Horoskopi javor, nga 13 maj deri në 19 maj 2019 – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor, nga 13 maj deri në 19 maj 2019

Publikuar

-

Dashi

Dashuria: Dashuria këtë javë nuk do të ketë rezultate pozitive, por që nga e premtja ju mund të gjeni marrëveshjen me partnerin që gjatë ditëve të para duket se ka humbur. Nga e premtja ju do të rifitoni miqësinë tuaj dhe do të gjeni besim në të ardhmen. Takime shumë emocionuese për beqarët, por është më mirë të mbash erosin përbrenda për të shmangur problemet.

Puna: Java mund të jetë shumë e lodhshme në punë, kështu që përpiquni të jeni të duruar. Ju pa dyshim do të keni shumë gjëra për të kryer dhe kjo do t’ju bëjë me një stres të madh. Gjatë fundjavës situata do të përmirësohet, veçanërisht pasi ju do të keni liruar veten nga detyra të caktuara dhe prandaj do të jeni në gjendje t’i jepni vetes kohë për t’u çlodhur.

Demi

Dashuria: Marrëdhënia me partnerin gjatë javës mund të pësojë një pengesë dhe të shkaktojë diskutim. Do të ketë një përmirësim të lehtë në mes të javës, rreth të enjtes, kur lidhja me partnerin mund të shkojë përsëri në vend. Miqësi të reja vijnë për beqarët, ju mund të merrni pjesë në njohjen e njerëzve shumë interesantë.

Puna: Këtë javë planetet do t’ju japin ngarkesën që ju duhet për të trajtuar edhe punën më të rëndë dhe më të vështirë për të bërë. Ju do të jeni plot energji dhe do të punoni shumë për të marrë më të mirën nga negociatat dhe partneritetet.

Binjakët

Dashuria: Marrëdhënia juaj në çift vazhdon me qetësi dhe horoskopi nuk parashikon pengesa apo ngjarje të papritura. Megjithatë, përpiquni ti kushtoni më shumë kohë gjysmës tuaj më të mirë nëse keni kuptuar se e keni lënë pas dore atë. Organizoni një fundjavë romantike dhe stimuluese për të zbutur marrëdhënien. Perspektiva të mira për zemrat e vetmuara, të cilët do të jenë në gjendje të takojnë njerëz intrigues të cilët u përgjigjen preferencave të tyre.

Puna: Puna e qëndrueshme ju garanton një fitim të mjaftueshëm dhe ju lejon të përmbushni të gjitha nevojat. Këtë javë do të ketë shumë mundësi për t’u bashkuar me miqtë dhe për të diskutuar çështje të rëndësishme. Ju gjithashtu do të keni shumë mundësi për të marrë një pushim dhe të rrini me të dashurit për t’u argëtuar.

Gaforrja

Dashuria: Gjatë javës mund të ketë disa probleme për vendasit e shenjës. Në të vërtetë, do të jeni më i shkëputur nga zakonisht me shpirtin binjak dhe kjo mund të çojë në argumente dhe keqkuptime. Prandaj do të jetë më mirë të zvogëlohen emocionet dhe të shmanget shfaqja nervoze. Edhe beqaët do të jenë më të freskët se zakonisht.

Puna: Gjendja do të jetë negative për shkak të problemeve në sferën private dhe mund të ketë efekte katastrofike në atë profesional. Yjet na këshillojnë që të mbetemi të kthjellët dhe të mos e çojmë larg nervozizmin në mënyrë që të mos rrezikojmë marrëdhënien me kolegët.

Luani

Dashuria: Java e dedikuar tërësisht për ndjenjat për ata që janë lindur nën shenjën e Leos. Horoskopi njofton shumë pasion dhe gjërat në dashuri do të shkojnë në rrugën e duhur, si për çiftet e reja ashtu edhe për ata që janë të moshuar. Singles do të jenë në gjendje të kalojnë mbrëmje të mrekullueshme me njerëzit që duan, duke shpresuar se ata gjithashtu do të gjejnë dashuri.

Puna: Nëse në frontin sentimentar gjithçka vazhdon me habi, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për punën. Në fakt, java do të jetë jo-frymëzuese, por puna do të vazhdojë pa shumë probleme, edhe pse do të jetë e vështirë për të arritur disa qëllime. Por kjo nuk ka rëndësi, ajo do të bëhet më mirë në të ardhmen e afërt!

Virgjëresha

Dashuria: Angazhimet e punës do të marrin kohën për t’i kushtuar të dashurit tuaj dhe ju mund të gjeni veten në konflikt me partnerin tuaj për shkak të problemeve në lidhje me menaxhimin e shtëpisë dhe fëmijës. Por asgjë nuk ju frikëson dhe në fundjavë ju do të bëni gjithçka për të gjetur harmoni në çift dhe me të dashurit tuaj. Për beqarët, ditët më të mira për takime do të jenë të martën dhe të mërkurën.

Puna: Ju do të keni shumë punë për të bërë këtë javë dhe do t’ju duhet të punoni shumë për të përfunduar planet tuaja të punës sa më shpejt që të jetë e mundur. Të palodhshëm si gjithmonë, në fund do të jeni të kënaqur me rezultatet e arritura, sidomos nga ana ekonomike, e cila gjithashtu do të rezervojë fitime të papritura dhe më të larta se sa pritej.

Peshorja

Dashuria: Dashuria nuk ngrihet dhe nëse keni pasur një krizë, do të vazhdoni të keni dyshime për partnerin tuaj. Ditët më të mira do të jenë ato që janë në qendër të javës, por ndryshe stresi do të jetë protagonist dhe nuk do të të braktisë armëpushimin. Për beqarët është në vend të kësaj një kohë me fat, shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe shumë ftesa që do t’ju përreth.

Puna: Problemet e punës këtë javë do të mbivendosen dhe ju do të theksoheni përtej dyshimit të arsyeshëm. Do të ketë shumë projekte që do të mbesin për t’u mbaruar dhe do të bëni çmos për t’i përfunduar të gjitha. Megjithatë, eprorët do të jenë të kuptueshëm.

Akrepi

Dashuria: Gjatë kësaj jave ju nuk do të dëshironi të bisedoni me njerëz për shkak të pakënaqësisë në familje. Mundohuni të rikuperoni dhe të zgjidhni situatën. Marrëveshja me të dashurin tuaj nuk do të jetë në maksimum, por në fundjavë do të ketë momente bashkëpunimi që do të shërojnë çiftet. Do të jetë më mirë për beqarët që të jenë të qetë dhe të relaksuar, me qëllim që të argëtohen.

Puna: Lodhja ka të ngjarë të marrë përsipër dhe të mos bëjë që ju të përfundoni atë që u caktua gjatë javës. Ju jeni të mërzitur nga qëndrimi i një kolegu, do të jetë e preferueshme ta shmangni atë ose ndoshta të përballeni situatën dhe të sqaroni para se të krijoni mosmarrëveshje.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri këtë javë do të ketë surpriza të mira dhe disa nga shenja do të jenë në gjendje të vendosin të martohen. Kushdo që ka një histori nga larg, do të duhet të kuptojë nëse ia vlen të vazhdohet. Beqarët do të kenë shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe të përjetojnë aventura dhe flirte.

Puna: Disa detyra të punës nuk do t’ju lënë asnjë afat, veçanërisht në fillim të javës. Do të jetë më mirë deri të premten, të përqëndroheni të detyrat.

Bricjapi

Dashuria: Fillimi i javës nuk do të jetë shumë i mirë për shkak të disa problemeve familjare. Situata definitivisht do të përmirësohet gjatë fundjavës, kur pasioni do të ngrihet në qiell dhe marrëdhëniet do të ndikohen pozitivisht. Për beqarët do shfaqen në horizonte takime interesante që mund ti ndryshojnë të ardhmen.

Puna: Ju jeni plot energji dhe mund ta ktheni edhe botën me kokë poshtë. Asgjë dhe askush nuk do t’ju ndalojë dhe pavarësisht se ju ndiheni pak të lodhur, do të vazhdoni të jeni të paqëndrueshëm në rrugën tuaj. Gjatë fundjavës ju mund të merrni një pushim që do t’ju kënaq.

Ujori

Dashuria: Ju do të jeni veçanërisht aktiv gjatë javës, në dashuri do të kaloni mbrëmje të paharrueshme me partnerin tuaj. Një bashkëpunim i ri do të bëjë lidhjen më të fortë. Deri në fund të javës, beqarwt do të jenë në gjendje të rishikojnë një të njohur të vjetër, por ju nuk do të jeni në gjendje të flisni së bashku fare.

Puna: Puna është mjaft e qëndrueshme, të ardhurat po rriten dhe ideja për të bërë një investim të rëndësishëm mund të lindë. Por kini kujdes që të mos merrni hapin më të gjatë të këmbës, bëni kujdes.

Peshqit

Dashuria: Java do të jetë e favorshme për dashurine dhe plot optimizëm për ata që kanë ndërmarrë një marrëdhënie të re. Disa mund të dominohen nga përtacia në shprehjen e ndjenjave të tyre, por në të gjithë do të mbretërojë paqja. Javë e ndritshme për beqaret, në takime të arritshme interesante dhe shumë fat.

Puna: Ditët do të vazhdojnë në heshtje edhe në punë, por edhe këtu fati do të buzëqeshë, do të flasësh pak dhe do të përfundosh shumë. Mundësi të shkëlqyera për të filluar projekte të reja dhe për t’u përballur me të ardhmen me qetësi më të madhe.

Aktualitet

Kamioni përplas biçikletën/ Vdes 55 vjeçari

Publikuar

-

Një aksident i rëndë rrugorë ka ndodhur, pak minuta më parë, në autostradën Durrës-Tiranë.

Mësohet se një automjet kokë trajleri e tipit “Man” ka aksidentuar për vdekje një shtetas 55 vjeçar, i cili po udhëtonte me biçikletë.

Drejtuesi i automjetit me inicialet, H.S., 60 vjeç, është shoqëruar në Komisariatin e Durrësit. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Autobuzi përplaset me bordurën/ Pesë pasagjerë përfundojnë në spital

Publikuar

-

By

Një aksident rrugor është shënuar mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Sikurse kanë bërë të ditur burime nga vendngjarja, aksidenti ka ndodhur rreth orës 22:00, në gjatësinë e segmentit të rrugës Institut-Bathore, në Kodër Kamëz, ku si pasojë e humbjes së kontrollit të autobuzit nga drejtuesi i tij ai êshtë përplasur me bordurën e rrugës. Bëhet fjalë për autobuzin e linjës së transportit publik të linjës Tiranë-Kamëz.

Pesë nga pasagjerët që udhëtonin me të kanë përfunduar në spital ku morrën ndihmën e parë mjekësore, por gjendja e tyre nuk ishte problematike për jetën.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për të sqaruar gjithçka pë rrethanat e ndodhisë së çuditëshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ish deputeti PD-së nxjerr sekretin/ Dekonspiron strategjinë e opozitës pas 25 Majit

Publikuar

-

By

Data 25 Maj është paralajmëruar për të qenë dita e protestës së rradhës së opozitës për ta detyruar Edi Ramën të japë dorëheqjen.

Kjo është e gjashta protestë kombëtare dhe e dymbëdhjeta në rradhën e të tillave, që opozita ka zhvilluar nga data 16 Shkurt. Mirëpo çfarë ka projektuar të bëjë opozita në këtë protestë dhe veçanërisht në ditët vijuese?

Përveçse kanë artikuluar se protesta e 25 Majit do të jetë më e madhja e parë deri më sot, organizatorët e saj, Basha dhe Kryemadhi, nuk kanë dhenë asnjë hollësi më tepër. Madje jo vetëm këta të dy por askush nga drejtuesit e partive të tjera, pjesë e koalicionit opozitar, nuk është shprehur më shumë se kaq.

Misterin e ka zbuluar ish deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj, nga tryeza e emisionit “Tempora”. Duke folur për vijimësinë e aksionit opozitar nën kredon: “Rama ik!”, përveç përcaktimit të protestës si më e madhja e derisotme, Biberaj ka zbuluar se pas kësaj date protestat nuk do të ndalen. Do të jenë prezente deri në datën 30 Qershor  kur është dhe data e mbajtjes së zgjedhjeve vendore.

“Protesta e 25 Majit do të jetë më e madhja e zhvilluar deri më sot. Pas kësaj date protestat nuk do të ndalen. Do vijojnë deri në 30 Qershor,”- ka thenë Biberaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Aktualitet12:57 - 18 Maj, 2019

Videoja që skandalizoi Austrinë/ Zëvendëskancelari jep dorëheqjen

Pas skandalit me publikimin e videos, zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen...

Aktualitet10:24 - 18 Maj, 2019

Shkëmbimi i territoreve/ Ish-deputeti tregon se çfarë ka premtuar Vuçiç

Ish-deputeti i PS-së, Tritan Shehu ka shkruar sot lidhur me aspiratën serbe për shkëmbim territoresh. Sipas Shehut, bashkëautorët e shkëmbimit...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet08:58 - 18 Maj, 2019

Dëbimi i emigrantëve të rinj/ Gjykata Federale e Apelit “rrëzon” Trumpin

Sipas një vendimi të Gjykatës Federale të Apelit, administrata Trump ka vepruar në mënyrë “arbitrare dhe kapriçioze”, kur kërkoi që...

Aktualitet10:48 - 17 Maj, 2019

Ndryshimi i ligjeve të imigracionit/ Trump, i thotë jo Lotarisë Amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do...

Aktualitet08:31 - 17 Maj, 2019

Fushata e shtrenjtë elektorale e zgjedhjeve europiane në Itali

Zhurma elektorale mund të kushtojë shumë. Pak para zgjedhjeve europiane është duke e provuar Italia: Zëvendëskryeministri Salvini gjëmon kundër rregullave...

Trending

Read previous post:
Protesta e opozitës/ Policia shoqëron 50 persona

Policia ka shoqëruar një numër të madh protestuesish pas përplasjeve të dhunshme mbrëmjen e sotme. Deri tani mësohet se janë...

Close