Horoskopi javor/Jorgo Pulla tregon çfarë do ndodhë me 12 shenjat e zodiakut – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor/Jorgo Pulla tregon çfarë do ndodhë me 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

DASHI

Të përgjithshmet: Merkuri largohet nga shenja juaj në 6/5 dhe kalon përmes shenjës së Demit të nënshkruajë një pozicion nga i cili ju fton të mendoni logjikisht dhe ndoshta të shihni përsëri disa vendime impulsive që keni marrë në të kaluarën. Më 8 Maj, sesioni që do të ndodh me Uranin kërkon që të jeni të kujdesshëm pasi komunikimi bëhet agresiv. Në fund të javës dhe veçanërisht në 11/5, trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturnin nga Bricjapi do t’ju ndihmojë të merreni dhe të zgjidhni një çështje profesionale.
Parashikimet në dashuri: Lëvizjet impulsive nuk do të ndihmojnë në çështjet tuaja sentimentale, pasi në 6/5 kundërshtimi i Marsit ndaj Binjakëve me Jupiterin nga Shigjetari mund të sjellin reagime të ekzagjeruara ndaj çështjeve të zemrës. Nga 7 deri në 10/5 katrorët e Afërditës në shenjën tuaj me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi mund të krijojnë distanca emocionale midis jush dhe partnerit tuaj, ose nëse jeni beqar – me dikë që ju intereson.
Parashikimet profesionale: Që nga fillimi i javës që Merkuri do të kalojë përmes Demit, do t’ju ndihmojë të jeni të përpiktë me premtimet tuaja, diçka që do të ndihmojë veçanërisht me çështjet profesionale. Logjika do të mbizotërojë në diskutime dhe negociata, por më 8 Maj, seanca e Merkurit me Uranin mund të krijojë tension dhe nerva në komunikim. Më 11/5, trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturnin nga Bricjapi ju tregon se nëse punoni me kujdes në një çështje biznesi që ju shqetëson, do të arrini të gjeni një zgjidhje.

DEMI
Të përgjithshmet: Këtë javë, dhe veçanërisht në 6/5, Mërkuri kalon ne shenjën tuaj për t’ju ndihmuar të komunikoni më mirë në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Përfitoni nga rrethanat që do t’ju jepen pasi mund t’i mbyllni marrëveshjet personale dhe të biznesit! Në 8/5, Merkuri dhe Urani bashkë në shenjën tuaj mund të krijojnë reagime shpërthyese për çështje që nuk janë aq të rëndësishme.

Parashikimet në dashuri: Këtë javë duhet të jeni të kujdesshëm në lidhje me çështjet tuaja emocionale, nga 7 deri më 10/5 Afërdita ndodhet tek Dashi, formon katror me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi. Kjo tregon se si mund të lindin problemet e besimit me partnerin tuaj, i cili do të ofrojë bazë për mendime të dyshimta. Nëse jeni beqar, preferoni fundjavën pasi më 11/5, trekëndëshi i Diellit në shenjën tuaj me Saturnin nga Bricjapi është shumë më i favorshëm për çështjet sentimentale.
Parashikimet profesionale:
 Këtë javë mund të negocioni më lehtë një çështje biznesi ose diçka që është shfaqur në punë, pasi prania e Merkurit në shenjën tuaj 6/5 do t’ju ndihmojë shumë. Në 11/5, trekëndëshin i Diellit që është gjithashtu në shenjën tuaj me Saturnin nga Bricjapi ju tregon të besoni në aftësitë tuaja pasi ato do t’ju ndihmojnë të dalloni.

