Connect with Us

“Refuzova Playboy për 70 mijë euro”/Spikerja me dekoltenë e zbuluar rrëfen sekretet e jetës së saj

Aktualitet

“Refuzova Playboy për 70 mijë euro”/Spikerja me dekoltenë e zbuluar rrëfen sekretet e jetës së saj

Publikuar

-

Enki Bracaj e pohon se koha kur jepte lajme me dekoltenë zbuluar në “Zjarr tv” e rriti audiencën e televizionit ku punonte.

Pas dy vitesh mungesë dhe ofertës për të pozuar në revistën e famshme “Playboy”, kthehet në ekran si pjesë e “Aldo Morning Show” dhe faqes ”Shërbimi Informativ Televiziv”, ku improvizon intervista me politikanë për “Çmendina Tv”. Për mënyrën e re të bërit televizion dhe prapaskenat e videove virale të supozuara me njerëzit e rëndësishëm në këtë vend, Enki flet në këtë intervistë për “Panorama Plus”.

Pas një periudhe mungesë, rikthehesh në ekran si pjesë e “Aldo Morning show”. Cili ishte angazhimi yt këtë periudhë dhe kush ta bëri ofertën?

Kam qëndruar rreth dy vite jashtë ekranit. Arsyet ishin familjare dhe e ndieja të nevojshme të bëja pak pauzë. Rikthimi nuk ishte një ofertë, por interesim nga ana ime, pasi më pëlqente si program dhe u mirëprita me kënaqësi.

Nga spikere e lajmeve me dekoltenë zbuluar në “Zjarr Tv”, në një emision mëngjesi me audiencë. Ku ndryshon njëra nga tjetra si eksperiencë?

Veshja sigurisht. Te e para isha unë që solla audiencë (dhe këtë e them pa modesti), ndërsa tek “Aldo Morning Show” kishte audiencë të garantuar.

Katër vite më parë me telekomandë në dorë ftoje publikun të të ndiqnin në ekran për veçantinë që ofroje. Je penduar që në një farë mënyre ishte ti ajo që theve tabunë, duke dhënë lajmet me gjoksin e ekspozuar?

Absolutisht jo, pasi ishte ajo eksperiencë që më bëri dikush në botën e televizionit, por nëse do t’më propozohej sërish, nuk besoj se do ta kisha bërë.

Në atë kohë u prezantove si studentja 21-vjeçare nga Skrapari që studioje për Marrëdhënie me Publikun. Si do e përshkruaje “marrëdhënien” që ti krijove me publikun?

Dashuri nga ato që nisin më shumë vështirësi, pra, në fillim ishte e vështirë të thuhej me zë të lartë që: Po, më pëlqen, por më pas dashuri për punën dhe sakrificën e një 21-vjeçareje në atë kohë.

Deklarata jote se pa reçipeta mund të dilje vetëm në ekran, por jo në rrugë, bëri përshtypje. Ku dallon zhveshja skenike nga ajo e përditshme, në konceptin tënd?

“Veshja skenike” që nga emërtimi është diçka që nuk praktikohet nga kushdo në përditshmëri. Skena është ajo që e bën një personazh publik të jetë i njohur, gjithashtu i jep më shumë mundësi të eksplorojë në veshje, në stil, etj.. Në të përditshmen, gjithkush do të ndihet komod, ndërsa ekrani kërkon më shumë guxim, më shumë vëmendje.

LEXO EDHE:  Euro vijon të forcohet/ Kap nivelin më të lartë që nga muaji maj

Pavarësisht famës, vetëm në pak ditë ti vendose të lije punën. Pse u largove, dhe t’u hapën dyert më vonë nga studiot e lajmeve?

Sepse nuk kishte më asgjë që mund të më jepte ajo punë. Më konkretisht, kur një mision përmbushet (që ishte shikueshmëria) duhet të ketë një mision tjetër, pasi, në të kundërtën, do të bëhej monotoni edhe për publikun.

Nga fama që more, “Playboy” gjerman të bëri propozim për të pozuar nudo me 30 mijë euro, ofertë që s’e pranove pasi kërkoje 70 mijë euro. Je penduar dhe a kishe të tjera oferta pas kësaj?

E para, nuk ishin foto nudo, por mund të themi deri diku topless. Jo, nuk jam penduar, pasi e kam menduar gjatë atë ofertë, edhe pse 30 mijë euro nuk janë pak (Qesh). Oferta pata të ndryshme, por, sikurse dhe e thashë, kisha nevojë të pushoja pak.

Ndërkohë, me rikthimin je bërë hit në internet me dublimet për faqen “Çmendina”, ku shfaqesh ti përballë politikanëve të njohur. Ç’mund të thuash për prapaskenën e këtyre improvizimeve?

Për fat të mirë, edhe emisioni ”Shërbimi Informativ Televiziv” është mirëpritur nga shikuesit. Në prapaskenë është një punë dhe përkushtim maksimal si nga aktorët, por edhe nga drejtuesit. Një gjë është shumë e sigurt që edhe në prapaskenë ka pa fund të qeshura dhe harmoni mes stafit.

Mendon se, duke u bërë pjesë e këtyre videove për të qeshur, ke humbur shansin që një ditë t’i intervistosh vërtet politikanët?

Besoj se shumica e politikanëve e kanë kuptuar që është humor dhe që nuk ka asnjë tendencë për të ulur apo ngritur një parti politike, por besoj se ministri i Jashtëm, Gent Cakaj (i cili më bëri bllok menjëherë sapo doli intervista), nuk do të donte të më kishte as afër dhe jo më ta intervistoja.

Çfarë ka ndodhur në jetën tënde private këto kohë, je dashuruar dhe të kanë parë djemtë me sy tjetër pas punës si spikerja e guximshme në “Zjarr TV”?

Jo, nuk jam e dashuruar, por në pritje të Princit të Kaltër.

Shumë je komentuar për gjoksin, mendon se ke lindur me fat që ke këtë aset që vajzat paguajnë miliona për ta bërë me ndërhyrje?

(Qesh) Kur e mendon, me fat jam, se nuk do më duhet të shpenzoj para./Burimi:Panoramaplus

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Këshilla-Si të mbroni veten dhe familjen tuaj nga tërmetet

Publikuar

-

Për dallim nga llojet e tjera të fatkeqësive natyrore, tërmetet mund të ndodhin në çdo kohë, pa ndonjë njoftim. Të jesh i përgatitur për një tërmet do të bëjë ndryshimin në aftësinë për të mbrojtur veten, familjen ose shtëpinë tënde në rast të tërmetit. Vazhdoni të lexoni për të mësuar se si të përgatisni shtëpinë dhe familjen tuaj për një tërmet, si dhe çfarë të bëni gjatë dhe pas tërmetit për të qëndruar të sigurt.

Çfarë të bëni gjatë një tërmeti

Tërmetet mund të godasin krejt papritur dhe pa paralajmërim. E rëndësishme është që që në dridhjen e parë të merrni masa mbrojtëse.

Gjeni strehë në vendin më të afërt

Nëse ndodheni jashtë, gjeni strehë ku të mundeni por mos u fusni brenda.

Nëse jeni në zyrë a shtëpi, gjeni strehë në një vend të sigurt ku të jeni të mbrojtur nga gjërat që bien.

Mos lëvizni prej andej deri sa tërmeti të ketë ndalur.

Strehohu, mbulohu dhe mbahu fort

Që në goditjen e parë futuni nën një mobilje siç mund të jetë tavolina dhe qëndroni aty.

LEXO EDHE:  Fiton 4 mijë euro në muaj, striptistja shqiptare tregon si i bashkon çiftet e martuar

LEXO EDHE:  Kosova merr 66 milione euro mbeshtetje nga BE

Mos u fusni poshtë krevatëve apo dollapëve të lartë që mund të shemben.

Mbuloni kokën dhe sytë mbajini mbuluar për t’u mbrojtur nga objektet fluturuese ose ato që bien.

Me njërën dorë mbuloni kokën dhe me tjetrën mund të mbaheni në një cep të mobiljes nën të cilën jeni strehuar.

Nëse mobilja lëviz, lëvizni bashkë me të.

Qëndroni nën të deri sa të jeni të sigurtë që goditjet kanë mbaruar.

Nëse nuk qëndroni dot nën pragun e derës apo nën një mobile, qëndroni pranë një shtylle të brendshme të shtëpisë dhe mbroni kokën dhe qafën.

Pragu i Derës

Pragu i derës është një nga më të fortat e të gjithë pallatit apo godinës.

Në prag duhet të përpiqeni të mbani këmbët hapur për të ruajtur ekuilibrin, të mbështeteni në njërën anë dhe me krahë të mbani fort derën./

CNA.al

 

SHPERNDAJE KETE MATERIAL INFORMUES

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Termet i frikshem ne Shqiperi

Publikuar

-

Nga

Nje termet 5.8 balle ka goditur Shqiperine 32 km larg Tiranes, ne detin Adriatik.

Njoftohen deme materiale dhe panik tek njerzit qe kane dale ne rruget e Tiranes.

Lekundjet jane ndjere te forta  ne Tirane, Elbasan, Durres. Korce, Fier etj…

Njoftohen deme materiale…vijon

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Provokimi i Mustafa Nanos: Duhet të jemi më racionalë me Enver Hoxhën

Publikuar

-

Nga

Këtë verë, libri i Isuf Kalos “Blloku” ka bërë jehonë të madhe. Libri është një dëshmi e njeriut, i cili ka qenë pranë ish-diktatorit Enver Hoxha për vite me radhë, duke qenë se ishte doktori i tij personal. Megjithatë, “Blloku” i Kalos ka marrë shumë kritika.

Në monologun e kësaj të premteje në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano ndalet pikërisht tek ky libër. Ai thotë se mënyra se si Isuf Kalo ka folur për Enver Hoxhën është e pakuptueshme dhe e pafalshme për shumë njerëz.

 

 

Sipas tij, Kalo e ka nxjerrë diktatorin si tepër human, baba të devotshëm, bashkëshort të mirë dhe si një politikan serioz. Edhe pse ka një mendim tjetër për Enver Hoxhën, Nano thotë se “Blloku” është një dokument historik i rëndësishëm, për të cilin në të ardhmen shumë njerëz do jenë të kënaqur që ekziston.

“Më duhet të them se as mua nuk më puqet Enver Hoxha i Kalos me Enver Hoxhën që unë njoh. E megjithatë nuk jam dakord me ata që sulmojnë Isuf Kalon. Blloku i tij mund të ketë provokuar shumë vetë, ndoshta ndokënd edhe mund ta ketë lënduar por, përtej të gjitha shijeve e ndjesive individuale, ky libër është një dëshmi interesante për kohët e komunizmit. Pas 50 vjetësh askush nuk do të kujtohet ta sulmojë Isufin për anëmbajtje apo empati për të ligun. Të gjithë do jenë të kënaqur që kjo dëshmi është dhënë. E që është dhënë në mënyrë të sinqertë. Blloku është një dokument historik i rëndësishëm”, thotë Nano.

Por moderatori i “Provokacijas” thotë se ka bërë edhe një vëzhgim të fundit. Sipas tij, tashmë që jemi 30 vite pas përmbysjes së komunizmit, duhet ta gjykojmë në mënyrë më racionale diktatorin Enxer Hoxha.

Sipas tij, nuk duhen thënë thënë deklarata të panevojshme që e shndërrojnë figurën e Hoxhës si bartës të të gjitha të këqijave dhe veseve të botës.

Nano merr shembull librin e Ylljet Aliçkës në librin e tij më të fundit, ku thuhet se një grua e dënuar me vdekje u fut e gjallë në dhé. Kur fshatarët i bënë gropën u lemerisën teksa dëgjonin rënkime të dala nga thellësia e tokës.

Përshkrime të tilla na ndihmojnë të nxjerrim dufin ndaj diktatorit, por nuk na ndihmojnë për të kuptuar se kush ishte në të vërtetë ai, thotë Nano.

 “Kam vënë re që ca e ca vijojnë të flasin për Enver Hoxhën ashtu si kanë folur një ditë pas përmbysjes së regjimit të tij, domethënë duke shtënë në punë veç mllef, urrejtje, neveri, apo ku di unë. Kur bëhet ky diskutim, njerëz të tillë, që rëndom kanë edhe përvoja personale vuajtjesh e persekucioni, përpiqen ta likujdojnë Enver Hoxhën si personazh të historisë thjesht duke thënë se ai ishte një maskara, qen e bir qeni, një armik i popullit të vet, një tradhtar, etj, etj. Unë mendoj se 30 vjet pas rënies së komunizmit mund të jemi pak më racionalë. Dhe të jesh racional nuk do të thotë të mohosh që ai ka qenë një diktator. Jo, kjo gjë tanimë është e dokumentuar. Edhe komunisti më budalla, thellë-thellë, bie dakord se Enver Hoxha ishte një diktator.

Të jesh racional do të thotë të mos thuash mufka që synojnë panevojshmërisht ta shndërrojnë figurën e Hoxhës nga katran në katran me bojë, që e nxjerrin atë si bartës të gjithë të këqijave apo veseve të botës, që e nxjerrin atë edhe pervers, pedofil, manjak seksual, vrasës manjak. Ah, se harrova, edhe homoseksual. Sepse dihet se çfarë mendojnë shqiptarët për një homoseksual.

Të jesh racional është edhe të mos thuash, siç thotë Ylljet Aliçka në një libër që sapo e ka publikuar, që një grua u dënua me vdekje thjesht se Enver Hoxha donte ta kishte si të dashur dhe se ajo i tha “jo”. Për këtë “krim”, ajo u fut në dhé e gjallë. Madje, fshatarët e zonës, ku kësaj gruaje i bënë gropën, u lemerisën teksa dëgjonin ca rënkime të dala nga thellësia e tokës, që ishin rënkimet e kësaj gruaje duke dhënë shpirt. Tani, gjatë regjimit të Enver Hoxhës ka pasur pa fund drama e tragjedira humane. Kjo nuk diskutohet, siç nuk diskutohet që fajtori kryesor për ato ka qenë Enver Hoxha. Ne mund të stisim edhe tragjedira të tjera në një roman fiction. Por mund t’i vëmë pak fré fantazisë dreqi ta hajë! Një njeri që futet i gjallë nën dhé nuk ka se si të rënkojë. Aq më pak ka gjasa që rënkimet e saj të jenë dëgjuar nga fshatarët e lemerisur. Sepse do të ketë dhënë shpirt shumë kohë para se toga e varrmihësve apo xhelatëve të kenë mbledhur rraqet e të jenë larguar. Le ta themi copë: Përshkrime të tilla na ndihmojnë të nxjerrim dufin ndaj diktatorit, por nuk na ndihmojnë për të kuptuar se kush ishte në të vërtetë ai”, u shpreh moderatori i “Provokacijas”./abcnews.al

LEXO EDHE:  Koha për të blerë euro?!/BSH bën një paralajmërim të rëndësishëm: Ç’do ndodhë me lekun

LEXO EDHE:  Euro shënon sërish rekord të ulët në tregun vendas/ Zbret afër 130 lekëve

 

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: