Connect with Us

Gjysmëfinalet e Europa League/ Zhbllokohet supersfida në Londër (video)

Aktualitet

Gjysmëfinalet e Europa League/ Zhbllokohet supersfida në Londër (video)

Publikuar

-

Chelsea ka kaluar në avantazh në “Stamford Bridge” kundër Eintracht Frankufrt. Goli u shënua në minutën e 28′ nga Loftus-Cheek, pas asistit të Eden Hazard.

https://streamable.com/ainpc

Ndeshja e parë e luajtur në Gjermani ka përfunduar me rezultatin 1-1. Në gjysmëfinalen tjetër që po luhet në Spanjë, Valencia dhe Arsenal janë aktualisht në barazim 1-1. /CNA.al

Aktualitet

“Bisha” e Amerikës e pranon publikisht/ “Cristiano Ronaldo është një ikonë e korrupsionit në sport”

Publikuar

-

Një yll amerikan kundër yllit portugez.

Alex Morgan, kampionia e botës me SHBA-të, ka publikuar një artikull të gazetës “Vice”, që mban titullin: “Ronaldo është një ikonë e korrupsionit në sport”, duke iu referuar pushimit të çështjes kundër futbollistit të Juventusit, në lidhje me akuzat për përdhunim nga Kathryn Mayorga.

Në artikullin e gazetës “Vice” shpjegohet me të gjitha detajet sesi çështja kundër sulmuesit 34-vjeçar u pushua nga Gjykata në Las Vegas, duke i dhënë të drejtë atij, por që sipas kësaj medie Ronaldo ka paguar para dhe ka arritur të mbyllur të gjithë zërat kundër tij, jo vetëm për këtë rast, që ishte akuza më e rëndë ndaj tij, por edhe për akuza nga femra të tjera.

Futbollistja e publikoi lajmin në profilin e saj në Twitter, duke i vendosur mbishkrimin: “Kjo është gazetari e madhe!”

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Modelja kroate “thyen” rrjetin/ Nxjerr në pah “asetet” bombastike me bikini

Publikuar

-

Ish e dashura e futbollistit Neymar, Soraja Vucelic, ka postuar disa foto në rrjetet sociale ku me fotot e fundit ka dashur t’i tregojë atij se çfarë ka humbur, duke nxjerrë në pah të gjitha asetet fizike.

Modelja kroate  po kalon pushimet në plazhin e Marbellas në Spanjë dhe shpesh herë provokon me poza dhe me fotot seksi.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shtyrja e zgjedhjeve antikushtetuese?/ Presidenti Meta injoron Parlamentin

Publikuar

-

Nga

Në ç’ligj jeni bazuar për të marrë vendimin e shtyrjes së zgjedhjeve nga 30 qershori në 13 tetor, gjë për të cilin akuzoheni se keni ndërmarrë një vendim antikushtetues?ishte njëra nga pyetjet që moderatorja e emisionit “Tempora” i ka adresuar presidentit të Republikës,Ilir Meta, të qenë pjesë e këtij emisioni mbrëmjen e sotme.

 “Unë jam bazuar në pluralizimin politik, që është shtylla e gjithë Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë. Së dyti, jam bazuar në kompetencën ekskluzive që ka Presidenti i Republikës së Shqipërisë për të shpallur dhe për të caktuar datën e zgjedhjeve lokale të përgjithshme apo të zgjedhjeve parlamentare. Dhe po kështu mund t’ju them që, i pari që ka shtyrë zgjedhjet në Shqipëri është ish presidenti Ramiz Alia, i cili edhe pse vinte nga një formim komunist, edhe pse kishte ardhur në pushtet me armë bashkë me partinë e tij në atë kohë, përsëri arriti të tregonte një përgjegjshmëri”, është përgjigjur Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE