Connect with Us

Horoskopi i fundjavës/Astrologia zbulon çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e zodiakut

Aktualitet

Horoskopi i fundjavës/Astrologia zbulon çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Puna/ Horoskopi për javën e parë të muajit Shkurt

Dashi
Mund të bëni një ndryshim apo freskim në marrëdhëniet e afërta familjare. Pranoni dhe afroni njerëzit që ju bëjnë të ndiheni mirë.

Demi
Sot thoni po në një takim romantik, bisedë, udhëtim apo flirt ne nje udhetim apo ne nje dalje me shoqerine. Nje lajm i mire ju ndryshon planet

Binjaket
Do ndjeni pasionin e brendshem dhe mundesite per tu shprehur me lirshem dhe per tu ndjere me te rinj. Mjafton te tentoni dhe te riskoni dhe mund t’ju ndryshoje per mire

Gaforrja
Nje ajer i fresket ne jeten tuaj nuk duhet te bllokohet nga paragjykimet detyra apo pergjegjesite. Gjeni momentin per pak pushim

Luani
Dita e sotme mund te quhet si nje vetegjykim qe do i beni vetes per castet dhe momentet e bukura ne jete qe keni humbur

Virgjeresha
Ne dashuri do keni nje dimer dhe nje shtrengim ne rregulla dhe ne detyrime. Ne shoqeri apo ne qellime mund te ndiheni me lozonjar

Peshorja
Ka ardhur momenti per nje freskim te xhepit dhe te garderobes tuaj. Po keshtu mund te flertoni nga e para per tu ndjere me te gjalle

LEXO EDHE:  Do të kenë ndryshime në jetën e tyre/ Si do ta mbyllin muajin Korrik këto 3 shenja të horoskopit

Akrepi
Nje lajm i mire ju vjen nga nje person i ri ne moshe qe jeton diku larg por qe arrin t’ju ndez pasione rinore dhe romantike si asnjehere tjeter

Shigjetari

Ne fushen e punes do keni bashkepunime me jashte dhe udhetime qe do ju mbushin me energji dhe optimizem per te ardhmen

Bricjapi
Ju pret nje njohje shume e mire por pa pervoje qe do ju kujtoj se tani keni mundesine te shprehni talentin tuaj per te mesuar dike dhe per tu ndjere mire

Ujori
Nje takim i papritur ne nje ambjent pune do ju ndryshoj diten dhe do filloni te mendoni se ka edhe njerez jo shume te shquar qe mund t’ju rrisin erot.izmin

Peshqit
Ne dashuri do ndjeni eren e fresket te kthehet ne drejtimin tuaj. Mos rrini, dilni dhe shijoni romantizmin pa rregulla.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha non-grata nga SHBA/ Ish-ministri i PD lëshon “bombën”: Letrat ia ka bërë Basha

Publikuar

-

Nga

Berisha non-grata nga SHBA/ Ish-ministri i PD lëshon “bombën”: Letrat ia ka bërë Basha

Arben Imami, ish-ministër i PD-së, njëkohësisht dhe anëtar i grupimit ‘Për PD-në’, ka akuzuar kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën, si përgjegjës lidhur me vendimin e DASH , i cili shpalli non grata ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij.

I ftuar në emisionin e Alban Dudushit, Imami deklaroi se letrat për non-grata i ka bërë Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama.

Pjesë nga biseda:

Arben Imami: Po të kishte një problem serioz për qeverisjen e Berishës, kjo procedurë do të kishte filluar në 2015-ën. Kjo procedurë ka filluar në 2018-ën dhe ka filluar për shkak të këtij. I është thënë qartë ‘vendime të korruptuara që minojnë demokracinë’. Cilat janë vendimet e korruptuara? Megjithëse, me të drejtë Berisha ka thënë se nuk është përgjegjës, por ama, publikisht, Berisha e ka mbështetur Bashën. Dhe për mua, ky ka qenë gabimi i fundit fatal i Berishës, që nuk do t’ja kisha dëshiruar as atij, as PD-së, as vendit.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju ditën e sotme
LEXO EDHE:  Bien “pre” e tundimeve/ Dy shenjat e horoskopit që tradhtojnë më shumë

Sot, Berisha mund të jetë 200-400%, sepse e di më mirë se unë që ky është një ndër njerëzit që i ka bërë letrat, leje se ç’thotë Edi Rama ai, por i kanë bërë të dy bashkë.

Alban Dudushi: Ky dhe Edi Rama?

Arben Imami: Po, mbase më shumë ky se ai. Dhe e di mirë këtë unë. Dhe koha do ta tregojë këtë gjë.

Alban Dudushi: Po thoni se Lulzim Basha ka shitur Sali Berishën.

Arben Imami: Absolutisht po, sepse duke e ngarkuar Berishën me këto ngarkesa politike, mospjesmarrja në zgjedhje, largimi nga Parlamenti, duke thënë gjithandej, ambasadë më ambasadë që ‘nuk më lë Sali Berisha të bëj politikë’. Kjo është arsyeja e vërtetë, e rëndësishme dhe e madhe.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ore ka shtet këtu”/ Ish-ministri i Ramës ironizon SPAK, pas arrestimit të prokurorit

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e prokurorit të Sarandës, Sali Hasa.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ironizon SPAK, ndërsa shkruan se më shumë u arrestuan për një penallti të ekipit të futbollit të Përmetit, sesa për 300 kg lëndë narkotike.

Ylli Manjani dhe Edi Rama gjate nje seance plenare

Më shumë u arrestuan për një penallti të ekipit të futbollit të Përmetit, sesa për 300kg kokainë…

Teknika hetimore dhe operacionale paska qenë e zënë me futbollin e kategorisë zh.g.l…

Ore ka shtet këtu!

Veçanërisht te futbolli i nuk toleron fare…!”-shkruan Manjani.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju ditën e sotme

LEXO EDHE:  Policia bën namin në fundjavë/ Ndëshkohen rreth 3 mijë qyetetarë që shkelën masat anti Covid

Kujtojmë këtu se sipas raportimeve në media, hetimet për prokurorin Sali Hasa, kanë zbuluar edhe rastin e trukimit të ndeshjeve në kategorinë e dytë, konkretisht për ndeshjen Selenica-Përmeti, ku nga përgjimet ka rezultuar se ishte e paracaktuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

SPAK “bastis” zyrën e prokurorit/ Si ra në “grackë” Sali Hasa

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje vijonë të dalin në dritë në lidhje me arrestimin e Prokurorit të Sarandës, Sali Hasa.

Sipas report tv, SPAK ka nisur hetimet në shkurt të vitit 2020 për një grup të strukturuar kriminal që kryente trafik drogë, e cila çoi në zbulimin e korrupsionit tek zyrtarët e drejtësisë dhe trukimet e ndeshjeve.

Por gjatë përgjimeve dhe vëzhgimeve në terren është konstatuar se motra e një të arrestuarit kishte kërkuar që të pushonte një çështje për vëllain e saj, kundrejt ryshfetit.

Hetimet për prokurorin Sali Hasa, kanë zbuluar edhe rastin e trukimit të ndeshjeve në kategorinë e dytë, konkretisht për ndeshjen Selenica-Përmeti, ku nga përgjimet ka rezultuar se ishte e paracaktuar.

LEXO EDHE:  Jeta sentimentale dhe njohjet e reja/ Horoskopi i dashurisë për muajin Gusht

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 16-23 Nëntor/ Zbuloni çfarë surprizash ju presin në vendin e punës

Hetimet janë kryer nga prokurori i SPAK Altin Dumani.

Ndërkohë, mësohet se pas arrestimit të prokurorit të Sarandës Sali Hasa, me urdhër të SPAK është kryer edhet kontrolli i zyrës së prokurorit. SPAK ka sekuestruar kompjuterin e prokurorit, ndërkohë që ky i fundit është shoqëruar nga policia drejt Tiranës, ku do të merret në pyetje.

LEXO TE PLOTE