Connect with Us

Nuk po shkon sipas planit/Meghan Markle në vështirësi me lindjen e fëmijës mbretëror

Kryesore Show Biz

Nuk po shkon sipas planit/Meghan Markle në vështirësi me lindjen e fëmijës mbretëror

Publikuar

-

meghan markle

Para disa ditësh u tha se Meghan Markle, dukesha e Sussex-it kishte lindur fëmijën e saj mbretëror por sipas Daily Mail ajo është 1 javë me vonesë nga data e parashikuar, dhe do t’i duhet ta përshpejtojë lindjen.

Ndërhyrjet për të përshpejtuar lindjen kryhen 7- 10 ditë pas datës së parashikuar, e megjithatë, në rast se nëna dhe fëmija janë mirë, mund të shtyhet deri në dy javë.

Sipas burimeve të „DailyMail“ një grup mjekësh të prirë nga një mjeke grua janë në gatishmëri, ndërsa mësohet një mjeke vizitoi shtëpinë e dukës dhe dukeshës një javë më parë.

LEXO EDHE:  “PD ka propozime edhe pa ndryshuar sistemin aktual”/ Kaso: Të gatshëm të ulemi me kundërshtarët

Detajet janë tejmase të rezervuara, pasi siç u bë e ditur muajin e kaluar, gjithçka në lidhje me lindjen e fëmijës së parë të Meghan Markle dhe princit Harry, do të mbahet private nga pallati.

Dukesha supozohet të ketë një lindje në shtëpi, por nëse do t’i duhet të nxisë kontraktimet, do të jetë e nevojshme të shkojë në spitalin më të afërt, Frimley Park Hospital.

Shtëpia ku do të rritet foshnja është vila Frogmore, një shtëpi 2- katëshe me një kopsht të mrekullueshëm, një pronë e familjes mbretërore që gjendet në Windsor, Berkshire.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  A kanë BE-ja, SHBA-ja dhe Britania një plan për Kosovën?

LEXO EDHE:  A e dini pse Meghan Markle vesh këpucë më të mëdha?/ Mund ta praktikoni edhe ju

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  “PD ka propozime edhe pa ndryshuar sistemin aktual”/ Kaso: Të gatshëm të ulemi me kundërshtarët

LEXO EDHE:  Meghan Markle akuzohet për vjedhjen e veshjeve të Kate Middleton

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Adele ka një plan të madh për rikthimin e saj

LEXO EDHE:  A e dini pse Meghan Markle vesh këpucë më të mëdha?/ Mund ta praktikoni edhe ju

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: