“Do mbusheni me para”/Meri bën paralajmërimin për këtë shenjë horoskopi – CNA
Connect with us

Aktualitet

“Do mbusheni me para”/Meri bën paralajmërimin për këtë shenjë horoskopi

Publikuar

-

Astrologia e njohur, Meri Shehu ka lajme të mira për shenjat e horoskopit. Disa prej tyre duket se do i ecë fati në çështjet ekonomike e sidomos Bricjapëve të cilët do gjejnë sëndukun me para të gjyshes.

Dashi

Një mundësi e dyfishtë apo me një gur të vrisni dy zogj. Ka shanse për udhëtime e takime të mira.

Demi

Një strategji e mirë në aspektin ekonomik do ju sjellë fitore. Një as nën mëngë do jetë celsi i suksesit.

Binjaket

Mund të merrni një fitore me një ide të zgjuar apo një strategji e cila më në fund gjen objektivin e vet. Do keni takim romantik sot.

Gaforrja

Do përthithni cdo kundërshtar në kauzen tuaj duke i dhënë celsat në dorë por në fakt vetëm celsat pasi ju do i keni dyert hapur.

Luani

Ndiqni këshillën e diplomacisë dhe të lojës së dyfishtë. Mund të merrni përgjigje pozitive edhe aty ku nuk e prisnit.

Virgjeresha

Do shpenzoni për të siguruar një pozicion më dominant në karrierë. Por mund të blini edhe një martesë.

Peshorja

Nje ide e re bashkëpunuese ju con më lartë tek një ngritje cilësore dhe bashkëpunim me jashtë vendit.

Akrepi

Puna dhe paratë do mbajnë njëra tjetrën. Fitimi do jetë i dyfishtë nëse arrini një projekt pune apo kapni një mundësi.

Shigjetari
Ju pret një martesë me dashuri por ju pret edhe dikush që nuk mund ta mendoj jetën pa ju megjithëse bënë jetë të dyfishtë.

Bricjapi

Sot mund të keni një ndihmesë ekonomike nga një i afërt që ju ndihmon në lidhje me punën ose mund të zbuloni sëndukun e gjyshes me para.

Ujori

Do keni një takim me dashurinë sot ose do rrëmbeni zemrën e dikujt që ishte në një lidhje tjetër.

Peshqit

Hakmarrja dhe e drejta duhen trajtuar si mundësi që të rrisni performancën tuaj dhe guximin për të vepruar.

Aktualitet

“Nuk mbaj mend asgjë”/ Genc Prelvukaj e “djeg” në dasmën e të vëllait

Publikuar

-

Dita e djeshme ka qenë shumë e veçantë për reperin Genc Prelvukaj, pasi vëllai i tij Orges u martua me partneren e tij.

Reperi ka publikuar një foto ku shfaqet së bashku me këngëtaren Eni Koçi dhe duken sikur e kanë tepruar paksa me pijen.

“Deri këtu, pastaj nuk mbaj mend asgjë”, shkruan reperi karahas fotos. Ndërkohë Eni në koment i shkruan se është e habitur që mban mend edhe aq.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Protesta tek Unaza e re/ Klevis Balliu thirrje të fortë qytetarëve  

Publikuar

-

By

Banorët e zonës së “Astirit”, shtëpitë e të cilëve preken nga zgjerimi dhe rehabilitimi i plotë i Unazës së re, kanë dalë sërish sot në protestë, duke bllokuar rrugën.

Në protestën e sotme, banorët janë përplasur me forcat e policisë.

Por, i pranishëm në mbështetje të protestuesve është edhe sih-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i cili iu ka bërë thirrje banorëve të mos bien pre e dhunës.

Sipas tij, Edi Rama kërkon dhunë dhe viktima.

“Është e drejta juaj të protestoni për sa kohë që qeveria nuk iu përgjigjet. Është Rama që kërkon dhunë, ne jemi qyt të këtij vendi. Është Edi Rama ai që kërkon viktima, është Edi Rama ai që kërkon dhunë. Është në turpin e policisë nëse qëndrojnë këtu për të arrestuar qytetarët e ndershëm.”-tha ndër të tjera Klevis Balliu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros

Publikuar

-

By

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme.

Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi përkohësisht fluturimet për në Egjipt. Këto zhvillime vijnë ndërsa Britania është duke shqyrtuar kundërpërgjigjen e saj ndaj sekuestrimit nga Irani të një anieje çisternë me flamur britanik.

Kompania “British Airways” njoftoi të dielën pezullimin e fluturimeve drejt Kajros për arsye sigurie, por pa dhënë hollësi të mëtejshme.

Anullimi i fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian do të zgjasë një javë.

“British Airways” njoftoi se masa u mor pas vlerësimeve të njëpasnjëshme të masave të sigurisë në aeroporte, duke i quajtur “masa paraprake që do të mundësojnë vlerësimin e mëtejshëm” të situatës.

Edhe kompania ajrore gjermane “Lufthansa” pezulloi gjithashtu fluturimet drejt Kajros, por shtoi se ato do të rifillonin të dielën.

“Lufthansa” gjithashtu njoftoi se ishte një masë paraprake dhe zëdhënësat e saj nuk iu përgjigjën kërkesave të shtypit për më tepër sqarime.

Ndërkaq një zëdhënës i “Air France” njoftoi se Franca do të vazhdojë fluturimet drejt Kajros, pas vendimit të marrë nga kompanitë rivale britanike dhe gjermane.

Pasagjerët e ngelur në Egjipt nuk dinë se si të veprojnë.

“Ndodhem në Egjipt për dy javësh dhe tashmë çdo gjë duhet të shtyhet. Nuk di se kur do të mundem të kthehem”, thotë Khalid Keshta, pasagjer i mbetur në Egjipt.

Po kështu, edhe egjiptianët që planifikonin të ktheheshin në atdhe gjenden tashmë të bllokuar.

“Na ka shkaktuar probleme të mëdha dhe kërkojmë informacion sa më shpejt se kur do të shkojmë në shtëpi dhe si do të shkojmë”, thotë Ayman Omar, pasagjer.

Këto zhvillime vijnë ndërsa Britania është duke vendosur për kundërpërgjigjen e saj ndaj sekuestrimit nga Irani ditën e premte të një çisterne karburanti në Ngushticën e Hormuzit dhe tensioneve në rritje nga efektet e sanksioneve amerikane ndaj ekonomisë së Iranit dhe eksporteve të tij në karburant.

Ngushtica e Hormuzit dhe kryeqyteti egjiptian Kajro kanë një distancë prej 2500 kilometrash mes tyre./ VOA

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending