Connect with Us

“Do e bëjmë Italinë të njohë muzikën shqiptare”/Motrat Sinani tregojnë çfarë do ndodhë më tej

Aktualitet

“Do e bëjmë Italinë të njohë muzikën shqiptare”/Motrat Sinani tregojnë çfarë do ndodhë më tej

Publikuar

-

Ina e Serena Sinani, 2 motrat binjake të grupit ‘Sindolls’ kanë konkuruar gjatë natës së parë të “The Voice of Italy” duke “çmendur” publikun dhe duke u vlerësuar me 4 “Po” nga këngëtarët coach të këtij show, Gigi D’Alessio, Morgan, Gue Pequeno e Elettra Lamborghini.

Ina e Serena Sinani performuan shqip këngën rap me titullin “Shume pis”, kënduar nga Era Istrefi e Ledri Vula.

Në një intervistë të dhënë së  për ‘Gazetën Shqiptare’, ato kanë treguar se gjatë gjithë spektaklit kanë ndërmend të këndojnë shqip për një arsye të rëndësishme.

LEXO EDHE:  Shpërndanin kokainë/ Arrestohet çifti shqiptar në Itali

“Po, një nga objektivat tanë është ai që ta bëjmë Italinë të njohë muzikën dhe kulturën shqiptare, sepse përfaqëson origjinën tonë dhe do të ishte shumë bukur që sa më shumë persona të zbulojnë sa e mrekullueshme është.”, kanë treguar ato./Burimi:Gazeta shqiptare

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Qytetarët dynden në qendrat tregtare/ Braçe: Çmenduri, organet ligjzbatuese të mos bëjnë dallime

Publikuar

-

Nga

Braçe habit me deklaratën/ Nëse qeveria rikthen bastet unë nuk jam më në qeveri

Mbrëmjen e sotme janë publikuar disa foto në rrjetet sociale nga qendrat tregtare, në të cilat është vënë re një situatë kaotike për shkak të uljeve të së premtes së zezë.

duke marrë shkas nga dyndjet e qytetarëve drejt qendrave tregtare, ish-zv.kryeministri erion Braçe ka bërë një reagim të fortë.

Braçe thotë se kjo që po ndodh është një çmenduri dhe një papërgjegjshmëri totale e qytetarëve.

Ai i bën thirrje çdo agjencie ligjzbatuese që është në detyrë, të merret tani me këtë çështje në çdo qendër tregtare në Tiranë, pa bërë dallim dhe duke zbatuar ligjin për të gjithë.

Kjo është çmenduri!

Po kthehem nga Divjaka dhe, tani,  gjendja në rrethrotullimin e Qendrës Tregtare TEG është kjo! Po e përsëris;

Së pari, kjo është grykësi e llojit të tregtarëve që shpikën të premten e zezë e që zgjat prej tre javësh;

Së dyti, kjo është papërgjegjshmëri totale e njerëzve që blerjen kot e kanë kthyer në zgjatim të trupit!

Kjo është arsyeja që Tirana është vatra më e madhe e Covid; Këta njerëz janë arsyeja pse Durrësi, Korça, Shëngjini, Vlora etj. vijojnë të kenë numra të lartë infektimesh!

Mungesë respekti më të madhe se kjo ndaj mjekëve, infermierëve në qendra shëndetësore e spitale, farmacistëve, të gjithë punonjësve publike të shëndetësisë që prej 9 muajsh rrezikojnë jetën, nuk ka!

Sa turp! I kërkoj çdo agjencie ligjzbatuese që është në detyrë, të merret tani me këtë çmenduri në çdo qendër tregtare në Tiranë, pa bërë dallim e drejtë duke zbatuar ligjin për të gjithë!”, shkruan zv.kryeministri në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Presidenti Trump paralajmëron Biden/ Do hysh në Shtëpinë e Bardhë vetëm nëse…

Publikuar

-

Nga

Donald Trump e ka ndryshuar përgjithmonë politikën amerikane

Presidenti në detyrë i SHBA Donald Trump, ka paralajmëruar ish-nënpresidentin e SHBA Joe Biden, se nuk do ta lirojë Shtëpinë e Bardhë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Trump deklaron se do ta lërë Biden të hyjë në Shtëpinë e Bardhë si President vetëm nëse provon se nuk ka manipuluar votat.

Biden mund të hyjë në Shtëpinë e Bardhë si President vetëm nëse mund të provojë se “80,000,000 votat” e tij qesharake nuk ishin marrë në mënyrë mashtruese ose ilegale. Kur sheh se çfarë ndodhi në Detroit, Atlanta, Filadelfia dhe Milëaukee, mashtrim masiv i votuesve, ai ka një problem të madh të pazgjidhshëm!”, shkruan presidenti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau shokun nga pakujdesia/ Vihet në pranga 27-vjeçari, sekuestrohen armët

Publikuar

-

Nga

Vrau shokun nga pakujdesia/ Vihet në pranga 27-vjeçari, sekuestrohen armët

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fushë Bulqizë, ku humbi jetën 22 -vjeçari Elidon Basha.

Policia raporton se ka gjetur armën e zjarrit tip ‘Kallashnikov’, me të cilën autori nga pakujdesia plagosi me pasojë vdekjen 22- vjeçarin, ngjarje e ndodhur në vendin e quajtur Fusha e Peladhisë, në afërsi të ish Repartit Ushtarak , vend në të cilin kishin shkuar për gjueti.

Gjithashtu u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale motomjeti me të cilin kishin lëvizur për gjueti, një armë gjahu , një kallashnikov, një pushkë sportive, një gjerdan me fishekë, një elektrik dore si dhe rrobat me njolla gjaku që autori kishte veshur në momentin e ngjarjes.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i Klodian Kolës, 27 vjeç, lindur dhe banues Fushë Bulqizë.

Gjithashtu janë proceduar penalisht prindërit e autorit të dyshuar konkretisht shtetasit H.K., e M.K., pasi autori së bashku me prindërit kanë kryer veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës dhe konkretisht kanë fshehur motorin me të cilin ka lëvizur i arrestuari dhe viktima, kanë fshehur robat me njolla gjaku të cilat mbante veshur autori, në momentin e ngjarjes, si dhe kanë çmontuar e pastruar armën e gjahut të cilën i arrestuari e ka patur në momentin e ngjarjes.

LEXO EDHE:  Tentoi të kalonte 23 kg marijuanë drejt Italisë/ Bie në pranga 32-vjeçari

LEXO EDHE:  Tentoi të kalonte 23 kg marijuanë drejt Italisë/ Bie në pranga 32-vjeçari

Sakaq, materialet hetimore në ngarkim të autorit të dyshuar dhe prindërve të tij i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprat penale në ngarkim të shtetasit K.K, ” Vrasja nga pakujdesia”, “Armëmbajtje pa leje”,”Prodhimi dhe mbajta pa leje e armë të gjuetisë”, “Drejtimi i mjetit në mënyrë të pa rregullt”, dhe ndaj prindërve të tij për veprën penale “Veprime që pengojnë zbardhjen e së vërtetës”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE