Connect with Us

Foto/Modelja e mbuluar ‘shkruan’ historinë, pozon në revistën më të njohur ndërkombëtare

Kryesore Show Biz

Foto/Modelja e mbuluar ‘shkruan’ historinë, pozon në revistën më të njohur ndërkombëtare

Publikuar

-

Halima ka thyer një tabu për të gjithë komunitetin musliman, por për të arritur deri këtu, ajo ka kaluar një kalvar të gjatë vuajtjesh. Modelja është rritur në kampin e refugjatëve në Kenia, përpara se të lëvizte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që fëmijë.

Vite më pas ajo u kthye në Kenia, po për të pozuar në pjesët më të bukura të saj.

Ajo  është vajza e parë muslimane e cila vesh burkini teksa pozon për revistën e huaj: “Sports Illustrated”. Burkini nënkupton kostume banje specifike për gratë muslimane.

 

Modelja 21 vjeçare duket se e po e shijon pamasë këtë periudhë dhe pavarësisht kritikave që merr herë pas herë Aden ka një mesazh për të gjitha vajzat:

“Mos ndryshoni veten. Ndryshoni lojën. Vajza gjithçka është e mundur. Dua t’i dërgoj një mesazh komunitetit tim dhe të gjithë grave në mbarë botën, pavarësisht origjinës apo ngjyrës, le të bashkohemi të gjitha bashkë dhe ta festojmë”./Burimi: Cosmopolitan 

Aktualitet

“Na shkon shumë shtrenjtë”/ 21 fëmijë, familja më e madhe në Britani tregon shpenzimet luksoze

Publikuar

-

Ata u bënë të famshëm në fillim të vitit 2008, ku çifti Noel Radford dhe Sue nga Lancashire, treguan se kishin vetëm 13 fëmijë.

Por Sue ka sjellë në jetë edhe 8 fëmijë të tjerë, ku më i madhi është Chris, 30-vjeç dhe më i vogli është Bonnie, 18-muajsh.

Duke folur për jetën e tyre të përditshme, prindërit e 21 fëmijëve treguan se një ‘xhiro’ për në kinema u kushton të paktën 100 paund.

Duke folur për FEMAIL, nëna u shpreh:

“Ne na pëlqen që të shkojmë në kinema, sidomos për pushime kur fëmijët nisin të mërziten, bie shi dhe nuk kanë se çfarë të bëjnë. Por, ama mund të na shkojë më shumë se 10 paund për person dhe shkon shumë shtrenjtë.”

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ai nuk donte të martohej me Meghan”/ Zbulohen “sekretet” e Princit Harry, ja femra e tij ideale

Publikuar

-

Dukesha e Sussex dhe ish aktorja e Hollywood, Meghan Markle që pas martesës me princ Harryn ka qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes.

Mediat britanike kanë shkruar se princ Harry ka qenë i dashuruar me motrën e kunatës së tij, Pippa Middelton.

Po ashtu thuhet se Meghan Markle ka qenë vetëm një zgjidhje emergjente për të zëvendësuar Pippa-n.

Pippa dhe Meghan kanë një ngjashmëri të madhe. Ndaj thuhet se Harry gjeti kopjen e saj tek Meghan.

Kujtojmë këtu se edhe më herët është aluduar se princ Harry dhe Pippa Middleton kanë pasur një lidhje.

Këto zëra u shtuan edhe më shumë, pas martesës së princit William me Kate ku Harry dhe Pippa dukeshin si një çift perfekt.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ta doje aq shumë Shqipërinë, nuk jetoje jashtë”/ Alketa Vejsiu i kthen përgjigjen epike komentueses

Publikuar

-

Së fundmi moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qënë në qëndër të vëmendjes me postimet e saj në Instagram. Ajo ka publikuar një video ku shihet bregdeti shqiptar.

“Shqipëria, bukuroshja e Mesdheut, toka që aq shumë dua”,shkruante pranë videos moderatorja, mirëpo të shumtë kanë qenë komentuesit që i janë kthyer kundra.

“Ta doje aq shumë ti nuk jetoje për aq vite jashtë. Apo të lindje fëmijët jashtë, apo të bëje pushimet jashtë. Mjaft me këto skena se bëheni pak si shume hipokrite,”, i shkruan fansja, ndërkohë që Alketa i kthen përgjigje menjëherë.“Unë jetoj në Shqipëri Albaaaaaaaaa! S’kam jetuar kurrë jashtë”, ja kthen Alketa duke i mbyllur gojën një herë e mirë.

 

LEXO TE PLOTE