Connect with Us

Pse zgjoheni me flokë të shkatërruara çdo mëngjes? Zbulohet arsyeja

Kuriozitete

Pse zgjoheni me flokë të shkatërruara çdo mëngjes? Zbulohet arsyeja

Publikuar

-

humbja e flokeve

Keni flokë kaçurrela apo me onde dhe zgjoheni me flokë të shpupuritur apo të shkatërruar në mëngjes?Për këtë e ka fajin këllëfi prej pambuku i jastëkut dhe duhet ta zëvendësoni me një mëndafshi.

Lëkura juaj nuk rrëshqet përmes copës së pambukut, ndryshe nga mëndafshi. Kjo është arsyeja që këllëfi prej pambuku mund të krijojë vijëzime në fytyrën tuaj për shkak të tërheqjes.

LEXO EDHE:  Ronela Hajati bëhet bionde dhe i shkon kaq shumë

Gjithashtu estetistët sugjerojnë se një këllëf prej mëndafshi ndihmon që të ruhet hidratimi si për flokët dhe për lëkurën, që nënkupton flokë të butë dhe të pangatërruar.

Bëjini një nder lëkurës/flokëve tuaj dhe blini një këllëf mëndafshi për jastëkun./Burimi: Cosmopolitan

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Fotot-Investigimi gjatë pandemisë/ Sa të pastër janë hotelet? Gazetarët shokohen nga ajo që gjejnë

Publikuar

-

Nga

Pandemia e koronavirusit na ka mësuar se pastërtia dhe higjena është tepër thelbësore për të shmangur infektimin.

Vendet si hotelet duhet të marrin seriozisht situatën e Covid-19 dhe pastërtinë, duke marrë parasyshse jeta e njerëzve varen nga kjo.
Një emision televiziv në SHBA bëri një investigim në hotel për të parë nëse ndërrohen çarçafët apo jo.

LEXO EDHE:  Largimi i Avokates së Shtetit/ Rama thyen heshtjen, tregon arsyen 

LEXO EDHE:  2 në 3 gra kanë qime në mjekër, zbuloni arsyet

Ata stampuan logot e tyre që mundtë shiheshin vetëm në dritën ultra violet. Por sipas investigimit pastërtia në disa hotele mungonte dhe kur u kthyen çarçafët nuk ishin zëvendësuar apo larë. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni galerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Publikuar

-

Nga

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Një aeroplan që në shikim të parë mund të mos duket vendi ideal për pushime, por me disa ndryshime, mund të bëhet një suitë e mrekullueshme për muaj mjalti.

Sipas mediave të huaja,një aeroplan i viteve 50-ta, nga Electric Canberra, u shndërrua në një shtëpizë komode për dy persona, me pamje të mrekullueshme në fshatin Somerset.

Vila quhet “The Sky Cabin”, dhe është vendi i përsosur për një ëeekend romantik.
Pronari i kabinës, Dan Harring, e bleu pjesën e përparme të aeroplanit në Bristol në vitin 2018.

LEXO EDHE:  Kujdesuni për flokët tuaj me birrë

LEXO EDHE:  "E vërteta është se..."/ Luana Vjollca tregon arsyen pse po "vuan" pa pushime

Në hyrje të vilës, është një zonë e shtruar me një tavolinë dhe karrige, të cilat janë të pozicionuara në mënyrë të përsosur për të parë perëndimin e diellit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Publikuar

-

Nga

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Pas 3 muajsh karantinë, britanikët i kanë thyer të gjitha rregullat duke përfunduar në rrugët e qytetit gjysmë të zhveshur dhe të dehur.

Britania i është rikthyer normalitetit duke bërë që shumë të rinj të rinisin të frekuentojnë pubet dhe restorantet deri në orët e vona.

Pamjet e publikuara nga mediat e huaja tregojnë se të rinjtë kanë bërë nëj jetë të shfrenuar, ku shumica e vajzave shihen të shtrira në mes të rrugës nga pirja e tepërt e alkoolit.

LEXO EDHE:  Kjo është arsyeja që shkoi në SHBA? Blogerja e njohur shqiptare paska luftuar me tumorin

LEXO EDHE:  Kujdesuni për flokët tuaj me birrë

Forcat e policisë kanë kryer arrestime dhe siç do t’i shihni në fotot e mëposhtme, po ndihmojnë disa prej të rinjve të cilët janë në gjendje të keqe për shkak të alkoolit./CNA.al

LEXO TE PLOTE