Connect with Us

Video-Rrugës për Korçë/ Basha: Mobilizim për protestën e 11 majit

Aktualitet

Video-Rrugës për Korçë/ Basha: Mobilizim për protestën e 11 majit

Publikuar

-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndarë sot me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një video live, ku po udhëton drejt Korçës.

Në fjalën e tij, kryedemokrati Basha theksoi se po udhëton drejt Korçës për antëtarësimet e reja në PD, dhe më pas do zhvillojë edhe një takim me fermerët e Devollit.

“Rrugës për Korçë, ku do të kemi anëtarësime të reja në PD. Do të anëtarësoh dhejtëra të rinj dhe pak më pas do të zhvillojmë takime me fermrët e Devollit”-tha Basha.

Më tej, kreu i opozitës tha se Korça dhe gjithë Shqipëria ka mobilizimin maksimal për protestën e 11 majit.

LEXO EDHE:  “Toyota me 3.4 milion euro"/ Basha sot tek Krimet e Rënda

“Që në hyrje të Maliqit, vargu i makinave është i tejzgjatur, për të shprehur entuziazmin dhe moblizimin e tyre.  Korça, ashtu si dhe gjithë Shqipëria, është e mobilizuar për protestën e së shtunës me 11 maj “-u shpreh Basha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Dyshon se i ngacmoi seksualisht vajzën/ Përleshen dy burra në Lushnje

Publikuar

-

Nga

Dyshon se i ngacmoi seksualisht vajzën/ Përleshen dy burra në Lushnje

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, shtetasin: Xh. B., 54 vjeç, banues në Lushnjë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka goditur me grushte shtetasin N. Ç., 43 vjeç, banues në Lushnjë, me motivin se i ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij të mitur 17 vjeçe.Gjithashtu u bë ndalimi i shtetasit N. Ç., për veprat penale “Ngacmimi seksual”, “Plagosja e lehtë me dashje”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”. Gjatë kontrollit personal këtij shtetasi iu gjet dhe sekuestrua një kapsollë detonatore e paplasur, fishekë arme gjahu dhe një mjet prerës (thikë).

LEXO EDHE:  Zgjidhja e “ngërçit” për Zgjedhoren/ Basha: Kemi hedhur një hap para

LEXO EDHE:  26 vjet pas rrëzimit të diktatorit, shqiptarët të bashkuar në shesh për votën e lirë

Të dy shtetasit e arrestuar ndodhen në spitalin e Lushnjës, nën kujdesin e mjekëve. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Protesta e naftëtarëve të Ballshit/ Berisha: Ti jepen menjëherë pagat

Publikuar

-

Nga

Protesta e naftëtarëve të Ballshit/ Berisha: Ti jepen menjëherë pagat

Mëngjesin e sotëm naftëtarët e Ballshit u ngritën sërish në protestë për pagat e prapambetura, ndërsa protesta u shoqërua edhe me përplasje dhe tensione.

Për këtë ka reaguar edhe ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili deklaron se naftëtarët e Ballshit janë vjedhur dhe mashtruar.

Berisha dënon qëndrimin e qeverisë lidhur me këtë rast, ndërsa kërkon që naftëtarët të paguhen menjëherë.

“Naftëtarët e Ballshit të vjedhur dhe mashtruar nga Edvin Hajduti dhe banda e tij, në revoltën e kafshatës.Dënoj me ashpërsinë më të madhe qëndrimin cinik dhe të pashpirt ndaj tyre dhe kërkoj pagesën e menjëhershme të të gjitha detyrimeve ndaj tyre. Sb”, shkruan Berisha në rrjetet sociale, krahas një videoje të protestës.

LEXO EDHE:  Qepallimi apo s’qepallimi! Basha zihet me Zhejin në Opinion

LEXO EDHE:  Zhvatja me "Bulevardin e Ri"/ Basha: 4 milionë euro në xhep të Ramës dhe Veliajt

Ndërkohë, kujtojmë se në protestën e sotme para Uzinës së Ballshit u regjistruan përplasje me policinë dhe dy naftëtarëve u ra të fikët.

Kjo nuk është hera e parë që naftëtarët protestojnë për rrogat e tyre, pasi atyre ia kanë vonuar gjithmonë pagat./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Zbardhet dëshmia e Blerim Bizgjonit/ Histori është sajuar nga familjarët e 14-vjeçares

Publikuar

-

Nga

Blerim

Gjykata e Pogradecit ka dhënë ditën e sotme masën e sigurisë arrest me burg 40 ditor për 46 vjeçarin, Blerim Bizgjoni, nga Pogradeci i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur nga fshati i tij.

Mësohet se përpara trupit gjykues Bizgjoni nuk ka pranuar akuzën.Mundësisht ai ka deklaruar se e gjithë kjo histori është sajuar nga familjarët e 14-vjeçares.

LEXO TE PLOTE