Detajet/ Zbardhet e vërteta e takimit Veliaj-Bregu

3 Maj 2019, 21:02, Aktualitet CNA
Detajet/ Zbardhet e vërteta e takimit Veliaj-Bregu

Mbrëmjen e sotme në disa media pranë Bashës qarkulloi lajmi për një darkë mes kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, dhe ish ministres së Integrimit, Majlind Bregu, e cila, aktualisht, mban detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Por e vërteta e këtij lajmi, që u përhap në disa media pranë Lulzim Bashës, të cilët, për disa klikime, prej vitesh hedhin baltë mbi figurën e zonjës Bregu qëndron ndryshe.

Bregu dhe Veliaj kanë qenë pjesë e një eventi të ICT-së e quajtur “mbrëmja mbarëshqiptare e yjeve të Inovacionit dhe teknologjisë”. Një mbrëmje të tillë e ka konfirmuar ditën e djeshme, me një postim në instagram, vetë zonja Bregu.

CNA.al ka mësuar se arsyeja që Bregu dhe Veliaj kanë qenë në të njëjtin vend për shkak të detyrave që mbajnë. Mësohet se në tavolinë me ta kanë qenë edhe dy ministra kosovarë dhe disa personalitete te tjere. Edhe kete here propaganda dhe genjeshtrat e gatura ne bacen e Lulit dhe Republikes se Re dolen bllof../ CNA.al

Lajmet e fundit nga