Qeveria tranzitore/ Lubonja: Platforma e Bashës jo e besueshme – CNA
Connect with us

Aktualitet

Qeveria tranzitore/ Lubonja: Platforma e Bashës jo e besueshme

Publikuar

-

fatos lubonja kemi qeveri gangstere

Analisti Fatos Lubonja ka folur rreth platformës së qeverisë tranzitore të prezantuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha ditën e sotme.

Sipas Lubonjës, platforma e Bashës është e paqartë dhe jo e besueshme.

Lubon ja ka ngritur pyetjet se kush do tia japë pushtetin kësaj qeverie tranzitore dhe sido zgjidhet kjo qeveri.

Pushteti i kësaj qeverie tranzitore. Kush do t’ja japë pushtetin kësaj qeverie? Si do zgjidhet kjo qeveri, e keni menduar ju?

Nëse do bësh një projekt, do ti thuash popullit, si do zgjidhet kjo qeveri. Ku e shoh problemin? Kontradikta e parë. Thuhet goditje me tolerancë zero për strukturat kriminale që blejnë vota. Kjo do të thotë, një pushtet i madh shumë, që ti të godasësh me tolerancë zero këto struktura.

Po prit zotëri, se goditjen e bën drejtësia dhe drejtësinë e ke të kapur. Kjo qeveria tranzitore, ose është revolucionare që e merr pushtetin me dhunë dhe dënon në emër të popullit, ose nëse ndërtojmë demokraci, kjo qeveri duhet menduar si do të jetë e paanshme.

LEXO EDHE:  “Boll më”/ Shoqërimi i ish deputetit revolton Bashën

Kësaj qeverie i duhet dhënë kohë, nuk bëhet dot kaq shpejt. Kontradita është se ju e doni këtë qeveri si instrument për të ardhur në pushtet, por nuk doni t’i jepni pushtet kësaj qeverie.

Ideja është të hiqet partitokracia në Shqipëri. Ajo që ndjej unë këtu, është që kjo platformë është e paqartë dhe jo e besueshme. Duket sikur thoni, ta marr njëherë unë pushtetin pastaj shohim. Me këtë dokument, nuk më bind”,-tha Lubonja në studion e “Të Paekspozuarit”./CNA.al

1 Comment

1 Comment

 1. pll Dega vore

  2 Maj, 2019 at 10:30 pm

  Populli shqiptar kërkon arrestimin e kryekriminelit Sali Berisha dhe grupit të tij të krimit të organizuar.
  Sali Berisha është një vrases kriminel dhe tradhëtar i kombit shqiptar Etnik.

  Tani ky superkriminel kerkon ti vendos zjarrin gjithe shqiperise si ne vitin 1997.

  Në Shipëri nga viti 1992-2019 i dëgjeneruari-poli-agjenti i komunizmit-sllavo-lindor Sali Rankomilloshovici.
  Ai ka vrare persona te pafajshem, ai shkatrroj arsimin, ai shkatrroj shendetesin e shtetin ligjor dhe çdo gje.
  Tani ky superkriminel kerkon ti vendos zjarrin gjithe shqiperise si ne vitin 1997.
  Sali Berisha është një vrases kriminel dhe tradhëtar i kombit shqiptar Etnik.
  Lavdi per dëshmorët e demokracisë që u dënuan me vdekje për agjitacion e propogandë nga diktatura komuniste!
  Sepse këta dëshmor të vrarë nga rregjimi kriminal, janë herojt dhe historia e vërtetë e kombit tonë.
  Respekt për gjithë të burgosurit politik dhe personat e përndjekur nga shtei i diktatorve hoxha-berisha nga viti 1944-2019!
  Sepse këta kundërshtar janë forca e rezistencës kundër shtetit kriminal policor enverjan-berishjan.
  Sali Berisha dhe organizata e krimit tij nga viti 1992-2019, kjo bandë krimi e organizuar e komunizmit, kishte projektuar zhdukjen të gjitha gjurmëve kriminale të bëra nga diktatura komuniste.

  Krimineli-vrasës-hajdut Sali Berish është një komunist-antidemokratik në Shqipëri dhe me ndikim për gjithë Ballkanin.

  Marshalli i komunizmit Sali Berisha me organin e korruptuar të drejtesise nga viti 1992-2019, ai ka mbuluar dhe ka fhehur të gjitha krimet e rënda dhe kriminelet e diktaturës komuniste nga viti 1944-2019.

  Po marshalli i komunizmit Sali Berisha edhe në 2019 përsëri me partitë fallso- fantazmo të kualicionit të tij familjar, ai kërkon të pengoj reformat në drejtësi, ai kërkon të destabilizoj gjithë Shqipërinë.

  Marshalli i komunizmit Sali Berisha me ish kriminelet e diktaturës dhe me ish spiunët antikombëtar, ai nga viti 1992-2019 ka formuar në Shqipëri shtetin e terrorizmit-kriminal-policor-berishjan.

  Pa u zbardhur krimet e rënda të bëra nga diktatura komuniste nuk ka liri dhe përparim demokratik në Shqipëri.

  Me datë 29 prillë, të vitit mallkuar 1997 Në tunelet e Qafshtames humbën jetën Dhjetra.
  Tragjedi e shkaktuar nga rregjimi kriminal Sali Bersha.

  https://www.facebook.com/NostalgjiMatjane/videos/2323783580978470/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Protesta e nëntë kombëtare e opozitës/ Zbardhet skenari

Publikuar

-

By

protesta

Opozita zhvillon ditën e nesërme protestën e saj të nëntë kombëtare. Në lidhje me këtë protestë ka folur anëtari i Kryesisë së PD-së, Fatbardh Kadilli në studion e emisionit “Top Talk”.

Sipas tij është shumë e vështirë të menaxhosh turmën dhe protesta e nesërme i ka brenda të dyja fibrat qoftë si atë paqësoren por edhe atë të forcës.

Kadilli theksoi se çdo minutë që kalon revolta e qytetarëve bëhet më e rrezikshme.

“Protesta është masiviteti, qëndureshmëria dhe shpirti i rezistencës. Përballë një pushteti agresiv natyrisht ka edhe fragmente të tilla dhune që kemi parë. Është shumë e vështirë të menaxhosh turmën. Protesta i ka brenda të dyja fibrat, fibrën e forcës dhe fibrën paqësore. Nuk e ndaj dot protestën e nesërme si do të jetë nga do të anojë tek ajo e forcës apo tek ajo e paqësores por çdo minutë që kalon e bën më të rrezikshme. Arrestimi i mbrëmshëm i ish deputetit Bardh Spahija “live” është bërë për të trembur qytetarët. Ky precedent nxit dhunën. Edi Rama po përdor metodën e kërcënimit edhe nëpërmjet ligjit të sotëm dhe kjo gjë është akoma më shumë nxitëse për protestuesit”,-tha Kadilli./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndryshon situata, Milani dhe UEFA mund t’i prishin punë Kukësit

Publikuar

-

By

Milani mund t’i prishë llogaritë Kukësit. Verilindorët mësuan dje kundërshtarin e turit të dytë të Ligës së Europës dhe goglat u vendosin pikërisht përballë Romën.

Por, me klubin kuqezi që është ende nën hetim nga UEFA, situata mund të ndryshojë edhe për kuksianët. Milanezët dy ditë më parë kanë bërë një kërkesë për t’u vetëpërjashtuar nga ky kompeticion për këtë sezon.

Në këtë formë, “djalli” pret që të shmangë sanksione të tjera dhe të fitojë kohë për të shlyer borxhet dhe rrjedhimisht rregulluar bilancin financiar.

LEXO EDHE:  Heqja e pasaportës diplomatike/ Mustafaj: Hakmarrje e ulët ndaj Bashës

Nëse ndodh që UEFA e pranon këtë kërkesë të italianëve, vendin e tyre do ta zinte pikërisht Roma e që e mbylli kampionatin në vendin e 6-të në Seria A. Për pasojë, automatikisht rivali i mundshëm i çiftit Debrecen-Kukësi do të ishte Torino, që është i renditur pas romanëve.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kjo nuk është normale/ Ja sa milionë euro kërkon PSG-ja për ta lënë të lirë Neymarin

Publikuar

-

Rikthimi i Neymar tek Barcelona nuk është utopi. Mediat spanjolle bëjnë me dije se klubi “blaugrana” i ka hapur dritën jeshile rikthimit të brazilianit.

Edhe një pjesë e futbollistëve gjithashtu kanë kontaktuar Neymar duke e ftuar atë që t’i shkojë deri në fund këtij operacioni. Paris Saint Germain nuk do të jetë pengesë për largimin e tij, por francezët nuk kanë ndërmend të pranojnë oferta më të ulëta se 300 milionë euro.

LEXO EDHE:  Mustafaj kundër Bashës/ "Nuk është rruga e duhur"

Për këtë, Barcelona do të duhet patjetër të përfshijë futbollistë në marrëveshje, ndërkohë që në garë është edhe Reali i Madridit që ka bërë ofertën e parë zyrtare, 130 milionë euro dhe një mes James Rodriguez apo Gareth Bale.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Trending

Read previous post:
‘Kam obligim për të treguar të vërtetën’/Haradinaj i kundërpërgjigjet Ramës

Pas samitit të Berlinit në media u shkrua se kryeministri Edi Rama i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj...

Close