Connect with Us

Çfarë fshehin gratë pas maskës së tyre?/ Shenjat më misterioze të horoskopit

Life Style

Çfarë fshehin gratë pas maskës së tyre?/ Shenjat më misterioze të horoskopit

Publikuar

-

Gruaja Dash

Gruaja Dash shfaqet si një grua e fortë dhe e pavarur, ndonjëherë dashakeqe dhe agresive. Në të vërtetë, nën maskë është një fëmijë i braktisur, për të cilën nuk kujtohet askush. Kështu, Dashu maskon preokupimet dhe problemet sekrete.

Gruaja Dem

Në dukje, gruaja Dem është një zonjushë e ëmbël, e qetë dhe e ekuilibruar. Por, është vetëm një maskë. Brenda saj ziejnë pasione të vërteta, nga të cilat trembet edhe ajo dhe i fsheh me shumë kujdes. Gratë Dem nuk i shfaqin kurrë ndjenjat e tyre. Për to është më e thjeshtë të presin që furtuna të kalojë vet. Rrezet e trembin.

Gruaja Binjakët

Për shoqërinë, gratë Binjakët kanë një imazh të gruas gjithnjë në humor, moskokëçarëse dhe shpërfillëse. Por kjo është vetëm dukja. Binjakët janë shumë nervoze dhe të trazuara brenda vetes. Binjakët gra kanë shumë probleme të cilat nuk i ndajnë me askënd.

Gruaja Gaforre

Siç dihet mirë, gruaja Gaforre, është ‘nëna e përjetshme’. Kujdeset për të gjithë, i do të gjithë, shqetësohet sinqerisht për të gjithë. Epo, një Nënë Terezë e vërtetë! Por, në të vërtetë, Gaforret gra  reagojnë në këtë mënyrë me një llogari gjakftohtë. Është grua shumë inteligjente dhe nuk bën kurrë diçka pa patur përfitim. Duhet të jesh shumë i kujdesshëm me të.

Gruaja Luan

Imazhi i Luaneshës është ai i një gruaje krenare, të pavarur dhe konkrete. Ecën gjithnjë me kokën lart dhe i sheh të gjithë me një vështrim krenar. Siç mund ta imagjinosh, është vetëm një maskë. Në thellësi të shpirtit, Luanesha është një grijesë e ëmbël dhe e njerëzishme. Duhet të përkëdhelet si një mace, të mbulohet me komplimente, kështu do jetosh i lumtur me të.

Gruaja Virgjëresha

Virgjëresha bën ‘perfekten’. Mendohet të jetë e ndershme dhe direkte, nuk ka nevojë për gjërat që u përkasin të tjerëve. Por nëse i intereson ndonjë mashkull, atëherë më beso, do e fitojë. E nuk ka fare rëndësi nëse ky mashkull është i impenjuar, apo nëse e dashura e tij është pikërisht shoqja e Virgjëreshës! Ja ‘poshtërsia’ nga e cila duhet të frikësohesh.

Gruaja Peshorja

Peshorja jep përshtypjen e një gruaje të sigurtë tek vetja, në një shtëpi ku mbretëron rregulli dhe ekuilibri. Në të vërtetë, është vetëm një maskë. Peshorja është tej mase ‘e rrëshqitshme’. Shpesh justifikohet se rrëmuja që ka është një kaos krijues. Ndërkohë, nuk di si t’i zgjidhë problemet. Shpesh kërkon dikë tjetër që të zgjidhë problemet në vendin e saj.

LEXO EDHE:  Rama i përgjigjet Bashës/ Ka vetëm një palë maska të dëmshme në Shqipëri

Gruaja Akrep

 

Gruan Akrep e imagjinojmë të rreptë, të fortë dhe me vullnet. Në të vërtetë është një lepurushe e butë dhe besnike ndaj një burri deri në fund të jetës. Burrat që arrijnë të bëjnë për vete bukurinë e gruas Akrep, janë për t’u uruar. Janë vërtet burra me fat!

Gruaja Shigjetar

Gratë Shigjetar transmetojnë idenë se janë të pavarura dhe krenare, të përgatitura më së miri në të gjitha çështjet jetësore. Por, në fakt është vetëm imazhi i tillë. Është vetëm ëndrra e gruas Shigjetar për të qenë e tillë. Në thellësi, është një zonjushë që qahet gjithnjë dhe preket lehtë, që ankohet për fatin e saj.

Gruaja Bricjap

Duket e qetë, por në të vërtetë është grua kapriçoze dhe kokëfortë. Është gjithnjë e pakënaqur. Për t’i bërë qejfin Bricjapit duhet të bëhesh ‘4 copash’ dhe mbase, as këtë nuk ka për ta vlerësuar. Karakteri i paekuilibruar, shumë shpesh i pengon gratë Bricjap të jetojnë të qeta, por nuk kanë ndërmend ta ndryshojnë.

Gruaja Ujor

Gruaja Ujor bën gjithçka për t’u konceptuar si femër e lehtë, injorante, ekcentrike. Por, në të vërtetë, është një psikoanaliste e profilit të lartë, që di të lexojë brenda njerëzve. Ujori ka një intuitë shumë të zhvilluar, ndajë është më mirë të mos e mashtrosh, as të qëndrosh pasiv. Në fund të fundit, ajo do zbulojë gjithçka dhe kjo nuk është gjë e mirë. Por, mund të jetë shumë vonë.

Gruaja Peshqit

Dukesh se gruaja Peshk bën pikërisht këtë: syçkat e ëmbla dhe pret që princi i bukur i kaltër ta shpëtojë nga të gjitha problemet. Është e vërtetë, ajo pret princin e kaltër dhe nuk e fsheh një gjë të tillë, por e bën një gjë të tillë, ekskluzivisht me një qëllim të caktuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

VIDEO-S’ka më vend për dyshime/ Partnerja e Ledrit shfaqet me barkun e rrumbullakosur

Publikuar

-

Nga

VIDEO-S’ka më vend për dyshime/ Partnerja e Ledrit shfaqet me barkun e rrumbullakosur

Prej kohësh mediat rozë po shkruajnë për shtatzëninë e Sara Hoxhës. Ledri dhe Sara janë në pritje të një fëmije dhe thuhet se është një vajzë.

Shpesh herë Sara ka bërë konfuzë të gjithë ndjekësit teksa publikonte foto nga pushimet porn ë çdo foto fshhte barkun e rrumbullakosur.

Por së fundi gjatë ditëlindjes së një miku të përbashkët të Ledrit dhe Sarës, është fotografuar duke kërcyer ku duket qartazi barku i rrumbullakosur.

LEXO EDHE:  Kujdes!Këto janë shenjat më të këqija të zodiakut

LEXO EDHE:   E kanë në gjak/ Këto shenja horoskopi do t’ju tradhëtojnë pa e menduar dy herë

E veshur me një fustan lejla që i tregon barkun, ajo kërcen pranë partnerit dhe disa personave të tjerë dhe duket se shtatzënia e ka ndryshuar goxha.

Për më tepër shihni videon e mëposhtme./ CNA.al


LEXO TE PLOTE

Showbizz

Roza Lati i vë flakën rrjetit/ Publikon foton “hot” duke treguar të pasmet

Publikuar

-

Nga

Roza Lati i vë flakën rrjetit/ Publikon foton “hot” duke treguar të pasmet

Moderatorja Roza Lati është një nga persponazhet më pa komplekse të ekranit. Ashtu siç nuk e ka patur aspak kompleks të pranojë ndërhyrjet estetike që ka kryer në trupin e saj, po pa kompleks ka publikuar dhe fotot ku shfaqet tejet seksi me bikini.

Bukuroshja e ekranit ka ndezur rrjetin me komente pasi në njërën nga fotot ku tregon të pasmet ajo shkruan: “Operacioni hundes ka dal me sukses. E sheh sa bukur ka dal profili? 😃🤙🏼”

LEXO EDHE:  10 maska fytyre që mund t’i bëni në kushte shtëpie

LEXO EDHE:   E kanë në gjak/ Këto shenja horoskopi do t’ju tradhëtojnë pa e menduar dy herë

Pas këtij mbishkrimi dhe sigurisht fotos tejet seksi të Rozës, ndjekësit kanë vërshuar me komentet e tyre në llogarinë e saj në Instagram.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Me Hënën në shenjë , pritet një prirje pozitive këtë javë . Dita e sotme do të funksionojë mire. Do të merrni shumë propozime të cilat do të duhet ti shqyrtoni mirë. Në këto 24 orë ju keni një energji të mirë, përpiquni të sqaroni çështjet praktike.

Demi

Fakti që Jupiteri është në një aspekt pozitiv së bashku me Marsin, jep forcë të madhe në jetën tuaj të dashurisë . Për çifte që e duan njëri-tjetrin por edhe për ata që duan të bëjnë miq të rinj, muaji gusht do të jetë shumë i rëndësishëm.

Binjakët

Ata që kanë parë një ndalesë projekti, një punë që është ndalur muajt e fundit, tani mund të fillojnë përsëri. Horoskopi Paolo Fox tregon se ky rifillim gjithashtu mund të ndikojë në sferën sentimentale. Në këtë periudhë keni më shumë energji.

Gaforrja

Dita e sotme lë pak për të dëshiruar , ju mund të ndjeheni melankolik dhe të trishtuar. E marta dhe e mërkura do të jenë dy ditë më të mira. Mundohuni të shikoni gjërat e rëndësishme në jetën tuaj në ditët në vijim: Gushti në veçanti do të jetë një muaj i pavendosmërisë dhe jo vetëm i dashurisë . Ju mund të zgjidhni të rinovoni disa marrëveshje dhe të keni mundësi të reja.

Luani

Duhet të kuptoni se kush janë armiqtë tuaj dhe nga kush duhet të ruheni. Saturni tregon disa zhgënjime apo edhe mbarimin e një marrëdhënie ose dëshirën tuaj për të bërë diçka tjetër. Kjo ndikon jo vetëm në dashuri, por edhe në lidhje me punën në biznesin tuaj. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të jeni të kujdesshëm.

Virgjëresha

Të gjithë ata që kanë një mundësi të mirë duhet ta shfrytëzojnë atë dhe t’i përveshin mëngët. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë të frytshme. Kjo situatë e bukur astrologjike vazhdon, interesante mbi të gjitha në lidhje me çështjet praktike. Ndërsa për sa i përket dashurisë, situata mbetet plotësisht e pasigurt.

Peshorja

Java ka filluar në një mënyrë disi të shqetësuar. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë veçanërisht të lodhshme dhe dy javët e para të këtij muaji tashmë ju kanë treguar se ka tension rreth jush. Mundohuni t’i trajtoni gjërat me kujdes , veçanërisht në lidhje me punën.

LEXO EDHE:  10 maska fytyre që mund t’i bëni në kushte shtëpie

LEXO EDHE:   E kanë në gjak/ Këto shenja horoskopi do t’ju tradhëtojnë pa e menduar dy herë

Akrepi

Mundohuni të mos trazoni ujërat dhe të zgjidhni një problem sot sesa të përqendroheni të martën dhe të mërkurën. 48 orët e ardhshme do të jenë pak të ulëta. Në përgjithësi, kur diçka fillon të shtrëngohet, përpiquni të largoheni edhe nëse jeni tunduar të riktheheni në lojë. Kjo është arsyeja pse shpesh ka raste trazirash në jetën tuaj.

Shigjetari

Java filloi me energji. Kjo është veçanërisht e vërtetë për intuitat dhe idetë e mira edhe nëse ata që kanë biznesin e tyre ka të ngjarë të mos kenë pasur mundësi të mëdha. Në fund të fundit, ju jeni një person i fortë dhe shumë energjik . Dashuria edhe një herë ka nevojë për mbrojtje sipas horoskopit Paolo Fox. Kini kujdes që të mos bëni zgjedhje të rrezikshme.

Bricjapi

Kjo është një e hënë e nënshtruar që sjell në mend disa tensione që ndoshta lindin të Dielën. Në këtë kohë është më mirë të shmangni situatat që mund të jenë komprometuese. Për shkak të një personi të mërzitshëm ose diçka të papritur, ju mund të jeni veçanërisht të shpejtë në 24 orët e ardhshme .

Ujori

Gjithmonë keni nevojë për emocione të forta. Kjo është një ditë që lëviz në këtë drejtim. Gjithçka po ndryshon në jetën tuaj , madje edhe marrëdhënie pune, madje edhe ato të gjata. Tani ju duhet të bartni nevojat tuaja në jetën e përditshme, në jetën tuaj të përditshme, përndryshe rrezikoni të jetoni në një botë paralele pa kontakte me realitetin. Rreziku është të jetosh në ëndrra sesa në këndvështrime konkrete. Kjo padyshim vlen edhe për dashurinë.

Peshqit

Është një hënë që ju sheh veçanërisht të shqetësuar. Edhe dashuria mund të jetë një burim i mundimit të brendshëm: në muajt e fundit jo gjithçka ka shkuar ashtu siç do të dëshironit edhe nëse Marsi dhe Jupiteri i favorshëm tregojnë për perspektivat e rritjes. Qershori dhe korriku do të jenë muaj që do të sjellin rikonfirmime si në dashuri, ashtu edhe në punë sipas horoskopit Paolo Fox./ CNA.al

LEXO TE PLOTE