Basha në selinë e LSI/ Takim “kokë me kokë” me Kryemadhin

1 Maj 2019, 08:33, Aktualitet CNA
Basha në selinë e LSI/ Takim “kokë me kokë” me

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një takim me kryetaren  Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë e LSI-së, ndërsa në qendër të bisedës mendohet të jetë kriza politike dhe aksioni opozitar.

Takimi vjen një ditë para protestës së opozitës jo parlamentare, që siç ka marrë vendim, çdo të enjte do të bllokojë rrugët në aksët kryesore të vendit nga jugu në veri lidhëse me kryeqytetin.

Ndërkohë, më herët aleatët e opozitës jokuvendore takuan presidentin Ilir Meta për t’i kërkuar atij të negociojë për një tryezë dialogu mes të gjitha forcave politike për zgjidhjen e krizës.

Lajmet e fundit nga