Connect with Us

PS i tregon “dhëmbët” Metës/ Balla ftesë deputetëve të rinj

Aktualitet

PS i tregon “dhëmbët” Metës/ Balla ftesë deputetëve të rinj

Publikuar

-

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit, është shprehur me tone të forta, në lidhje me kthimin e pr.ligjit për Vettingun në polici, nga presidenti Meta.

Balla ka deklaruar se kjy proces nuki ka kthim pas dhe se mazhoranca do ta rrëzojë dekretin e Metës dhe ftoi të bashkohen me këtë proces edhe opozitën e re.

“Me hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE, Reforma në Drejtësi nuk kthehet pas.

LEXO EDHE:  (Fotot) Fahriu zbarkon në Lalëz/ Pas Metës, shëtitje me Petrit Vasilin

Pasi ju e bllokuat për dy vite Reformën në Drejtësi, Meta vendosi të kthejë Vettingun në Policinë e Shtetit, një hallkë e pandalshme për vettingun në drejtësi.

Çdo përpjekje për ta penguar këtë proçes do të dështojë, mazhoranca do ta rrëzojë dekretin e Metës dhe ftesa ime për deputetët e opozitës është të bashkohemi në nevojën për këtë proces të rëndësishëm”-tha Balla./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Diell dhe temperatura përvëluese/ Moti për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Diell dhe temperatura përvëluese/ Moti për javën e ardhshme

Java që presim përpara na ka rezervuar mot vetëm me diell si dhe temperatura vere për adhuruesit e plazhit dhe për ata të cilat kanë fiiluar tashmë pushimet.

Sipas Shërbimit Meteorlogjik Ushtarak, moti përgjatë gjithë javës (nga e Hëna deri të Premten) do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin dhe orë të tëra me diell. Përjashtim të lehtë do të bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje të territorit të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta në formë pikash.

LEXO EDHE:  Meta zhvillon takime në disa Institute Politike në Washington DC

LEXO EDHE:  “Kam 3-4 ditë pa e takuar Metën”/ Kryemadhi tregon hapat e radhës për Reformën Zgjedhore

E vetmja gjë tjetër që mbetet për tu theksuar është se dita e Hënë dhe ajo e Martë do të kenë erë relativisht intensive nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi që arrinë deri në 15-20m-s. Po kështu edhe dita e Premte do të ketë të njejtën karakteristikë sa i përket elementit të erës ndrësa për ditët e tjera era do të fryjë kryesisht e qetë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Masat ndaj COVID-19/ Një tjetër shtet rimbyll kufijtë me disa vende, përfshi Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Masat ndaj COVID-19/ Një tjetër shtet rimbyll kufijtë me disa vende, përfshi Shqipërinë

Një tjetër shtet europian ka mbyllur kufijtë si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Hungaria do të ndalojë banorët e vendeve afrikane, shumicës së vendeve aziatike dhe të disa shteteve europiane që të hyjnë në territorin e saj nga mesnata e së martës, njoftoi sot qeveria.

“Ne duhet të ruajmë veten, në mënyrë që virusi të mos sillet nga jashtë. Shkalla e infeksionit këtu po bie dhe ne duam ta mbajmë atë kështu”, tha Gergely Gulyas, kreu i kabinetit të kryeministrit Viktor Orban, para gazetarëve.

LEXO EDHE:  Rama-Meta/ Marrëveshje të madhe në 2018

LEXO EDHE:  Rama-Meta/ Marrëveshje të madhe në 2018

Nga kjo masë e re preken vendet afrikane dhe aziatike, me përjashtim të Kinës dhe Japonisë. Në Europë, masa vlen për Shqipërinë, Bosnjë-Hercegovinën, Maqedoninë e Veriut, Kosovën, Bjellorusinë, Malin e Zi dhe Ukrainën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Shndërrimi i muzeut “Shën Sophia” në xhami/ Papa Françesku: Kam shumë dhimbje

Publikuar

-

Nga

Shndërrimi i muzeut “Shën Sophia” në xhami/ Papa Françesku: Kam shumë dhimbje

Gjatë fjalimit të përjavshëm tij të së Dielës në Sheshin e Shën Pjetrit, Papa Françesku foli edhe për shndërrimin e muzeut Shën Sophia në një xhami.

Në një fjalim të shkurtër me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Detit, Papa Françesku theksoi: Deti shkon përtej mendimeve të mia, shkon në Kostandinopojë dhe te Shën Sofia. Kam një dhimbje të madhe!

LEXO EDHE:  Salianji thumbon Ballën/ “10 milion lekë për të janë hiç”

LEXO EDHE:  Meta zhvillon takime në disa Institute Politike në Washington DC

Vendimi i Presidentit Erdogan tashmë ka ngjallur kritika dhe dënime të rënda nga komunitetet e krishtera dhe ndërkombëtare ditët e fundit./CNA.al

LEXO TE PLOTE