BINJAKËT

Të përgjithshmet:  Në fillimet e javës Merkuri kalon në shenjën e Demit, një vend nga i cili do të jetë më e lehtë për të krijuar veprime mbrapa skene. Mirë është që të keni kujdes çfarë besoni dhe kujt t’i besoni. Në 6/5 kundërshtimi i Marsit në shenjën tuaj me Jupiterin nga Shigjetari mund të krijojë tensione në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Kujdes se si i menaxhoni “sfidat” që të tjerët do t’ju japin.
Parashikimet në dashuri: Nga 7 deri në 10/5 Afërdita tek Dashi formon një katror me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi, të cilat mund të krijojnë pasiguri që do të ndikojnë në marrëdhënien me partnerin tuaj. Nëse jeni beqar, shmangni krahasimin e dikujt që keni takuar tani me dikë që ka një marrëdhënie në të kaluarën, pasi krahasimi do të jetë e padrejtë si për ju por dhe për atë.
Parashikimet profesionale: Kjo javë do të jetë një sfond në një kontekst më të përgjithshëm, por edhe në punët profesionale, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm me deklaratat tuaja, pasi Merkuri nga Demi do të krijojë biseda prapa shpinës. Bashkimi i Merkurit dhe Uranit në shenjën e Demit më 8/5 mund të sjellë një histori të re për çështjet e biznesit tuaj që do t’ju habisin.

GAFORRJA
Të përgjithshmet:
 Hyrja e Merkurit tek Demi të Hënën në mbrëmje do të rritë disponimin tuaj të komunikimit dhe do t’ju shtyjë në takime me miqtë dhe njohjet. Në 8/5, bashkë me Merkurin dhe Uranin mund t’ju sjellë takime të papritura dhe lajme që do t’ju habisin përmes mjedisit tuaj miqësor. Nga 7 deri 10/5, katrori i Afërditës që ndodhet tek Dashi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi mund të krijojë distanca në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale.
Parashikimet në dashuri: Kjo javë ka një shkallë vështirësish në çështjet emocionale, nga 7 deri në 10/5, katrori i Afërditës nga Marsi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi mund të krijojë vështirësi në shprehjen e dëshirave tuaja, por dhe të kuptoni dëshirat e partnerit tuaj. Për fat të mirë, Merkuri nga 6/5 do të jetë për ju tek Demi miqësor për ju dhe do t’ju ofrojë një “ndihmë” përmes komunikimit.
Parashikimet profesionale: Kjo javë do të fillojë shumë mirë për çështjet e biznesit tuaj, pasi hyrja e Merkurit në shenjën e Demit është e dobishme për njohjet e reja profesionale dhe negociatat lidhur me punën. Megjithatë, sfidat për këtë nuk do të mungojnë, pasi më 8/5 takimi i Merkurit dhe Uranit tek Demi do të krijojë nerva.

LUANI
Të përgjithshmet:
 Një javë e re fillon me kalimin e Merkurit tek Demi një shenjë përmes të cilit do të japë ngjarje në një nivel profesional. Tani do të keni mundësi të diskutoni diçka që ju ka shqetësuar shumë. Nga ora 7 deri në 10/5 nga Dashi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi nuk do të ndihmojnë çështjet sentimentale pasi mund ta bëjnë rutinën e jetës së përditshme mjaft të ngutshme për shkak të detyrimeve që nxitoni.
Parashikimet në dashuri: Këtë javë, angazhimet e punës si dhe punët e rutinës do të absorbojnë mjaftueshëm kohën tuaj. Katrori i Afërditës tek Dashi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi nga 7 deri në 10 mund të krijojë një largim nga partneri juaj për shkak të mungesës së kohës. Më 11/5, trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturnin tek Bricjapi do të jetë i dobishëm për t’ju ndihmuar të rregulloni më mirë kohën që do të keni për çështjet tuaja emocionale, pavarësisht nëse jeni në një marrëdhënie ose jeni beqar.
Parashikimet profesionale: Në fillim të javës, Merkuri shkon në shenjën e Demit dhe vendos theksin në gjithçka që lidhet me karrierën tuaj, famën sociale dhe njohjen në mjedisin tuaj të biznesit. Një javë e mirë për të diskutuar dhe shfaqur talentin tuaj dhe mundësitë e karrierës. Më 8/5, duhet të jeni të kujdesshëm, sepse Merkuri dhe Urani mund të krijojnë një impuls që nuk do t’ju ndihmojë të komunikoni me njerëzit në mjedisin tuaj të biznesit. 

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet:
 Një javë shumë e mirë fillon për ju, pasi kalimi i Merkurit në shenjën e Demit të Hënën në mbrëmje do t’ju krijojë nevojën për t’u angazhuar me njerëz dhe për të parë njerëzit tuaj të dashur. Më 8 Maj, horizonti i Merkurit and Uranit mund të sjellë sukses në një çështje lidhur me jashtë ose një çështje që lidhet me arsimin. Më 11/5, trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturnin nga Bricjapi do t’ju ndihmojë të zgjidhni një çështje sentimentale në mënyrën më të mirë.
Parashikimet në dashuri: Nga 7 deri në 10/5, Afërdita tek Dashi do të bëjë katror me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm këto tre ditë, pasi mund të lindin tensione në çështjet tuaja emocionale. Mundohuni të mos merrni çdo fjalë në para dhe të shmangni vendimet egoiste, pasi në fund do të kthehen si bumerang. Nëse jeni beqar të shtunën në 11/5 trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturnin tek Bricjapi është shumë i dobishëm për të arritur tek ai që ju intereson dhe për të bërë një fillim të mirë midis jush.
Parashikimet profesionale: Kalimi i mërkurit në shenjën e Demit në fillim të javës është shumë i dobishëm për çështjet e biznesit tuaj dhe do të vëreni se me një mendim logjik dhe me humor për dialog mund të ndodhin çudira në këtë fushë. Më 6/5 kundërshtimi i Marsit ndaj Binjakëve me Jupiterin nga Shigjetari mund të qetësojë ujërat e qetë për njëfarë kohe, por kjo mund të kalohet duke reaguar me qetësi në çdo sfidë profesionale.

PESHORJA
Të përgjithshmet:
 Kalimi i merkurit në shenjën e Demit të Hënën në mbrëmje do të rrisë kapacitetin tuaj intuiv dhe do t’ju ndihmojë të menaxhoni më mirë një çështje financiare ose një temë që lidhet me financat e palës së tretë. Mundohuni të zgjidhni këtë javë çështjet që keni lënë në pritje dhe që lidhen me financat pasi nëse nuk veproni do të paraqiten papritmas para jush më vonë. Nga 7 deri në 10/5 katrori i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi juaj tërheq vëmendjen ndaj ndjenjave tuaja.
Parashikimet në dashuri: Kundërshtimi i Marsit nga Binjakët me Jupiterin nga Shigjetari më 6/5 do të krijojë një klimë të lumtur gjatë ditës, e cila mund të krijojë një humor për flirtim! Në rast se jeni të angazhuar duhet të jeni të kujdesshëm pasi lëvizjet tuaja mund t’ju ekspozojnë. Nga 7 deri në 10/5, katrori i Afërditës nga Dashi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi mund t’ju bëjë të ndiheni nën presion nga marrëdhënia juaj me partnerin tuaj, por nuk duhet të merrni vendime impulsive.
Parashikimet profesionale: Hyrja e Merkurit në shenjën e Demit do t’ju ndihmojë të menaxhoni një çështje biznesi, veçanërisht nëse sjell një ndryshim në financat tuaja. Sidoqoftë, duhet të jeni të kujdesshëm që deri në fund të javës dhe posaçërisht nga katrori i Afërditës nga Dashi me Saturnin dhe Plutoni nga Bricjapi, mund të krijoni presion mbi hapësirën tuaj profesionale të cilat nuk do t’ju ndihmojnë të mendoni me një mendje të qartë.

AKREPI
Të përgjithshmet:
 Zhvendosja e Mërkurit në shenjën që është përball Demit të Hënën në mbrëmje tregon se fillon një periudhë me kontakte, diskutime dhe takime me kolegët tuaj, por edhe me njerëz që kanë perspektivë për bashkëpunim të ardhshëm. Takimi i Merkurit dhe Uranit tek Demi në 8/5 tregon se mund të lindin të dhëna të reja në një partneritet që mund të t’ju befasojë.
Parashikimet në dashuri: Katrori i Afërditës nga Dashi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi nga 7 deri në 10/5 ju fton të jeni të vëmendshëm ndaj çështjeve tuaja sentimentale. Në rast se e keni gjetur partnerin tuaj, do të dëshironi të shmangni diskutimin e çështjeve që kanë të bëjnë me ju, persona të tretë dhe njerëzit në mjedisin tuaj, pasi do të ekspozoheni në fund. Nëse jeni beqar, shmangni ndërmjetësuesit në punët tuaja sentimentale, pasi edhe pa dashje mund t’ju krijojnë probleme.
Parashikimet profesionale: Këtë javë, bashkëpunëtorët tuaj do të luajnë një rol udhëheqës pasi do të jenë një pikë referimi për vendimet që bëni në një nivel profesional. Kalimi i Merkurit në shenjën e Demit në 6/5 tregon se do të keni mundësi të diskutoni dhe korrigjoni probleme në bashkëpunimet tuaja deri më tani. E vetmja gje që duhet të bëni është të mos humbni durimin tuaj, pasi më 8/5 pikëpamja e seancës ndërmjet Merkurit dhe Uranit mund të krijojë kushtet e duhura për t’i humbur.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet:
 Këtë javë do ju shqetësojnë të bëni më shumë çështje rutinë dhe detyrime që keni lënë pas. Kalimi i Merkurit në shenjën e Demit më 6 Maj do t’ju ndihmojë të zgjidhni më mirë çështjet tuaja në pritje dhe ta sillni atë në realizim. Kundërshtimi i Marsit nga Binjakët me Jupiterin mund të krijojë kundërshtime me bashkëpunëtorët tuaj ose njeriun tuaj të dashur, të cilat do të ngrihen për shkak të disponimit që do të jetë për teprimet.
Parashikimet në dashuri: Katrori i Afërditës nga Dashi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi nga 7 deri në 10/5 mund të krijojë fërkime mes jush dhe partnerit tuaj për gjëra që nuk do të jenë të interesuara në rrethana normale. Mos e devijoni stresin e jetës së përditshme me çështjet tuaja emocionale, pasi hapni fronte të tjera. Nëse jeni beqarë kujdes pasi mund të dukeni larg nga personi që ju intereson, akoma edhe nëse nuk e kuptoni.
Parashikimet profesionale: Kontrasti që formon Marsi nga Binjakët me Jupiterin në shenjën tuaj në 6/5 mund t’ju bëjë të dukeni shumë të lirshëm dhe optimist për një çështje biznesi në të cilën duhet të keni më shumë vëmendjen. Më 11/5, trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturni nga Bricjapi do t’ju ndihmojë të menaxhoni me sukses çdo çështje që mund të krijohen në ditët e kaluara lidhur me punën.

BRICJAPI
Të përgjithshmet:
 Këtë javë do të jetë e dobishme për ju dhe objektivin tuaj pasi Merkuri shkon tek Demi të Hënën në mbremje në shtëpi që lidhet me çështjet tuaja emocionale. Jepini përparësi atyre gjatë javës pasi mund t’i ndihmoni ato në mënyrë të konsiderueshme. Në 8/5 Merkuri dhe Urani tregon se dita mund të fshehë surpriza për këtë, shikoni lëvizjet tuaja që të jenë të lumtura për ju.
Parashikimet në dashuri: Këtë javë do të jeni shumë të ndershëm ndaj partnerit tuaj, por do ta bëni atë në mënyrë të tillë që të mund të dukeni të lëvizshëm. Arsyeja për këtë do të jetë katrori i Afërditës tek Dashi me Saturnin dhe Plutonin në shenjën tuaj, pasi kjo nuk do ju ndihmojë aspak në shprehjen e ndjenjave tuaja. Mundohuni të mos e teproni pasi ka shumë mundësi që të hyni në marrëdhëniet tuaja. Nëse jeni beqar / preferoni fundjavën për të arritur dikë që ju intereson, pasi trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturnin në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë të arrini qëllimin tuaj.
Parashikimet profesionale: Trekëndëshi i Diellit nga Demi dhe Saturni që është në shenjën tuaj në 11/5 tregon se do të keni mundësi të studioni me kujdes çështjen e biznesit tuaj dhe ta rregulloni atë për përfitimin tuaj. Kujdes duhet Merkuri dhe Urani në shenjën e Demit, pasi mund t’ju tërheqë dhe të thoni gjëra që do t’ju ekspozojnë në mjedisin tuaj profesional.

