Formacion i frikshëm me Sowe dhe Ramadani, ja si ndryshon Partizani në Champions – CNA
Connect with us

Sport

Formacion i frikshëm me Sowe dhe Ramadani, ja si ndryshon Partizani në Champions

Publikuar

-

Nëse klubi i Partizanit ia del të forcojë skuadrën me dy lojtarë si Ylber Ramadani dhe Ali Sowe, atëherë trajneri Skënder Gega do të kishte në dispozicion dy emra që bëjnë diferencën në mesfushë dhe sulm.

Por kujt mund t’i zërë vendin Ramadani nga formacioni aktual i Partizanit?

Mesfushori kosovar luan një rol me Ardit Hilën, pikërisht si kontrollor ose më saktë përpara mbrojtjes, shkruan “Panorama Sport”.

Gega mund të përdorë skemën 4-1-4-1 ose 4-2-3-1 me Ramadanin ose edhe bashkë me Hilën. Ja si do duket formacioni i Partizanit me këta lojtarë:

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria ndryshon skemë, ky pritet të jetë formacioni i Edi Rejës

Publikuar

-

By

Edi Reja duket se ka sjellë një tjetër frymë në Kombëtare. Trajneri i ri i Shqipërisë vjen me një risi të rëndësishme që në seancën e parë stërvitore: Dronin. Dje në ambientet ku ekipi është stërvitur në Durrës, ka qenë i ngritur në ajër edhe një dron, me të cilin trajneri dhe video-analisti i skuadrës kanë vendosur që të vëzhgojnë të gjithë perimetrin e fushës, për të parë me detaje çdo lëvizje të futbollistëve në fushë përgjatë të gjithë minutazhit të stërvitjes.

Edhe pse në fushë nuk ka qenë e plotë skuadra me të cilën ai do të futet në ndeshjet zyrtare, Reja ka nisur punën e tij në krye të Shqipërisë, teksa u ka folur lojtarëve për qëllimin që duhet të kenë në çdo stërvitje dhe çdo ndeshje, si dhe mundësitë që ka një ekip për të arritur diçka. Më tej, trajneri me të gjithë ndihmësit e tij kanë ndjekur seancën stërvitore, duke udhëzuar futbollistët që të kryejnë me qetësi dhe përpikëri të gjithë seancën stërvitore.

FORMACIONI

Është ende herët për të folur për formacionin, teksa nuk është publikuar lista e plotë e Kombëtares, por duke njohur filozofinë e punës së trajnerit të Kombëtares, Shqipëria e Rejas mund të rreshtohet me 3-5-2.

Dermaku, Gjimshiti dhe Ismajli, pa harruar Veselin, mund të jenë treshja e mbrojtjes në qendër, duke qenë se kapiteni Mavraj është i pezulluar ndaj Islandës.

Në mesfushë, një vend për Elseid Hysajn, sigurisht me detyra specifike, pse jo më së shumti mbrojtëse. Basha para mbrojtjes dhe Xhaka në të majtë të treshes qendrore.

Nga krahët, Roshi është opsion, por në duel me Grezdën për të djathtën. Në të majtë, Uzuni apo Lenjani mund të duelojnë gjithashtu me Jahmir Hykën.

Në sulm pritet të zënë vend dy nga 3 qendërsulmuesit: Cikalleshi, Balaj, Sadiku. Me Berishën në portë, nisur nga dyshimet për Strakoshën, kjo mund të jetë një ide për Shqipërinë nën drejtimin e Edi Rejas.

Formacioni i mundshëm:

Berisha
Dermaku, Gjimshiti, Ismajli
Hysaj, Basha, Xhaka, Memushaj, Lenjani
Balaj, Cikalleshi

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nuk zuri kurrë mend/ Ish-ylli i Realit humbet 61 milionë euro në poker

Publikuar

-

Gjatë karrierës së tij të gjatë ka veshur fanellat e Velje, Hamburg, Everton, Real Madrid dhe Cetlic, para se të varte këpucët në gozhdë në 2008-ën.

Po flasim për Thomas Gravesen, ish-mesfushor danez. Aktualisht, ish-lojtari i “Los Blancos” jeton gjashtë muaj të vitit në Los Angeles dhe, falë disa investimeve të goditura, ka arritur një pasuri prej 113 milionë eurosh. Problemi është se ai ka pasur edhe humbje marramendëse për shkak të pokerit.

Gravesen, siç ka bërë të ditur e përditshmja spanjolle “Marca”, ka një pasion të madh për letrat e bixhozit dhe ka humbur një total prej 61 milionë eurosh. Një ves i kushtueshëm për ish-digën e mesfushës.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dikur ishte “makineri” golash, nuk do e besoni ç’ka ndodhur sot me Shkëlzen Gashin

Publikuar

-

By

Shkëlzen Gashi është aktualisht një futbollist i lirë. U përfol fillimisht për një akord te ish-ekipi i tij në Zvicër, por jo vetëm që nuk është transferuar te Grasshopperi, por ka mbetur i vetëm dhe i padëshiruar nga askush.

Futbollisti kuqezi, që pas mbylljes së kontratës me Colorado Rapids në muajin mars, ende nuk është sistemuar në një ekip të ri.

30-vjeçari, që në Zvicër bëri emër si bomber dhe kampion duke fituar 2 herë “Këpucën e Artë” të kampionatit dhe 3 herë ligën tani nuk ka marrë asnjë ofertë konkrete.

Edhe pse te Grasshopperi bëri emër në vitet 2012-2014, tanimë te klubi i rënë në kategorinë e dytë të futbollit zviceran nuk ka asnjë interesim për të.

Ndërkohë, edhe karriera në kombëtare duket thuajse e përfunduar, pasi as De Biasi dhe as Panuçi nuk e thirrën asnjëherë.

Duke parë që ka mbetur pa skuadër dhe ka disa muaj pa luajtur, bëhet e pamundur për Gashin që të marrë ftesë te Shqipëria pas 3 vitesh.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Trending

Read previous post:
Thaçi: Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën...

Close