Connect with Us

Zgjedhje pa opozitën?/ Berisha: Provokim ndaj qytetarëve, Rama ti bëjë hesapet mirë

Aktualitet

Zgjedhje pa opozitën?/ Berisha: Provokim ndaj qytetarëve, Rama ti bëjë hesapet mirë

Publikuar

-

/
Gërdeci dhe 21 Janari / Berisha: Nuk kam frikë, kam të vërtetën me vete

Edi Rama nuk duhet të provokojë në atë shkallë qytetarët shqiptarë, të bëjë zgjedhje pa opozitën. Do të takohet me ferrin! Kështu deklaroi ish kryeministri Sali Berisha nga “Studio e 360 grad”

“Rama ti bëjë hesapët mirë. Edi Rama nuk duhet të provokojë në atë shkallë qytetarët shqiptarë, të bëjë zgjedhje pa opozitën. Do të takohet me ferrin.

LEXO EDHE:  “Basha i ka parë dhe verifikuar firmat”/ Hoxha: Berisha do jetë i ftuar në Shtëpinë e Bardhë

Jo 30 qershori, por edhe 30 maji më duket një datë e largët për Ramën si kryeministër. Duhet të rrëzohet një orë e më parë. Kjo nuk mund të lidhet me një datë, por duhet të vijë një orë e më parë. Zgjedhje nuk mund të ketë në 30 qershor.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë në Thumanë/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur në segmentin e autostradës Mamurras – Fushë Krujë pranë Thumanës.

Një person është përplasur nga një mjet, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.Në vendngjarje kane mberritur efektivet e policisë së qarkullimit rrugor.

Ende nuk dihet rrethanat e plota të këtij aksidenti të rëndë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kriza në PD dhe zgjedhjet e parakohshme/ Ironizon Patozi: Luli s’ka dhënë fjalën, bën sikur nuk e ka mendjen

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka komentuar krizën në PD dhe vendimin e Lulzim Bashës dhe Sali Berishës për të hyrë në zgjedhjet e parakohshme me kandidatët e tyre.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Patozi shkruan se Luli bën sikur nuk e ka mëndjen për zgjedhjet e sipas tij nuk e ka dhënë fjalën e fundit, nëse do hyjë apo do i bojkotojë ato si dy vite më parë.

TË NDARË JANË MË “TRIMA” DHE MË TË FORTË

Për të kuptuar se çfarë i kanë bërë Partisë Demokratike këta dy “legjendat”, që po kacafyten sot për logon, nuk ka nevojë për shumë histori dhe për shumë mend.LEXO EDHE:  Social Demokratët fituan shumicën e votave në zgjedhjet gjermane

LEXO EDHE:  Parlamenti i vrasësve, trafikanteve, hajnave, përdhunuesve, falsifikon kalendarin e tij

Para dy vjetësh, kur ishin bashkë dhe ishte e sigurt që disa bashki mund t’i fitonin, këta nuk hynë fare në zgjedhje.

Tani që janë bërë kashtë e koqe, dhe i kanë shanset afër zeros, duan të hyjnë me të paktën dy kandidatë për çdo bashki (pa llogaritur preleminaret e “foltores”).

Gjithmonë në rast se pranon Luli, sepse ai nuk e ka thënë ende fjalën e fundit, por po bën sikur nuk e ka mendjen, që po bie era zgjedhje, njësoj si Ilir Meta kur pyeste Celibashin se çfarë dinte për 6 bashkitë e mbetura prej gati dy vjetësh pa kryetar”, shkruan Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zero “roaming” në Ballkan/ Majlinda Bregu ndan lajmin e mirë

Publikuar

-

Nga

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka dhënë një lajm të mirë.

Ajo e konsideroi ecurinë e nismës “Fol si n’shpi”, si një histori suksesi ku ndau edhe shifrat e trafikut të telefonisë celulare dhe internetit.

POSTIMI I BREGUT

Ja ta fillojmë vitin mbarë me një lajm të mirë që mund skepticizmin e gjithkujt që e ka të vështir? të besojë tek bashkëpunimi!

Sot, sa për një dozë të shëndetshme realiteti, me kënaqësi ju them se nga data 1 korrik 2021 kur #folsinshpi ose #roamlikeathome,  ka hyrë në fuqi si regjim me tarifa zero në të gjithë rajonin, sot kemi:

LEXO EDHE:  Edi Rama ka tentuar disa herë të vrasë veten!/Nuk ikën nga karrigia

LEXO EDHE:  Skandali në e-Albania/ Korçarit nuk i japin leje ti dërgojë ushqime gjyshërveMaksimalisht 500 dhe minimalisht 305 % e rritje të trafikut të telefonisë celulare dhe internetit

Shqipëria ???????? vetëm në tremujorin e fundit të 2021 ka shënuar një rritje prej 400 % numrit të përdoruesve në roaming.

Përndryshe, një shërbim mëse i mirëpritur  nga qytetarët e #ballkanitperendimor, më shumë komunikim e lehtësi për biznesin e të rinjtë.

Dhe, për  më shumë, përveç krenarisë që kemi koordinuar një punë kolosale  mes të gjithë vendeve të Rajonit, na ndiqni në ditët në vijim…

 

LEXO TE PLOTE