UJORI
Të përgjithshmet:
 Java ngjyroset me kalimin e Merkurit në shenjën e Demit të Hënën në mbrëmje dhe do të vini re se si do të ndryshojë mënyra si komunikoni dhe filtroni stimujt që ju janë dhënë nga të tjerët. Ngutja do të jetë një kurth i madh i kësaj lëvizjeje planetare dhe përpiquni për aq kohë sa mund ta shmangni atë në çdo komunikim. Kundërshtimi i Marsit nga Binjakët me Jupiterin në të njëjtën ditë do të sjellë gëzim në jetën tuaj personale, pasi do të vini re se do të krijoni gëzim për njerëzit rreth jush!
Parashikimet në dashuri: Katrori i Afërditës që ndodhet tek Dashi me Saturnin dhe Plutonin tek Bricjapi do të krijojë një gjendje të ftohtë në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, duke përfshirë ato sentimentale. Në rast se e keni gjetur partnerin tuaj, rrezikoni të tërhiqeni nga mendimi i një shoku për marrëdhënien tuaj dhe i ankoheni. Nëse jeni beqar / kujdes pasi keni tendencën të bëhet kritik me të gjithë, madje edhe me atë që ju pëlqen.
Parashikimet profesionale: Këtë javë do të keni tendencën të mendoni për një numër çështjesh që kanë të bëjnë me ju, duke lënë prapa profesionin tuaj në gradën e dytë. Përpiquni t’u jepni atyre vëmendjen e duhur, pasi Merkuri dhe Urani në shenjën e Demit në 8/5 tregon se mund të ndodh diçka që nuk e kishit llogaritur. Trekëndëshi i Diellit nga Demi me Saturnin nga Bricjapi më 11/5 tregon se do t’ju duhet të punoni shumë, por në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të fitoni njohjen profesionale që dëshironi.

PESHQIT
Të përgjithshmet:
 Një javë e mirë fillon për ju, pasi hyrja e Merkurit në shenjën e Demit të Hënën në mbrëmje tregon se kontaktet me miqtë dhe njerëzit tuaj në mjedisin tuaj do të jenë kundërpërgjigje ndaj presionit të jetës së përditshme. Merkuri dhe Urani në 8/5 mund të sjellë një lajm të papritur për një person në mjedisin tuaj që do të krijojë biseda.
Parashikimet në dashuri: Çështjet tuaja sentimentale kanë nevojë për vëmendje këtë javë, pasi nga 7 deri në 10/5 katrori i Afërditës nga Dashi me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi do t’ju bëjë veçanërisht kritik ndaj marrëdhënies tuaj. Kushtojini vëmendje të veçantë kësaj, pasi argumentet që do të keni për të justifikuar gjendjen tuaj kritik nuk do të mjaftojnë. Nëse jeni beqar / përpiquni të mos premtoni shumë për dikë që ju intereson personalisht. Ju duhet të mbani mend se nëse ju zbatoni diçka që dëshironi, nuk do të ketë kuptim nëse në fund e merrni atë. Preferoni rrugën diplomatike për t’i bërë të gjithë të lumtur.
Parashikimet profesionale: Kundërshtimi i Marsit ndaj Binjakëve nga Jupiteri më 6/5 mund të sjellë disa detyrime si në çështjet profesionale ashtu edhe në familje. Ju duhet të mendoni se cili prej tyre ka prioritet, përndryshe do të jetë e lehtë të nevrikoseni dhe të humbni durimin tuaj. Takimi i Merkurit dhe Uranit në shenjën e Demit më 8/5 mund të sjellë një propozim të ri profesional posaçërisht nëse keni të bëni me arsimin ose tregtinë./Burimi:Ballkanweb

Aktualitet

Kamioni përplas biçikletën/ Vdes 55 vjeçari

Publikuar

-

Një aksident i rëndë rrugorë ka ndodhur, pak minuta më parë, në autostradën Durrës-Tiranë.

Mësohet se një automjet kokë trajleri e tipit “Man” ka aksidentuar për vdekje një shtetas 55 vjeçar, i cili po udhëtonte me biçikletë.

Drejtuesi i automjetit me inicialet, H.S., 60 vjeç, është shoqëruar në Komisariatin e Durrësit. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Autobuzi përplaset me bordurën/ Pesë pasagjerë përfundojnë në spital

Publikuar

-

By

Një aksident rrugor është shënuar mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Sikurse kanë bërë të ditur burime nga vendngjarja, aksidenti ka ndodhur rreth orës 22:00, në gjatësinë e segmentit të rrugës Institut-Bathore, në Kodër Kamëz, ku si pasojë e humbjes së kontrollit të autobuzit nga drejtuesi i tij ai êshtë përplasur me bordurën e rrugës. Bëhet fjalë për autobuzin e linjës së transportit publik të linjës Tiranë-Kamëz.

Pesë nga pasagjerët që udhëtonin me të kanë përfunduar në spital ku morrën ndihmën e parë mjekësore, por gjendja e tyre nuk ishte problematike për jetën.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për të sqaruar gjithçka pë rrethanat e ndodhisë së çuditëshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ish deputeti PD-së nxjerr sekretin/ Dekonspiron strategjinë e opozitës pas 25 Majit

Publikuar

-

By

Data 25 Maj është paralajmëruar për të qenë dita e protestës së rradhës së opozitës për ta detyruar Edi Ramën të japë dorëheqjen.

Kjo është e gjashta protestë kombëtare dhe e dymbëdhjeta në rradhën e të tillave, që opozita ka zhvilluar nga data 16 Shkurt. Mirëpo çfarë ka projektuar të bëjë opozita në këtë protestë dhe veçanërisht në ditët vijuese?

Përveçse kanë artikuluar se protesta e 25 Majit do të jetë më e madhja e parë deri më sot, organizatorët e saj, Basha dhe Kryemadhi, nuk kanë dhenë asnjë hollësi më tepër. Madje jo vetëm këta të dy por askush nga drejtuesit e partive të tjera, pjesë e koalicionit opozitar, nuk është shprehur më shumë se kaq.

Misterin e ka zbuluar ish deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj, nga tryeza e emisionit “Tempora”. Duke folur për vijimësinë e aksionit opozitar nën kredon: “Rama ik!”, përveç përcaktimit të protestës si më e madhja e derisotme, Biberaj ka zbuluar se pas kësaj date protestat nuk do të ndalen. Do të jenë prezente deri në datën 30 Qershor  kur është dhe data e mbajtjes së zgjedhjeve vendore.

“Protesta e 25 Majit do të jetë më e madhja e zhvilluar deri më sot. Pas kësaj date protestat nuk do të ndalen. Do vijojnë deri në 30 Qershor,”- ka thenë Biberaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Aktualitet12:57 - 18 Maj, 2019

Videoja që skandalizoi Austrinë/ Zëvendëskancelari jep dorëheqjen

Pas skandalit me publikimin e videos, zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen...

Aktualitet10:24 - 18 Maj, 2019

Shkëmbimi i territoreve/ Ish-deputeti tregon se çfarë ka premtuar Vuçiç

Ish-deputeti i PS-së, Tritan Shehu ka shkruar sot lidhur me aspiratën serbe për shkëmbim territoresh. Sipas Shehut, bashkëautorët e shkëmbimit...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet08:58 - 18 Maj, 2019

Dëbimi i emigrantëve të rinj/ Gjykata Federale e Apelit “rrëzon” Trumpin

Sipas një vendimi të Gjykatës Federale të Apelit, administrata Trump ka vepruar në mënyrë “arbitrare dhe kapriçioze”, kur kërkoi që...

Aktualitet10:48 - 17 Maj, 2019

Ndryshimi i ligjeve të imigracionit/ Trump, i thotë jo Lotarisë Amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do...

Aktualitet08:31 - 17 Maj, 2019

Fushata e shtrenjtë elektorale e zgjedhjeve europiane në Itali

Zhurma elektorale mund të kushtojë shumë. Pak para zgjedhjeve europiane është duke e provuar Italia: Zëvendëskryeministri Salvini gjëmon kundër rregullave...

Trending

Read previous post:
Aleatët e PD në zyrën e Haradinajt/ Bashkërendimi i qëndrimeve, në interes të 2 vendeve

Kryeministri i Kosovës ka pritur sot në një takim krerët e partive aleate të Partisë Demokratike. Lajmi është bërë i...

Close