhan nuk e lë Merven të largohet. Edip i tregon se Oja tentoi të vriste veten dhe nuk mund të bëjë më fëmijë. Të gjithë tronditen. Tajlan merr valixhet dhe largohet nga shtëpia. Edhe Serhan largohet nga shtëpia.

Nilaj i bërtet Arzus ndërsa ajo përpiqet të justifikohet. Nilaj telefonon Mehmetin dhe largohet nga shtëpia. Arzu kujton momentin kur Merve dhe Pelin i mbushën mendjen për të dëshmuar kundër Ojas. Merve, Pelin dhe Arzu takohen në mëngjes dhe të penduara bisedojnë për pasojat që i solli gënjeshtra e tyre.

Kuriozitete

Doni këmbë dhe vithe perfekte? Ja çfarë duhet të bëni pa shkuar në palestër

Publikuar

-

Të gjithë vajzat duan të kenë trupin më perfekt këtë verë dhe të pasmet më seksi në plazh. Por nëse nuk keni mundësi të ushtrohen në palestër, duhet të bëni patjetër ushtrimet e mëposhtme të cilat mund të ushtrohen në shtëpi.

Në vijim gjeni 10 ushtrime efektive për muskujt e pjesës së poshtme të trupit.

Mund të bëni nga 1 set me 10 përsëritje për çdo ushtrim, ndërkohë që në vijim mund të shtoni numrin e përsëritjeve (15-20 të tilla). Nga ushtrimi në ushtrim, bëni diku te 20 sekonda pushim.

1. Squats

2. Hamstring curl and press

3. Jump squats

4. Up and over

5. Reverse lunges

6. Butterfly

7. Leg lifts

8. Circular motions

9. Abductor squat

10. Ballet lunges

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Nuk duam më njerëz të bukur”/ Orientimi më i ri seksual “pushton” rrjetet sociale, ja trendi më i ri

Publikuar

-

loja ne cift

Jo më heteroseksual dhe homoseksual. Tashmë një orientim tjetër seksual po fillon të pëlqehet në masë nga njerezit i cili quhet sapioseksual. Por çfarë do të thotë ?

Sipas eksperteve sapioseksual janë ata persona që ëndërrojnë dhe duan të kenë  marrëdhënie seksuale me njerëz të mençur dhe inteligjentë.

Në rrjetet sociale ka nisur të mbështet në masë kjo teori dhe ka njerëz që e thonë hapur se nuk duan të flenë me njerëz të bukur, por me njerëz që lexojnë dhe janë të zgjuar.

Burrat që lexojnë apo gratë që lexojnë tashmë ka nisur të nxisin të tjerët për marrëdhënie të sinqertë seksuale.

Njerëzit që dëshirojnë debat, që mund të rrinë me orë të tëra duke biseduar me partnerin apo partneren, njerëzit që e duan tjetrin sa më shumë që e njohin, njerëzit që dëgjojnë, njerëzit që e duan gramatikën dhe që tmerrohen nga gabimet drejtshkrimore, këto janë disa shenja të njerëzve sapioseksualë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Muaji i Gaforreve/ Njihuni me të famshmit shqiptarë që festuan ditëlindjen këtë muaj

Publikuar

-

Ky muaj ishte i mbushur plot me ditëlindje VIP-ash. Dhe na u duk sikur të gjithë janë të shenjës së Gaforres.

Në listën e mëposhtme do të njiheni me të famshmit që festuan ditëlindjen këto javë por edhe me ata që po e presin me padurim.

Era Istrefi

Këngëtarja mbushi 25 në 4 korrik.

Elita Rudi

Moderatorja e njohur, gruaja e Gjikos dhe mamaja e Zërit, mbushi 26 më 28 qershor.

Edi Rama

Kryeministri mbushi 55 vjeç në 4 korrik.

Rudina Xhunga

Gazetarja e famshme festoi ditëlindjen më 22 qershor.

 

 

Getoar Selimi

Reperi i njohur mbushi 37 vjec me 3 korrik.

G Bani

Një prej reperëve më të famshëm të viteve ‘2000, G Bani, mbushi 38 më 7 korrik.

Fero

Korriku, muaji i reperëve. Fero festoi ditëlindjen e 22-të më 8 korrik.

Samanta Karavella

Këngëtarja mbushi 29 në 9 korrik, dhe ne s’na besohet si kaluan 16 vite nga koha kur mori pjesë tek “Ethet e së premtes”.

Ledri Vula

Reperi i njohur festoi ditëlindjen e 33-të në krahët e mamit më 10 korrik.

2Po2

Në 10 korrik, 2 Po 2 mbushi 41 vjeç dhe u ankua se sa më shumë vite kalojnë, aq më pak njerëz e urojnë.

Olta Gixhari

Bukuroshja e teatrit dhe filmit shqiptar mbushi 33 vjeçe më 8 korrik.

Kelvi Kadilli

Prezantuesi i “Pop Culture” festoi ditëlindjen më 30 qershor.

Gjyste Vulaj

Këngëtarja kontraverse mbushi sot 42 por ndihet si 24.

Të tjerë personazhe të njohur që pritet ta festojnë ditëlindjen së afërmi janë:

Klea Huta më 14 korrik

Baby Gee më 17 korrik

Albana Osmani më 18 korrik

Blero më 19 korrik

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending