Connect with Us

Sistemi zgjedhor/ Deputeti i ri: Po lëmë gjurmë të madhe në Parlament

Aktualitet

Sistemi zgjedhor/ Deputeti i ri: Po lëmë gjurmë të madhe në Parlament

Publikuar

-

Deputeti Nimet Musaj i cili u bë pjesë e Parlamentit si pjesë e listave të LSI-së pas djegieve të mandateve nga opozita, tashmë pjesë e grupit Parlamentar të Pavarur në Kuvend foli rreth zgjedhjeve të 30 qershorit.

Sipas Musajit, të gjithë qytetarët duhet të shkojnë të votojnë në zgjedhjet lokale.

I pyetur se për kë të do të votojë në këto zgjedhje nëse për Fierin kandidon vetëm Armando Subashi, Musaj u përgjigj se pret që në zgjedhjet lokale të ketë edhe kandidatë të tjerë nga forca të tjera politike apo të pavarur.

Më tej deputeti Musaj deklaroi nga rubrika “45 Minuta” në Report Tv se opozita e re prarlamentare do të lërë gjurmë në sistemin politik shqiptar.

LEXO EDHE:   Basha rikthehet tek premtimet e çadrës/ President nga populli,  Parlament me 100 vende

“Të gjithë qytetarët me 30 qershor duhet të shkojnë të votojnë. Ne po presim se kemi edhe pak ditë nga data 13 ku është afati ligjor, dhe unë do të pres kandidaturat më pas do të vendos ku do ta dërgoj votën time. Për momentin ne do të luftojmë për reformën zgjedhore, më pas do të mendojmë për të ardhmen politike. Është ngritur një komision dhe është marrë një vendim unanim nga të gjitha grupet parlamentare që sistemi do të ndryshojë. Në këtë mënyrë ne po lëmë një gjurmë të madhe në Parlament dhe në sistemin politik shqiptar, po bëjmë atë që forcat e mëdha politike nuk e kanë bërë”,-tha Musaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Ruçi: Nuk po e ndëshkoj më tej Bashën

LEXO EDHE:  Blushi:Shkolla ka mbaruar kur mesuesit perdoren per vota

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Kokëdhima-Sterkaj-Shalsi-Braçe kundër konfiskimit të banesave të borxhlinjve të energjisë, Meta-Balla shtyjnë votimin

LEXO EDHE:  Tension në Kuvend/ Ruçi largon mediat

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: