Connect with Us

Shpërthen debati i ashpër në “360 Gradë”/ Aktori i humorit kundër Profesor Qorrit

Aktualitet

Shpërthen debati i ashpër në “360 Gradë”/ Aktori i humorit kundër Profesor Qorrit

Publikuar

-

Ndër të ftuarit e shumtë në emisionin “360 Gradë” të mbrëmjes së sotme, ku diskutohet pë situatën politike dhe zgjedhjet e 30 Qershorit, janë edhe aktori i humorit Julian Deda dhe profesori Arlind Qori, të cilët ndezën debat të ashpër.

Debat ky që nisi pasi, në përgjigje të asaj çka diskutoi Qorrri, aktori Deda vlerësoi se sistemi në Shqipëri duhet ndryshuar, por aktivistët si Qorri janë të pabesueshëm sepse, sipas tij, ata ngihen vetëm kur i jep urdhër Erion Veliaj.

Debati: 

Deda: Ne shqiptarët jemi të lodhur nga të dyja palët. Por jemi të lodhur edhe me këta njerëz që nuk janë as mish as peshk dhe nuk e dinë cfarë duan. 

Gjikondi: Po nuk jeni ju Shqipëria. 

Deda: Po nuk e kisha me ty. 

Deda-Qorit: Ti je për ta ndryshuar këtë sistem. 

Qori: Sigurisht që jam.

Deda: Mendon se do ta ndryshoh sistemin nga shtëpia duke ngrënë domate? 

Qori: Jo nuk ha domate unë. Unë organizohem përditë. Unë luftoj që të organizohen punëtorët e fasonerisë, studentët, minatorët. Ky është organizim. 

Deda: Ti nuk i organizon dot. Sepse ti je i pabesueshëm. 

Qori: Unë jam i pabesueshëm dhe Lulzim Basha i besueshëm. 

Deda: Unë besoj se ti del në protestë vetëm kur të çon Erion Veliaj, besoj unë. Këtu është i kontaminuar sistemi. 

Qori: Ne jemi në ndershëmrinë tonë, pastëritinë tonë. Për ne ka vetëm teori konspirative nga më idiotet…/CNA.al 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “360 gradë” në Ora news, ku ka sqarur dhe përjashtimin e tij nga Kuvendi me 26 qershor, pas debateve me Ramën dhe deputetët e tjerë.

Gjuzi tha se e dënuan pasi i tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë.

“Rama ka 78 vota. Nëse vjedh, intimidon dhe blen 6 vota të tjera, kjo është përgjegjësi e Ramës që do ta çojë aty ku nuk i shkon mendja.

I kam thënë Ruçit që nuk të takon të rrish aty dhe më ka dënuar. Më kërkoi 10 ditë dënim, por i shkoi një diplomate dhe 4 ditë la.

Më tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë. Prandaj më dënuan.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ “Kujt i duket shtrenjtë, t’i bjerë nga rruga tjetër”

Publikuar

-

Nga

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ "Kujt i duket shtrenjtë, t'i bjerë nga rruga tjetër"

Deputeti socialist, Ervin Bushati, thotë se kujtdo që tarifa e 7.5 euro e rrugës Milot-Fier i duket e shtrenjtë, atëherë të përdorë rrugën aktuale. Këtë deklaratë Bushati e bëri në studion e “Ora News”.

“Ne kemi disa lloj mundësish si mund ti ndërtojmë këto rrugë, njëra është të rrisim borxhin dhe limitet i kemi të kufizuara aq më tepër që tani duhet të marrim borxh për të ringritur ekonominë, ose të rrisim taksat që ne nuk duam ta bëjmë, ose të bëjmë që ai që e përdor më shumë ta paguajë. Patjetër që do të ketë rrugë alternative. Ata që duan të arrijnë më shpejt do të mund të kenë një vlerë të shtuar. Nëse mendojnë se është e shtrenjtë rruga, mund të përdorin rrugën që është sot”, tha Bushati.

Projekti është kundërshtuar nga opozita, e cila akuzon se vlera e investimit është 11 herë më e lartë nga realja.  Në shtator të këtij viti Ministria e Infrastrukturës do të hapë ofertat që kompanitë do të paraqesin për ndërtimin e autostradës Milot-Fier.

Ky aks propozohet të jepet me një koncesion prej 35 vitesh. Në të dhënat e qeverisë parashikohet dhe fluksi i automjeteve që do të qarkullojnë, por nëse kjo nuk arrihet fituesi do të ketë garancinë e shtetit për të mbuluar humbjet në gjysmën e parë të kontratës.

Më konkretisht në materialin zyrtar parashikohet një fond prëj 121 milionë euro që do të jepet për koncesionarin për 17 vitet e para duke nisur prej vitit 2024 deri në vitin 2040.  Të  ardhurat bazë në këtë periudhë janë parashikuar të jenë  1.7 miliardë euro. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Publikuar

-

Nga

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i ka bërë thirrje kamarierëve të mos mbajnë doreza.

Sipas Bratajt, mbajtja e dorezave është burim hepatitesh pasi ato nuk ndryshohen sa herë i shërbehet klientëve të ndryshëm.

“Kamarierët mos përdorin dorezat sepse nuk i ndërrojnë sa herë i shërbejnë klientëve. Nuk kanë qenë asnjëherë të detyruara, kanë qenë të rekomanduara. Dorezat janë burim hepatitsh për vetë njerëzit, sepse t’i mbash 8 ore krijojnë problem”, tha Brataj më “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE