Video: Puthi gazetaren pas intervistës/ Dënohet rëndë boksieri i njohur – CNA
Connect with us

Aktualitet

Video: Puthi gazetaren pas intervistës/ Dënohet rëndë boksieri i njohur

Publikuar

-

Boksieri bullgar, Kubrat Pulev, u tregua i guximshëm kur puthi një gazetare në intervistën pas ndeshjes, por me siguri që tani është bërë pishman pas dënimeve që ka marrë.

Ai është gjobitur me 2500 dollarë nga Komisioni i Sportit të Kalifornisë, pas akuzave për ngacmim seksual ndaj gazetares Jennifer Ravalo, madje është pezulluar nga aktivitetet për 4 muaj. Ngjarja ka ndodhur më 23 mars, pas duelit të fituar nga Pulev ndaj rumunit Bogdan Dinu.

Edhe pse Pulev ka kërkuar ndjesë për atë gjest, masat disiplinore ndaj tij nuk kanë munguar. Madje boksieri kërkoi ndjesë edhe të martën, kur doli para Komisionit të Sportit të Kalifornisë, për të kërkuar licensën për boksim.

Komisioni vendosi që pezullimi të përfundojë më 22 korrik. Gjithsesi, Pulev nuk do të lejohet të duelojë në shtetin e Kalifornisë derisa të paguajë gjobën. Dhe, në rast përsëritje të një sjellje të tillë, ai do të përjashtohet përgjithnjë.

Nëse kthehet në boksin profesionist sërish, ai është kandidat potencial për t’u ndeshur me Anthony Joshuan dhe Tyson Fury, për të marrë ‘rripin e artë’ në peshat e rënda.

Aktualitet

“Boll më”/ Shoqërimi i ish deputetit revolton Bashën

Publikuar

-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferncë për mediat ndër të tjera foli edhe për shoqërimin e ish deputetit demokrat Bardh Spahija dhe shoqërimin e qytetarëve.

Basha theksoi se të gjithë ata që janë bërë vegla të kryeministrit Edi Rama do të jetë do të përfundojnë në qelinë ku ndodhet sot Bardh Spahia.

Sipas Bashës, Sandër Lleshaj, Edi Rama dhe drejtues të Policisë e Prokurorisë që i binden urdhërave të tyre do të përfundojnë në burg.

“Në qelinë ku sot është Bardh Spahija do të jetë nesër njëri prej jush që dhunon qytetarët. Në qelinë ku janë sot baballarë dhe qytetarë të thjeshtë, të gjithë ata drejtues policie dhe prokurorë që janë bërë vegla të Edi Ramës do të jenë në burg. Në kupolat drejtuese të Policisë dhe Prokurorisë do të jenë të gjithë njerzit e ndershëm. Kjo do të arrihet me zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe me një drejtësi të pavarur. Boll më me plaçkitjen e shqiptarëve. Për këtë ju ftoj të gjithëve në protestën e nesërme të opozitës”,-tha ndër të tjera Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pogba, Mbappe, Neymar? Jo, jo!/ Zidane urdhëron blerjen e finalistit të Championsit

Publikuar

-

Real Madrid nuk ka ndërmend të ndalet në merkato. Perez dëshiron t’i plotësojë dëshirën trajnerit Zidane, i cili insiston për afrimin e Christian Eriksen. Danezi është preferenca e madhe e mesfushës dhe Reali ka gati një ofertë tunduese për Tottenhamin: 45 milionë euro dhe kartonin e Dani Ceballos.

Kontrata e Eriksen me “Spurs” përfundon në verën e ardhshme dhe rinovimi vështirë që të vijë. Diçka e tillë i detyron nënkampionët e Europës ta shesin vikingun drejt Realit, i cili është gati për të “sakrifikuar” një lojtar me potencial të madh si 22-vjeçari Ceballos.

Ky i fundit ka mbetur i pakënaqur nga minutat e përfituara dhe kërkon të provojë një aventurë të re. Për shërbimet e tij interesohet edhe Milani, që ka nisur ofensivën me anë të Paolo Maldinit.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Pasojat do të jenë të rënda”/ Basha zbulon kushtin për marrëveshje politike

Publikuar

-

By

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka reaguar pas përgjimeve të dosjes 184, të publikuara nga gazeta gjermane Bild.

Basha është shprehur se nëse nuk ndalet Rama, pasojat do të jenë edhe më të rënda.

“Pasojat do të jenë më të rënda nësë nuk e ndalim. Asgjë nuk do të harrohet, asgjë nuk do të tolerohet. Çdo krim do të ndëshkohet. Çdo person përgjegjës do të dalë para drejtësisë”-tha Basha.

Po ashtu kreu i PD-së tha se nuk do të ketë asnjë marrëveshje politike, nëse pikë e parë e kësaj marrëveshje nuk është ndëshkimi i personave përgjegjës për vjedhjen e votave.

“Asnjë zgjedhje në Shqipëri nuk do të bëhet pa ndëshkuar ata që kanë vjedhur votat.

Asnjë marrëveshje politike nuk do të bëhet nëse nuk është në pikën numër 1, ndëshkimi i atyre që kanë vjedhur vota.

Ta gjithë ata që ndodhen në atë sallë do të jenë së shpejti para drejtësisë”-u shpreh kryedemokrati Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Trending

Read previous post:
Telekomi i Kosovës në prag të falimentimit

Në Kosovë parlamenti të martën debatoi me tone të ashpra në një seancë të jashtëzakonshme të thirrur nga opozita, për...

Close