Robben “tradhton” Bayernin/ Jam gati të festoj kundër tyre – CNA
Connect with us

Aktualitet

Robben “tradhton” Bayernin/ Jam gati të festoj kundër tyre

Publikuar

-

Arjen Robben do të largohet në fund të këtij sezoni nga bavarezët, por akoma nuk ka vendosur për ekipin e ardhshëm.

“Akoma nuk kam marrë një vendim në lidhje me skuadrën e ardhshme. Jam i përqendruar për të dhënë maksimumin në ndeshjen e së shtunës, që do të jetë vendimtare për Bundesligën”, ka thënë ylli holandez.

Robben është i sigurt për një gjë: “Nëse do të shkoja te një ekip që do të luante kundër Bayernit dhe do të shënoja, nuk do ta kisha problem të festoja. Më duket e pakuptimtë të mos gëzosh për një gol pavarësisht nga kundërshtari”.

LEXO EDHE:  Lewandowski e thotë troç/ Ja kush duhet të vijë te Bayerni

“Në rast se nuk e mendon kështu, duhet t’i thuash trajnerit që të mos të të aktivizojë”, u shpreh Robben. Si gjithmonë i sinqert…

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 23 maj 2019

Publikuar

-

By

DASHI 21. mars – 20. prill

Do keni dëshira te ndryshueshme gjate kësaj dite dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Bëni vetëm kujdes mos filloni gjera për te cilat do pendoheni shpejt. Beqaret do dashurohen me pasion me dike qe kane kohe qe e pëlqejnë. Me ne fund për ta do filloje një etape e begate. Çështjet financiare do ndikohen negativisht nga Plutoni dhe mund te keni goxha tronditje.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite e mbushur me shkëlqim ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dashuroheni si asnjëherë me pare me partnerin dhe nuk do mendoni për te shkuarën. Beqaret do jene shume te vëmendshëm dhe do përfitojnë nga çdo mundësi qe do iu jepet. Ne planin financiar fati nuk do ju mungoje për asnjë moment kështu qe përfitoni sa me shume qe te mundeni.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Venusi do jete planeti me i favorshëm për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Ai do ju beje me shprehës dhe me te gatshëm për te hedhur hapa me tej. Beqaret do kenë një dite te qëndrueshme dhe mund te realizojnë takime te bukura. Për financat do jete dite mjaft delikate. Mundohuni te jeni te kujdesshëm edhe me shpenzimet për gjera te nevojshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Venusi, planeti i dashurisë dhe Jupiteri ai i fatit do bëhen bashke sot dhe do ju sigurojnë një dite fantastike ju te dashuruarve. Marrëdhënien tuaj do e kenë zili qe te gjithë. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë. Edhe sikur dikush t’iu pëlqejë shume sapo ta shohin, me mire te njohin çdo ane para se te hedhin hapa. Ne planin financiar do i bëni me kujdes llogarite dhe gjendja do mbetet e mire.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Mëngjesi nuk do jete i mire për çiftet pasi mund te ketë disa zënka për mënyrën sesi janë sjelle një dite me pare. Pas mesditës klima do filloje te normalizohet dhe ne mbrëmje çdo gjë do jete ashtu si duhet. Beqaret do kenë plot takime, por nuk do arrijnë dot te fiksohen pas dikujt. Për financat çdo gjë ka për te ecur mire dhe mund te bëni edhe disa investime me tepër nga zakonisht.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do jeni mjaft sensuale sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do përmirësohet tej mase. Beqaret do kenë një dite te veçante dhe te mbushur me emocione te jashtëzakonshme. As vete nuk e kishin imagjinuar se gjithçka do ju ndryshonte kaq shpejt. Buxhetin duhet ta organizoni me mire ne mënyrë qe gjendja te ketë akoma me tepër përmirësime.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do e mbroni nga çdo gjë jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Shume persona do ju kenë zili, por nuk do mundin dot t’ua prishin harmoninë. Beqaret do kenë një dite goxha te mërzitshme pasi do lodhen se kërkuari dhe serish nuk do e gjejnë personin ideal. Buxheti do jete i mire nëse tregoni kujdes dhe nuk shpenzoni për gjera te panevojshme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Edhe pse nuk do keni shume kohe te lire, mundohuni qe sot te mos e lini pas dore atë qe keni ne krah. Flisni hapur dhe shpjegojani situatën ne te cilën ndodheni. Beqaret do e kenë shume te vështirë ta gjejnë personin e përshtatshëm, por miqtë nuk do i lënë për asnjë moment vetëm. Buxheti nuk do jete ashtu si keni dashur sepse se fundmi nuk keni ditur t’i bëni llogarite para se te shpenzoni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite shume e bukur do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do kujdeset edhe për detajet me elementare, kështu qe nuk do keni për çfarë te shqetësoheni aspak. Beqaret nuk duhet ta mbajnë mendjen tek dashuria sepse ajo nuk do vije për ta. Financat nuk do jene te shkëlqyera, por me pak maturi mund t’i mbani te stabilizuara.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Duhet te jeni shume te kujdesshëm sot ju te dashuruarit sepse çdo fjale e gabuar mund te sjelle probleme serioze. Beqaret vërtet mund te lodhen pak, por ne fund do e gjejnë shpirtin e tyre binjak. Për ta shume gjera kane për te qene ndryshe. Gjendja financiare nuk do jete e keqe megjithatë nëse tregoheni pak me te kujdesshëm me shpenzimet situata ka për te qene edhe me e mire.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift do jete e trazuar deri ne mesdite dhe me pas do rregullohet. Do ia dëgjoni fjalën atij qe keni ne krah dhe ai do tregohet me i bute. Për beqaret do jete e vështirë qe ta gjejnë shpirtin e tyre binjak. Do e kërkojnë gjithë kohës, por do jene pa fat. Sektori i financave do jete i kënaqshëm. Tashme mund ta kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër se me pare.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite plot aksion do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment do përjetoni kënaqësi dhe emocione te forta. Beqaret nuk duhet te mundohen te joshin persona qe janë tashme ne lidhje sepse jo vetëm qe do iu bëjnë keq atyre, por nuk do kenë asnjë te mire për veten. Ne planin financiar vështirësitë do vazhdojnë ende sepse nuk dini si t’i menaxhoni paratë qe keni.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ky gjest i Reginaldos tregon hapur se ai po largohet nga Kukësi

Publikuar

-

By

Rexhinaldo është një nga lojtarët që u përfundon kontrata në fund të muajit maj. Sulmuesi mozanbikas nuk ka rinovuar ende kontratën e tij me klubin verilindorë dhe mund të mbas finalen në rast se nuk do të gjejë akordin me klubin.

Në një foto të postuar në rrjetet sociale ka falenderuar zv.trajneri Rrahman Hallaci. Nuk dihet nëse kjo është thjesht një falenderim për Hallaçin apo një sinjal largimi.

LEXO EDHE:  Lewandowski e thotë troç/ Ja kush duhet të vijë te Bayerni

Një gjë e tillë do të zbulohet në ditët në vijim nëse Reginaldo do të qendroj te Kukësi apo do të largohet pasi ofertat për të nuk mungojnë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Deklarata e fortë e Gjuzit/ “LSI po shkon drejt falimentimit”

Publikuar

-

By

lsi drejt falimentimit

Deputeti, Kujtim Gjuzi gjatë prononcimit për CNA.al, teksa kërkonte dorëheqjen e presidentit Ilir Meta, bëri edhe një deklaratë të fortë.

Gjuzi deklaroi, ndër të tjera, se Lëvizja Socialiste për Integrim po shkon drejt falimentimit dhe Meta duhet të rikthehet në krye të saj.

“Unë miqësisht i kam kërkuar Presidentit të japë dorëheqjen e të rikthehet tek LSI-ja, se gjynah, ajo është një forcë që po shkon drejt falimentimit”,-tha Gjuzi i kontaktuar nga CNA.al.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Trending

Read previous post:
Aktpadi ndaj 20 kompanive farmaceutike/ Akuzohen për rritje artificiale të çmimit të ilaçeve

"Kemi prova të forta që tregojnë se industria farmaceutike është përfshirë në mashtrime me vlerë prej disa miliarda dollarësh në...

Close