Connect with Us

“4 ish-petroninsa në një foto të vetme”/Eneda Tarifa zbulon foton e veçantë me figurat e njohura publike

Aktualitet

“4 ish-petroninsa në një foto të vetme”/Eneda Tarifa zbulon foton e veçantë me figurat e njohura publike

Publikuar

-

Eneda Tarifa, Ajola Xoxa, Landi i “West Side Family” dhe Erisa Xhixho u bëne bashkë në një foto për gjimnazin “Petro Nini Luarasi”në 60 vjetorin e krijimit të tij.. Sot secili prej tyre është jo vetëm i njohur, por edhe i suksesshëm. Megjithatë ajo që i bashkoi në këtë event është fakti i të qenit “ish-Petroninsa”.

Ja çfarë shkruan Eneda Tarifa:

“Gjimnazi në jetën e dikujt është koha kur vrulli mendor, artistik dhe abstragimi janë një proçes i natyrshëm. Kohë e mbushur me kujtime kaq të bukura e të forta të cilat kanë ndikuar thellë në koshiencën time e që nuk mund të mos lidhen me vendin ku ti kalon pjesën më të madhe të ditës ( që për fat ishte “Petro Nini Luarasi”). Kanë kaluar rreth 20 vjet nga të qenit maturantë, por duke parë këtë foto seç më erdhi në mendje shprehja e famshme e tifozëve të Liverpool F.C : You’ll never walk alone….”

LEXO EDHE:  FOTO/ Ish e dashura e Ronaldinjos shpërthen në “Instagram”

 

Erisa Xhixho, ish deputete e  Lsi-së ndau këtë foto me Ajola Xoxën (bashkëshorten e Erjon Veliaj)

Ndërsa Landi përpos faktit që na tregoi dekoratën përmes kësaj fotoje,  shprehet se është krenar për zemrën që një PetroNins ka.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Vendet e rrezikuara nga COVID-19/ Gjermania heq Kosovën, Shqipëria pjesë e listës

Publikuar

-

Nga

Instituti “Robert Koch” ka hartuar listën më të re të vendeve të rrezikuara nga Covid-19. Nga kjo listë prej sot janë hequr Kosova, Iraku, Hondurasi dhe Kenia. Ndërsa si vende të rrezikuara janë shpallur Kroacia, Bullgaria, Kameruni, Kongo dhe Singapori.

Nga sot udhëtarët që nisen nga Kosova për Gjermani nuk kanë më nevojë për teste dhe karantinim. Teste duhet të kenë vetëm udhëtarët me avion, të cilët nuk janë vaksinuar apo shëruar nga Covid-19 në gjashtë muajt e fundit.Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia edhe më tej mbeten në listën e vendeve të rrezikuara, për shkak të shifrave më të larta të infektimeve me virusin Corona. Udhëtarët nga këto vende duhet të kenë një test me vete (nëse nuk janë vaksinuar apo shëruar nga Covid-19 në gjashtë muajt e fundit), e ata që nuk janë vaksinuar apo shëruar duhet të futen  edhe në karantinë 10-ditore në Gjermani. Karantinimi mund të shkurtohet pas pesë ditësh nëse bëhet një test dhe rezutlati i testit është negativ. Personat që udhëtojnë nga vendet e rrezikuara duhet të lajmërohen edhe në linkun Einsreiseanmeldung.de./DW

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ish deputetja e LSI në pritje të ëmbël/ Zbulon gjininë e foshnjës

Publikuar

-

Nga

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka bërë me dije se është në pritje të ëmbël dhe se do të bëhet nënë e një vajze. Ajo ka folur për herë të parë për këtë periudhë me rëndësi në jetën e saj, duke deklaruar se shtatëzania e ka ndihmuar t’i shohë gjërat në një tjetër perspektivë.

Ky lajm sikur më ndryshoi dhe më bëri të shikoj gjërat me një tjetër perspektivë, duke i marrë të gjitha vendimet dhe ato që kishin ndodhur me një tjetër lloji qetësie dhe me një tjetër reflektimi. Kështu mund të them që vera përtej angazhimit politik pati dhe këtë përjetim të bukur”, -u shpreh ish-deputetja në një intervistë për ‘Fitstation’.

LEXO EDHE:  FOTO/ Ish e dashura e Ronaldinjos shpërthen në “Instagram”

LEXO EDHE:  Gisele Bunchen nuk heq dorë nga modelimiAjo ka zbuluar se lajmin për shtatzaninë e ka marrë fill pas përfundimit të fushatës, në një periudhë tepër të rënduar sipas saj.

Ka qenë një moment shumë interesant lajmi për shtatzëninë time, e mora vesh pasi kisha përfunduar fushatën. Në një periudhë ku isha shumë e ngarkuar dhe e rënduar, për shkak të gjithë asaj që ndodhi në fushatë”, shprehet Mehmetaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Humbi nënën nga Covid/ Gazetarja rrëfen përjetimet, apel qytetarëve: Vaksinohuni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Teksa apeloi për vaksinim, si një nga mënyrat për të mbrojtur shëndetin dhe rrezikun nga fataliteti, në një video-mesazh të publikuar mga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, gazetarja dhe moderatorja e njohur, Jonida Shehu rrëfen vështirësinë e përjetuar pas humbjes së nënës së saj, pikërisht nga ky virus i rrezikshëm.

Nuk besoj se ka ngelur njeri pa një përjetim personal për COVID-in. Është shumë e freskët koha e këtij COVID-it fatal në familjen tonë. Në të gjitha analizat dhe mendimet që më vijnë pas ikjes së mamit, është që asnjëherë nuk mendova se ajo do të ikte nga COVID-19”, deklaron Shehu.

LEXO EDHE:  Rama: Rruga e Arbrit nga fantazëm elektorale në realitet

LEXO EDHE:  E kuqe e nxehtë si J.Lo

Gjithashtu ajo tregon se pas nënës së saj, ka patur edhe familjarë të tjerë të infektuar, por që sot janë në jetë falë vaksinimit.Pas nënës sime kam pasur edhe njerëz të tjerë të familjes të infektuar që për fat të mirë ishin vaksinuar, nuk e kaluan thjeshtë, por sot janë. Kjo më mjafton për të menduar që shtyrja e kohës së vaksinimit ishte një gabim” shprehet moderatorja Jonida Shehu./CNA.al

LEXO TE PLOTE