Cila është pjata juaj e preferuar sipas shenjës së horoskopit? – CNA
Connect with us

Life Style

Cila është pjata juaj e preferuar sipas shenjës së horoskopit?

Publikuar

-

shenja qe pelqejne ushqimin

Bazuar në shenjën tonë të zodiakut, Horoskopi na tregon se cila pjatë mund të pëlqejë çdo shenjë. Nga antipastat në ëmbëlsirat, le të argëtohemi me Yjet dhe të hetojmë shijet tona dhe tiparet e karakterit.

Dashi – Pëlqen makaronat me salcë me mishi ose asortimente të stinës që nuk janë shumë të sofistikuara

Demi – Për të një pjatë të dytë të pasur, të bazuar në mish.

Binjakët – E le veten të provokohet me garnityra të shijshme dhe me shumë ngjyra.

Gaforrja – Dashuron ëmbëlsirat e bëra në shtëpi.

Luani – Ai do pjatat e para të zbukuruara bukur, të tilla si lasanja dhe cannelloni.

Virgjëresha – Shijon një meze të shijshme, më mirë nëse bazohet në peshk ose perime.

Peshorja – Vlerëson garnityrën, veçanërisht nëse shërbehet me elegancë.

Akrepi – I pëlqejnë pjatat kryesore të bazuara në mish me cilësi të lartë ose peshk.

Shigjetari – Paja e tij e preferuar është e dyta, ndoshta vegjetariane ose vegane.

Bricjapi – Ai preferon pjata e thjeshta me makarona ose oriz ngjyrë kafe.

Ujori – Atij i pëlqejnë antipastat, për aq kohë sa ata janë të shijshme dhe në pjesë të vogla.

Peshqit – Duan ta mbyllin vaktin gjithmonë me një ëmbëlsirë të madhe dhe të shijshme./Burimi:tch

Aktualitet

“S’je ti e bukur”/ Aulona Musta “shpërthen” keq ndaj ndjekësit

Publikuar

-

Moderatorja Aulona Musta është një nga personazhet më aktivë në rrjetet sociale. Pothuajse çdo moment të ditës së saj ajo e ndan me në llogarinë e saj në Instagram.

Së fundi moderatorja ka publikuar një foto ku krahas saj shkruan: “Eshte tmerr i madh te dalesh me mua per kafe…pasi do te ta “nxi” jeten duke t’u lutur te cohesh te me besh foto, do vazhdoj te ta “nxi” duke te te larguar deri ne 1 km nga vendi i kafese me pretekstin “ja sa te gjejme nje vend tamam, se keto s’jane gje… nxirja vazhdon me fazen merr 123456789 poza qe ndryshojne ne asgje nga njera tjetra…per ta mbyllur me nxirjen me te keqe, ate te padurueshmen momenti kur shikon fotot dhe me turinjte e varur thua: “pfff s’me pelqen asnjera”, nderkohe qe personi qe ke perball dhe qe harxhoi gjysmen e kohes se kafes me ty, pasi degjon kete fjali eshte gati te te hedhi para makines se pare qe eshte duke kaluar… (Sot ky njeriu ishte mami, zakonisht eshte burri 🤣🤣🤣)”.

Pas këtij statusi, një nga ndjekësit e saj ka komentuar duke ofenduar moderatoren: “Je ti e pa bukur”. Por duke njohur karakterin e Aulonës ky koment nuk ka kaluar pa replikë nga ana e saj e cila i kthehet: “Tha një kokëcepsh”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pamje magjike/ Fotot mahnitëse nga “ajri” që do t’ju lënë gojëhapur

Publikuar

-

Fotot e shkrepura në momentin e duhur janë tepër mahnitëse për syrin e njeriut. “BrightSide” ka listuar 11 fotot më të bukura të kapura nga ajri dhe më pas i ka bashkuar në albume, duke servirur pamje magjike.

Për më tepër shijoni imazhet e mëposhtme…
LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Publikuar

-

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë tërësisht i dukshëm në të gjithë Italinë.

Ndërsa momenti më i rëndësishëm konsiderohet ora 23:30, momenti kur Hëna do të errësohet tërësisht nga hija e Tokës dhe do te zgjase deri në orën 2 të mëngjesit.

Edhe pse bëhet fjalë për një eklips të pjesshëm Hëna gjithsesi do të duket kuqe. Fenomeni mund të shihet me sy të lirë pa patur nevojën e syzeve të veçanta.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending