Bixhoz me dashurinë/ Shivai bie nga shkëmbi, ja çfarë do të ndodhë në serinë e sotme – CNA
Connect with us

Kuriozitete

Bixhoz me dashurinë/ Shivai bie nga shkëmbi, ja çfarë do të ndodhë në serinë e sotme

Publikuar

-

Shivai i del para sypatrembur autobusit. Anika kap timonin dhe ndryshon drejtimin e autobusit. Autobusi ngec në një shkëmb. Shivai dhe Anika nxjerrin fëmijët dhe mësueset. Shivai rreh rrëmbyesin. Ai i kërkon Anikës të zbresë nga autobusi pasi mund të bie nga shkëmbi por Anika nuk pranon dhe thotë se do vdesë së bashku me të.

Shivai i premton Anikës se do hidhet nga autobusi pas saj. Anika zbret nga autobusi. Autobusi bie nga shkëmbi dhe shpërthen në flakë. Anika tronditet dhe shpërthen në të qara. Ajo mendon se Shivai ka vdekur. Shivai ngjit shkëmbin dhe i del para Anikës. Fëmijët përqafojnë Shivain. Ai kujton vëllezërit dhe qan. Anika përqafon Shivain dhe qan bashkë me të.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Shivai dhe Anika shkojnë të jetojnë në shtëpinë e re. Anika vendos të bëhet grua shtëpie dhe të kujdeset për Shivain. Pinki vendos t’ja shkatërrojë jetën Texhit. Om kthehet në shtëpi dhe i bërtet Texhit që e bëri Shivain të largohej nga shtëpia.

Texh i thotë që Shivai i kaloi të gjithë aksionet e tyre Zvetlanës. Om i tregon se Shivai i ka kaluar të gjitha në emrin e tij dhe Rudrës e vetë ka mbetur duarbosh. Të gjithë habiten.

Kuriozitete

Doni këmbë dhe vithe perfekte? Ja çfarë duhet të bëni pa shkuar në palestër

Publikuar

-

Të gjithë vajzat duan të kenë trupin më perfekt këtë verë dhe të pasmet më seksi në plazh. Por nëse nuk keni mundësi të ushtrohen në palestër, duhet të bëni patjetër ushtrimet e mëposhtme të cilat mund të ushtrohen në shtëpi.

Në vijim gjeni 10 ushtrime efektive për muskujt e pjesës së poshtme të trupit.

Mund të bëni nga 1 set me 10 përsëritje për çdo ushtrim, ndërkohë që në vijim mund të shtoni numrin e përsëritjeve (15-20 të tilla). Nga ushtrimi në ushtrim, bëni diku te 20 sekonda pushim.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

1. Squats

2. Hamstring curl and press

3. Jump squats

4. Up and over

5. Reverse lunges

6. Butterfly

7. Leg lifts

8. Circular motions

9. Abductor squat

10. Ballet lunges

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Nuk duam më njerëz të bukur”/ Orientimi më i ri seksual “pushton” rrjetet sociale, ja trendi më i ri

Publikuar

-

loja ne cift

Jo më heteroseksual dhe homoseksual. Tashmë një orientim tjetër seksual po fillon të pëlqehet në masë nga njerezit i cili quhet sapioseksual. Por çfarë do të thotë ?

Sipas eksperteve sapioseksual janë ata persona që ëndërrojnë dhe duan të kenë  marrëdhënie seksuale me njerëz të mençur dhe inteligjentë.

Në rrjetet sociale ka nisur të mbështet në masë kjo teori dhe ka njerëz që e thonë hapur se nuk duan të flenë me njerëz të bukur, por me njerëz që lexojnë dhe janë të zgjuar.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Burrat që lexojnë apo gratë që lexojnë tashmë ka nisur të nxisin të tjerët për marrëdhënie të sinqertë seksuale.

Njerëzit që dëshirojnë debat, që mund të rrinë me orë të tëra duke biseduar me partnerin apo partneren, njerëzit që e duan tjetrin sa më shumë që e njohin, njerëzit që dëgjojnë, njerëzit që e duan gramatikën dhe që tmerrohen nga gabimet drejtshkrimore, këto janë disa shenja të njerëzve sapioseksualë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Muaji i Gaforreve/ Njihuni me të famshmit shqiptarë që festuan ditëlindjen këtë muaj

Publikuar

-

Ky muaj ishte i mbushur plot me ditëlindje VIP-ash. Dhe na u duk sikur të gjithë janë të shenjës së Gaforres.

Në listën e mëposhtme do të njiheni me të famshmit që festuan ditëlindjen këto javë por edhe me ata që po e presin me padurim.

Era Istrefi

Këngëtarja mbushi 25 në 4 korrik.

Elita Rudi

Moderatorja e njohur, gruaja e Gjikos dhe mamaja e Zërit, mbushi 26 më 28 qershor.

Edi Rama

Kryeministri mbushi 55 vjeç në 4 korrik.

Rudina Xhunga

Gazetarja e famshme festoi ditëlindjen më 22 qershor.

 

 

Getoar Selimi

Reperi i njohur mbushi 37 vjec me 3 korrik.

G Bani

Një prej reperëve më të famshëm të viteve ‘2000, G Bani, mbushi 38 më 7 korrik.

Fero

Korriku, muaji i reperëve. Fero festoi ditëlindjen e 22-të më 8 korrik.

Samanta Karavella

Këngëtarja mbushi 29 në 9 korrik, dhe ne s’na besohet si kaluan 16 vite nga koha kur mori pjesë tek “Ethet e së premtes”.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Ledri Vula

Reperi i njohur festoi ditëlindjen e 33-të në krahët e mamit më 10 korrik.

2Po2

Në 10 korrik, 2 Po 2 mbushi 41 vjeç dhe u ankua se sa më shumë vite kalojnë, aq më pak njerëz e urojnë.

Olta Gixhari

Bukuroshja e teatrit dhe filmit shqiptar mbushi 33 vjeçe më 8 korrik.

Kelvi Kadilli

Prezantuesi i “Pop Culture” festoi ditëlindjen më 30 qershor.

Gjyste Vulaj

Këngëtarja kontraverse mbushi sot 42 por ndihet si 24.

Të tjerë personazhe të njohur që pritet ta festojnë ditëlindjen së afërmi janë:

Klea Huta më 14 korrik

Baby Gee më 17 korrik

Albana Osmani më 18 korrik

Blero më 19 korrik

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending