Connect with Us

Dhuna ndaj Dollapit/ “Zgjidhja” e Kokëdhimës kërkon lirimin e menjëhershëm

Aktualitet

Dhuna ndaj Dollapit/ “Zgjidhja” e Kokëdhimës kërkon lirimin e menjëhershëm

Publikuar

-

Partia e Koço Kokëdhimës, “Zgjidhja” ka reaguar për dhunën e shkaktuar ndaj sekretarit organizativ të PD-së Sahit Dollapi.

Në deklaratën për mediat “Zgjidhja” e quan shtazarake dhe të turpshme dhunën ndaj Dollapit.

Deklarata e plotë:

“E turpshme dhuna shtazarake ndaj Sahit Dollapit

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sait Dallapi, u bë sonte pre e dhunës shtazarake dhe të turpshme nga elementë të papërgjegjshëm të veshur me uniformën e forcave të ndërhyrjes së shpejtë.

Sait Dollapi nuk ishte një protestues i dhunshëm në asnjë nga protestat e opozitës, as sonte kur u dhunua dhe u shoqërua nga policia. Ishte në krye të detyrës së drejtimit të protestës së radhës dhe në momentet kur tentuan ta arrestojnë vetëm kishte vënë maskën kundragaz. Ai u dëmtua rëndë në njërën këmbë gjatë rrëzimit pasi tentoi t’i ikte policisë, e cila në mënyrë të turpshme godiste një 61-vjeçar të pambrojtur.

LEXO EDHE:  Dhunohet rëndë numëruesi i PS në Fier

‘Zgjidhja’ e dënon këtë akt të shëmtuar dhe të turpshëm ndaj një funksionari politik të opozitës, një administratori të shkëlqyer dhe një njeriu të mrekullueshëm. Ajo kërkon lirimin e mënjëhershëm të tij dhe vënien përpara përgjegjësisë të efektivëve që dhunuan z.Dollapi.

Shpresojmë dhe lutemi që Kryeministri dhe Ministri i brendshëm të paguajnë sa më parë për këtë krim shtazarak dhe të turpshëm!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  I “përpiu” deti/Ish-deputeti i PS shpreh dhimbjen e thellë: Dramë! Turp e faqja e zezë!

LEXO EDHE:  Nga Andi Bushati/ Edhe njëherë për domosdoshmërinë e “dhunës”

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Koço Kokëdhima: Duhet një qeveri e shumicës së majtë, që i jep besim opozitës për zgjedhjet

LEXO EDHE:  Zbulohen prapaskenat/Si u detyruan të votonin këshilltarët për shkarkimin e Sadrit Danaj

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: