“Nuk e dija që isha shtatzënë”/18 vjeçarja tregon rastin e pabesueshëm, lind fëmijën gjatë stërvitjes – CNA
Connect with us

Kuriozitete

“Nuk e dija që isha shtatzënë”/18 vjeçarja tregon rastin e pabesueshëm, lind fëmijën gjatë stërvitjes

Publikuar

-

Rasti më i pabesueshëm këtë herë ka ardhur nga Anglia ku një studente e cila nuk e dinte se ishte shtatzënë ka treguar se një orë përpara se të niste lindjen ajo po po stërvitej për t’u bërë pjesë e Forcave Kufitare të Britanisë.

Ky rast në mjekësi quhet ‘shtatzënia e fshehtë’  por edhe pse 18-vjeçarja u shpreh se kishte bërë edhe dy teste shtatzënie, kishin rezultuar negativë. Vajza e saj, tashmë është 7 muajshe, ishte rritur mbrapa brinjëve të nënës së saj dhe për këtë arsye ajo nuk pati rritje të barkut.

LEXO EDHE:  “Nuk dua…”/ Pas lindjes së vajzës, Rudina Xhunga merr vendimin e rëndësishëm

Martin rrëfen:

Në kohën kur arrita në spital kisha dhimbje të forta. Një infermiere më tha direkt që dukesha si shtatzënë, pastaj mësova që kisha 69 orë që kisha nisur procesin e lindjes.”/Burimi:https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7022727/Size-six-student-stunned-went-labour-no-idea-pregnant.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR3sJNmC8O91HNCb0J4VNGJD9Ttju9nK8jrcEyx__puRPhKCDqy0ZPoo0Ho

Aktualitet

Pamje magjike/ Fotot mahnitëse nga “ajri” që do t’ju lënë gojëhapur

Publikuar

-

Fotot e shkrepura në momentin e duhur janë tepër mahnitëse për syrin e njeriut. “BrightSide” ka listuar 11 fotot më të bukura të kapura nga ajri dhe më pas i ka bashkuar në albume, duke servirur pamje magjike.

Për më tepër shijoni imazhet e mëposhtme…
LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Publikuar

-

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë tërësisht i dukshëm në të gjithë Italinë.

Ndërsa momenti më i rëndësishëm konsiderohet ora 23:30, momenti kur Hëna do të errësohet tërësisht nga hija e Tokës dhe do te zgjase deri në orën 2 të mëngjesit.

LEXO EDHE:  “Nuk dua…”/ Pas lindjes së vajzës, Rudina Xhunga merr vendimin e rëndësishëm

Edhe pse bëhet fjalë për një eklips të pjesshëm Hëna gjithsesi do të duket kuqe. Fenomeni mund të shihet me sy të lirë pa patur nevojën e syzeve të veçanta.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ata nuk mund të na ndalojnë dot”/ Ushtria në alarm, 600.000 njerëz firmosin për të hyrë në zonën e rrezikshme

Publikuar

-

Vendi më i përfolur në SHBA, është Zona 51 e cila prej kohësh është ruajtur nën masa të rrepta sigurie në shkretëtirën e Nevadas, ku thuhet se janë mbajtur dhe testuar disa objekte fluturuese jashtëtokësore.

Dhe, pikërisht këtë zonë top-sekrete po planifikojnë që ta ‘pushtojnë’ një numër shumë i madh ‘gjuetarë’ alienësh.

Nisur nga fakti se më shumë se 600,000 persona pritet që të vërshojnë tek kjo zonë, Forca Ajërore në SHBA ka paralajmëruar se do të jetë në gatishmëri.

Tashmë me teper se gjysmë milioni njerëz, të nisur nga një fushatë që ka nisur në Facebook, pritet që të mësynë këtë zonë për të parë më në fund se çfarë ndodhet brenda zonës ushtarake.

LEXO EDHE:  “Nuk dua…”/ Pas lindjes së vajzës, Rudina Xhunga merr vendimin e rëndësishëm

Organizuesit paralajmërojnë se do të ‘marshojnë’ më 20 shtator, por duke u nisur nga masat e rrepta të sigurisë që baza ushtarake ka, vështirë se mund të arrijnë të futen.

Organizuesit thonë:

Ne mund të lëvizim më shpejt se plumbat e tyre. Le t’i shohim ata alienët.”

 

Burimi:https://www.cnet.com/news/1-2-million-to-raid-area-51-to-see-them-aliens/

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending