Erdhi edhe kjo ditë/ Legjenda i thotë lamtumirë Serisë A – CNA
Connect with us

Aktualitet

Erdhi edhe kjo ditë/ Legjenda i thotë lamtumirë Serisë A

Publikuar

-

Roma ka konfirmuar që legjenda Daniele de Rossi do të largohet nga klubi në përfundim të këtij edicioni dhe do të vazhdojë karrierën diku tjetër.

35 vjeçari tërë jetën ia ka kushtuar këtij klubi. Nga viti 2001 e deri sot ka zhvilluar mbi 600 ndeshje, ka shënuar 63 gola, por ka fituar vetëm 3 trofe të rëndësishëm. Dy herë Kupën e Italisë në vitin 2007 dhe 2008 dhe Superkupën e Italisë në vitin 2007.

LEXO EDHE:  Zgjidhen më të mirët e sezonit në Serie A/ Ja 6 fituesit

De Rossi do të përshëndetet me tifozët në ndeshjen e fundit të sezonit kundër Parmës. De Rossi njihet edhe për kontributin e madh në kombëtaren e Italisë, ku numëron 117 ndeshje , duke u bërë lojtari i katërt në historinë e “azurreve” që kanë luajtur më shumë ndeshje.

Ndërsa destinacioni i tij i ri përflitet se do të jetë në Kinë ose në MLS. /CNA.al

/CNA.al

Aktualitet

Takim kokë më kokë mes trajnerit të Partizanit dhe presidentit të Skënderbeut/ Mos vallë…?

Publikuar

-

Pas 26 vitesh, Partizani fitoi më në fund titullin kampion. Një nga meritorët më të mëdhenj të këtij titulli është padyshim dhe trajneri Skënder Gega.

Një foto e fundit që po qarkullon sot në rrjetet sociale, ka ndezur mjaft aludime. “Newsport” ka siguruar një foto të takimit kokë më kokë të trajnerit të Partizanit, Skënder Gega, me presidentin e Skënderbeut, Ardian Takaj. Kaq ka mjaftuar për të krijuar dyshime rreth të ardhmes së trajnerit tropojan.

LEXO EDHE:  Zgjidhen më të mirët e sezonit në Serie A/ Ja 6 fituesit

Duke parë sezonin jo të mirë të korçarëve, ndoshta Takaj po mendon që riformatimin e ekipit ta fillojë nga posti i trajnerit. Por deri tani nuk ka asgjë konkrete, mbeten thjesht zëra merkatoje…

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

Publikuar

-

presidenti i shba, donald trump

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës, në Amerikë.

Trump ka thënë se është pro jetës dhe e ka mbështetur vendimin, i cili ndalon abortet.

Edhe pse shumë figura publike në Amerik kanë reaguar kundër këtij vendimi, Trump duket se bie dakord me këtë vendim.

Trump ka shkruar në rrjetet sociale jam me forcë Pro-Jetës, me tri përjashtime – Përdhunimi, Incest dhe mbrojtja e Jetës së nënës”.

Ashtu siç shumica e njerëzve e dinë, dhe për ata që duan të dinë, jam me forcë Pro-Jetës, me tri përjashtime – Përdhunimi, Incest dhe mbrojtja e Jetës së nënës – i njëjti qëndrim i marrë nga Ronald Reagan. Nëse ne nuk qëndrojmë të bashkuar dhe luftojmë për jetën e gjithë puna jonë mund të zhduket.” ka dekalruar Trump ndër të tjera.

LEXO EDHE:  Zgjidhen më të mirët e sezonit në Serie A/ Ja 6 fituesit

Por në lidhje me këtë vendim të Alabamës ku parashikohet ndalimi i abortit me ligjë në pothuajse në të gjitha rastet pritet të organizohen edhe protetsa. Njerzit që pritet të marrin pjesë në këtë tubim mendojnë se çdokush duhet të zgjedhi vetë në lidhje me abortin dhe jo të ndalohet me ligj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto/Shëndoshja është në ‘modë’, ja 7 rastet kur femrat kanë thyer “mitin” e bukurisë

Publikuar

-

Në gjithë këto vite të ishe e dobet të bënte të dukeshe më “cool” në sytë e njerëzve dhe mendohej se ishte forma më e mirë e trupit.

Por kohët e fundit ky trend ka rënë “poshtë” sepse shumë femra në gjithë botën po shtojnë kilet në trupat e tyre dhe sipas fotove të mëposhtme të “BrightSide” duhet të themi se duken më bukur apo jo?

LEXO EDHE:  Zgjidhen më të mirët e sezonit në Serie A/ Ja 6 fituesit

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Aktualitet12:57 - 18 Maj, 2019

Videoja që skandalizoi Austrinë/ Zëvendëskancelari jep dorëheqjen

Pas skandalit me publikimin e videos, zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen...

Aktualitet10:24 - 18 Maj, 2019

Shkëmbimi i territoreve/ Ish-deputeti tregon se çfarë ka premtuar Vuçiç

Ish-deputeti i PS-së, Tritan Shehu ka shkruar sot lidhur me aspiratën serbe për shkëmbim territoresh. Sipas Shehut, bashkëautorët e shkëmbimit...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet08:58 - 18 Maj, 2019

Dëbimi i emigrantëve të rinj/ Gjykata Federale e Apelit “rrëzon” Trumpin

Sipas një vendimi të Gjykatës Federale të Apelit, administrata Trump ka vepruar në mënyrë “arbitrare dhe kapriçioze”, kur kërkoi që...

Aktualitet10:48 - 17 Maj, 2019

Ndryshimi i ligjeve të imigracionit/ Trump, i thotë jo Lotarisë Amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do...

Aktualitet08:31 - 17 Maj, 2019

Fushata e shtrenjtë elektorale e zgjedhjeve europiane në Itali

Zhurma elektorale mund të kushtojë shumë. Pak para zgjedhjeve europiane është duke e provuar Italia: Zëvendëskryeministri Salvini gjëmon kundër rregullave...

Aktualitet08:18 - 17 Maj, 2019

Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen

Nga AZGAN HAKLAJ – president i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar Festivali që përflaki shpirtin e Kombit Tonë. Ky festival...

Aktualitet20:18 - 16 Maj, 2019

Sulmoi policinë në protestën e 11 majit/ Arrestohet një tjetër protestues

Policia ka arrestuar sot një tjetër protestues, pas shqyrtimit të pamjeve filmike nga protesta e 11 majit. Sipas njoftimi të...

Aktualitet19:42 - 16 Maj, 2019

Prokuroria në Kosovë fillon hetimet për përdhunimet nga forcat serbe

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, tha të Enjten se ka filluar hetimet rreth një fotografie të publikuar nga deputetja Flora...

Aktualitet19:38 - 16 Maj, 2019

Eliminon lotarinë amerikane/ Plani Trump kufizon imigracionin masiv

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shpallë të enjten propozimin e shumëpritur për imigracionin, një plan që ka si synim...

Aktualitet17:56 - 16 Maj, 2019

Reshjet e shiut/ Përmbytje në Fier, rrezikohen dhe banesat

Mungesa e pastrimit të kanaleve kulluese ka bërë që të përmbyten 15 hektarë tokë bujqësorë në Fier. Ngjarja raportohet në...

Aktualitet17:11 - 16 Maj, 2019

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të kryeqytetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Sipas njoftimit,...

Aktualitet18:40 - 15 Maj, 2019

Thaçi: Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën...

nderprerja e energjise nderprerja e energjise
Aktualitet18:15 - 15 Maj, 2019

Punimet në rrjet/ Tirana 8 orë pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se me 17 maj disa zona në Tiranë do të mbesin pa energji elektrike. Ndërprerja e  energjisë...

Aktualitet17:27 - 15 Maj, 2019

Korça Folkfest Ballkan/ Dy netë në qytetin e kulturës

Në qytetin e Korçës, i cili ndryshe quhet edhe “Parisi i vogël”, do të mbahet edicioni i parë i “Korça...

Aktualitet13:40 - 15 Maj, 2019

Kur do të hiqen vizat për kosovarët? 

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk...

Aktualitet20:34 - 14 Maj, 2019

Telekomi i Kosovës në prag të falimentimit

Në Kosovë parlamenti të martën debatoi me tone të ashpra në një seancë të jashtëzakonshme të thirrur nga opozita, për...

Aktualitet20:28 - 14 Maj, 2019

SHBA: Qeveria të mos emërojë individë të pakualifikuar në poste të larta në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shprehur thellësisht të shqetësuara nga, siç thuhet, “veprimi i qeverisë së Kosovës për emërimin...

Aktualitet18:44 - 13 Maj, 2019

Aktpadi ndaj 20 kompanive farmaceutike/ Akuzohen për rritje artificiale të çmimit të ilaçeve

“Kemi prova të forta që tregojnë se industria farmaceutike është përfshirë në mashtrime me vlerë prej disa miliarda dollarësh në...

Aktualitet17:08 - 13 Maj, 2019

Bomba molotov në protestë/ Ministria e Brendshme paralajmëron Opozitën

Sot pritet të mbahet protesta e opozitës, ndërkohë që Ministria e Brendshme ka paralajmëruar organiziatorët për distancim nga aktet kriminale....

Aktualitet10:53 - 13 Maj, 2019

Ishte dënuar me 13 vite burg për vrasje/ Ndërron jetë shqiptari

Një shqiptar, nga Shkupi, i cili ishte dënuar me 13 vite heqje lirie ka ndërruar jetë në burgun e Idrizovës...

Aktualitet00:19 - 12 Maj, 2019

Protesta e opozitës/ Policia shoqëron 50 persona

Policia ka shoqëruar një numër të madh protestuesish pas përplasjeve të dhunshme mbrëmjen e sotme. Deri tani mësohet se janë...

Trending

Read previous post:
Aktpadi ndaj 20 kompanive farmaceutike/ Akuzohen për rritje artificiale të çmimit të ilaçeve

"Kemi prova të forta që tregojnë se industria farmaceutike është përfshirë në mashtrime me vlerë prej disa miliarda dollarësh në...

Close