Bixhoz me dashurinë/ Anikën e rrëmbejnë, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Anikën e rrëmbejnë, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Shivai dhe Anika marrin valixhet për tu larguar nga shtëpia por Texh i ndalon. Ai mendon se Shivai dhe Anika po marrin pasuri me vete. Anika heq bizhuteritë e saj dhe tregon që nuk ka nevojë për to. Rudra del para tyre me një pistoletë në kokë dhe kërcënon se do vrasë veten. Shivai arrin t’ja marrë pistoletën Rudrës dhe qëllon në ajër. Abazhuri bie mes shtëpisë dhe të gjithë tronditen. Shivai i gjuan Rudrës dhe i thotë të mos e bëjë më këtë. Rudra i lutet Shivait të mos shkojë. Shivai dhe Anika largohen.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja mëson se është shtatzënë, ja ç’do ndodh sot

Rudra i bërtet Texhit. Zvetlana lexon një letër që është për Shivain. Shivai ka një plan kundër Zvetlanës. Zvetlana mëson se Shivai po përpiqet të provojë se Texh është i pafajshëm. Ajo vendos të ndryshojë planin e saj. Anika dhe Shivai miqësohen me disa fëmijë në një restorant. Autobusin e fëmijëve e rrëmbejnë. Anika dhe Shivai shkojnë të shpëtojnë fëmijët. Anika mbahet peng në autobus ndërsa Shivai i ndjek me makinën e tij. Gjyshja ka një parandjenjë të keqe.

Aktualitet

Fotot që po “çmendin” rrjetin/ Zbuloni imazhet më mahnitëse rreth mrekullisë së Tokës

Publikuar

-

Toka është një vend i cili fsheh shumë mistere dhe mrekulli të cilat nuk shihen nga të gjithë njerëzit por vetëm nga ata që janë me fat.

“BrightSide” sjell në listën e mëposhtme disa foto mahnitëse rreth planetit tonë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cila ngjyrë të pëlqen? Zbulo personalitetin tënd sipas preferencës

Publikuar

-

E bardha

E bardha është kombinimi i të gjitha ngjyrave të dritës. Nëse të pëlqen e bardha je një njeri i lumtur,gjithnjë në kërkim të një raporti me njerëzit e tjerë.Të tjera elemente të lidhura me të bardhën janë dlirësia, dhembshuria si dhe formaliteti dhe spiritualiteti.

Blu

Bluja është ngjyra e ujit, kështu jemi të gjithë natyrshëm të tërhequr prej saj, Të gjithë kemi nevojë për ujë, në mënyrë që të mbijetojmë. Personat të cilët preferojnë ngjyrën blu, janë të qetë, të thellë si dhe optimistë.

E gjelbër

E Gjelbra është ngjyra e shumicës së ushqimeve, kështu që është ngjyra e jetës. Personat që kanë të preferuar ngjyrën e gjelbër, janë të qetë, ndjehen rehat dhe kanë një sens rinie që i shoqëron përgjatë gjithë jetës.

E Kuqja

Nëse e kuqja është një nga ngjyrat e tua të preferuara, me siguri je një njeri ekstrovert dhe sensual. Njerëzit që pëlqejnë të kuqen janë të fortë, agresivë dhe shumë shprehës.

E zeza

Fëmijët e dinë që nëse përzien të gjitha ngjyrat do të kesh ngjyrën e zezë, ose që e zeza shpreh mungesën e ngjyrave. Normalisht, ata që pëlqejnë ngjyrën e zezë kanë personalitet të errët, gotik, punk. Ata që pëlqejnë të zezën janë shpirtra të vjetër, antagonistë, të thellë, intensë e shpesh janë në në ankth.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja mëson se është shtatzënë, ja ç’do ndodh sot

Portokalli

Portokallia është një ngjyrë energjie. Nëse është ngjyra juaj e preferuar tregon se jeni energjikë dhe fizikisht të shëndetshëm.Personat që pëlqejnë ngjyrën portokalli, janë të lumtur dhe optimistë.

E purpurt

Njerëzit që pëlqejnë të purpurtën, kanë dinjitet, megjithatë janë melankolikë dhe të trishtuar. Ankthi dhe gjendja emocionale e paqendrueshme lidhen me ngjyrën vjollcë.

Roza

Ata që pëlqejnë ngjyrën rozë, janë të sjellshëm, por plot me energji dhe alegri. Ata janë gjithashtu fizikisht aktivë.

E verdha

E verdha është një ngjyrë e gjallë, nëse është ngjyra juaj e preferuar tregon se jeni i ndrojtur. Ajo që shpreh e verdha si ngjyrë është rini, simpati, dëshirë për jetë aktive si dhe simpati.

Kafe

Nëse e kafta është ngjyra juaj e preferuar, ju jeni me këmbë në tokë dhe jetoni në ekuilibër me natyrën. Ndjehesh i sigurtë dhe shpirtërisht i mbushur. Shumë rrallë mund të dëshpërohesh dhe të mërzitesh.

Gri

Nëse grija është ngjyra juaj e preferuar mund të keni tendencën për të qenë melankolikë. Të tjera dukuri që lidhen me grijën janë gjendja e ankthit, pasiguria si dhe mbajtja e fshehur e ndjenjave.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Teknologjia po na zëvendëson/ Ilustrimet që tregojnë ndryshimin drastik në jetën tonë

Publikuar

-

Teknologjia po “dominon” në jetën tonë ku gjatë gjithë kohës ne jemi të zënë në telefona, laptope dhe televizorë dhe komunikimi mes njerëzve po humbet.

Por a janë të gjithë këto një zëvendësim i përshtatshëm për familjen dhe miqtë? Ndoshta është koha që të gjithë ne të mendojmë për këtë para se të jetë tepër vonë.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja mëson se është shtatzënë, ja ç’do ndodh sot

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending