Connect with Us

“Të qash ta marrin për dobësi”/Ish Miss Shqipëria nuk mban dot lotët në videon e saj

Aktualitet

“Të qash ta marrin për dobësi”/Ish Miss Shqipëria nuk mban dot lotët në videon e saj

Publikuar

-

23-vjeçarja Niki Delijorgji u bë e njohur fillimisht si Miss Shqipëria, kurorën e të cilës e fitoi në moshën 15- vjeçare dhe njihet si vajza moskokcarëse. Niki ka treguar në intervistat e saj të mëparshme se ndihet e tërhequr nga vajzat, dhe ka konsumuar lëndë narkotike.

Por sot ajo vendosi të ndajë në Instagram momentet e saj të dobësisë dhe duke thene se është lodhur nga postimet në Instagram ku të gjithë shfaqen të lumtur dhe të kënaqur me jetën që bëjnë.

“Po shprehja disa gjëra në kamera dhe vendosa të postoja një pjesë të tyre (edhe pse pjesa ime e kushtëzuar më thoshte: “jo!”)

LEXO EDHE:  Provokon Trejsi Sejdini/ Eksploron shpellat e bregetit me shapka...

Në shoqërinë tonë, të qash ta marrin për dobësi. E qara është një mënyrë e fuqishme për të nxjerrë jashtë vetes atë çfarë s’të shërben më.Në Instagram, të gjithë janë të lumtur duke jetuar më të mirën e jetës. Njerëzit bien në depresion sepse vazhdimisht, e krahasojnë jetën e tyre me një iluzion.Kjo është një jetë plot skaje. Të gjithë përjetojmë lumturi dhe dhembje. Lejo të të shikojnë. Kur je i dobët, je i bukur.Ndiqni zemrën.Mendja do t’ju japë njëmijë arsye për të mos e bërë diçka por, nëse zemra të thotë ta bësh, thjesht bëje.”

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Qëlloi para 1 viti me armë bashkëmoshatarin e tij/ Arrestohet 23 vjeçari i shpallur në kërkim

Publikuar

-

Nga

Qëlloi para 1 viti me armë bashkëmoshatarin e tij/ Arrestohet 23 vjeçari i shpallur në kërkim

Një 23 vjeçar është arrestuar nga policia mbrëmjen e djeshme, pasi ishte shpallur në kërkim për “Vrasje në tentativë”.

23 vjeçari me iniciale E.G, kishte qëlluar para një viti në afërsi të spitalit të Elbasanit një bashkëmoshatar me iniciale K. B.Pas një viti në kërkim, policia arriti që të arrestoj të riun vetëm mbrëmjen e djeshme.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kërcënoi publikisht gazetarin/ Përmeti “kryqëzon” Lleshajn: Përgjigju këtyre pyetjeve, mjaftojnë vetëm 30 sekonda

Publikuar

-

Nga

Kërcënoi publikisht gazetarin/ Përmeti “kryqëzon” Lleshajn: Përgjigju këtyre pyetjeve, mjaftojnë vetëm 30 sekonda

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka folur sërish sot në lidhje me skandalin e denoncuar nga CNA.al, në të cilin është përfshirë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Bëhet fjalë për blerjen e një mjeti luksoz nga Policia e Shtetit për Oficerin e Kontaktit në Ambasadën Shqiptare në Berlin, por që mjeti është sjellë në Shqipëri nëpërmjet një procedure ekstraligjore dhe përdoret nga ministri Sandër Lleshaj.

I ftuar në A2 CNN, deputeti Përmeti theksoi se është shumë e rëndë, që një ministër, në vend që të shpenzojë 30 sekonda dhe të nxjerrë dokumentet e blerjes së mjetit, sulmon publikisht gazetarin që publikoi skandalin.

“Ministri duhet të publikonte dokumentat e makinës, dhe të tregonte sa është blerë dhe tiu përgjigjet pyetjeve:

A ishte i zhdoganuar mjeti atë ditë?

A kishte siguracion mjeti, ditën që unë fola në parlament?

A ishin falso targat e mjetit, apo janë të një institucioni tjetër?

Por, ministry në vend që të nxjerrë dokumentet, në çdo interpelancë ka vetëm një përgjigje.”Këtu nuk merrem me thashetheme, shkoni në gjykatë”.

LEXO EDHE:  Nga miss u shndërrua në gruan e një mbreti/ Bukuroshja ruse rrëfen për jetën luksoze

LEXO EDHE:  Njihuni me bukuroshen që u shpall “Miss Universe Kosova 2018”

Një ministër sulmon publikisht dhe kërcënon një gazetar, në vend që të shpenzojë 30 sekonda për të nxjerrë dokumentet.

Është shumë e rëndë që një ministër të kërcënojë publikisht një gazetar që bën investigime.

Mjeti që përdor Llezhaj është vëtëm për Ambasdën në Berlin”-tha Andi Përmeti./ CNA.al

Publikoi skandalin e makinës luksoze/ Gazetari sfidon publikisht Sandër LleshajnKërcënoi publikisht gazetarin/ Andi Përmeti vë me “shpatulla pas muri” Sandër Lleshajn

“Kapter” Sandër Lleshaj reagon për makinën luksoze/ CNA.al i përgjigjet

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali me BMW-në 100 milionëshe të Sandër Lleshajt/ Mjeti qarkullon pa siguracion

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt/ Makina qarkullon me targa falso

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përmeti i nxjerr “bojën” PS-së dhe PD-së/ Njëra merret me lule ndërsa tjetra është biznes

Publikuar

-

Nga

Deputeti Andi Përmeti kryqëzon PD dhe PS/ Njëra merret me lule ndërsa tjetra është biznes

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka komentuar sot propozimet për ndryshimet në kodin zgjedhor dhe listat e hapura.

I ftuar në A2 CNN, deputeti Përmeti theksoi se hapja e listave është më e rëndësishme se çdo gjë tjetër, për mbarëvajtjen e sistemit.

Përmeti thumboi opozitën dhe u shpreh se merret me lule dhe jo me thelbin e situatës, ndërsa sipas tij maxhoranca është kthyer në një biznes që ndryshon gjërat sipas leverdisë.

“Sigurisht ne kemi votuar për ndyshimit e koalicionit. Unë besoj që hapja e listave është me e rëndësishme se çdo gjë tjetër.Do të preferoja 10 mandate, por varet nga lloji i sistemit. Do doja që të ishim realisht faktor për të vendosur një balancë dhe pikat tona për të pasur peshë në vendimmarje.

LEXO EDHE:  Nga miss u shndërrua në gruan e një mbreti/ Bukuroshja ruse rrëfen për jetën luksoze

LEXO EDHE:  Nuk i mban dot lotët/Beyonce qan gjatë fjalimit për xhaxhain që ndërroi jetë nga SIDA

Partia Socialiste është një biznes dhe mbi të gjitha , ishte i pari që i mbështeti listat e hapura, por në fund i ndryshuan gjërat.

Nëse Partia Demokratike merret me lule, por nuk merret me thelbin, që nuk bën asgjë për të ndyshuar sistemin, kjo do të thotë që ka rënë dakort me pozitën. Kjo është e qartë. Ne nga ana tjetër do të punojmë fort për të ndyshuar gjërat”, tha Përmeti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE