“Pas një viti, makinat do të jenë pa shoferë”/Miliarderi Elon Musk konfirmon teknologjinë e “çmendur” – CNA
Connect with us

Kuriozitete

“Pas një viti, makinat do të jenë pa shoferë”/Miliarderi Elon Musk konfirmon teknologjinë e “çmendur”

Publikuar

-

Miliarderi i njohur Elon Musk i ka ngopur të gjithë me premtime të pa mbajtura dhe nga ana tjetër ekziston edhe dyshimi se teknologjia e re, edhe pse e avancuar, nuk është ende në gjendje të bëjë që një makinë të drejtohet tërësisht nga një robot, pa një qenie njerëzore afër timonit, për të ndërhyrë në rast nevoje.

Por se fundmi ai ka konfirmuar se pas një viti do të kemi më shumë se një milionë makina tërësisht autonome. Ai ka ngritur siparin e një mikroçipi të ri tek i cili Tesla mbështetet për makinat pa shofer, me asnjë qenie njerëzore të gatshme për të ndërhyrë në rast emergjence.Miliarderi vizionar, duhet sidoqoftë të prezantojë së shpejti teknologjinë që do ti mundësojë Teslës hapin e madh, por analistët mbeten skeptikë.

LEXO EDHE:  Fiton 1 milionë dollarë në vit/Punonjësja e seksit tregon "sekretet" e saj

 

 

Kuriozitete

Fiton 1 milionë dollarë në vit/Punonjësja e seksit tregon “sekretet” e saj

Publikuar

-

Alice Little nga Irlanda sipas një interviste për “Refinery 29”, thotë se është punonjësja e seksit që paguhet më shumë në të gjithë Amerikën dhe fiton më shumë se 1 milionë dollarë në vit, duke treguar edhe  ‘sekretin’ e suksesit të saj.

27-vjeçarja ka treguar se paratë i bën me plan dhe se ia ka vënë qëllim vetes që vitin ta mbyllë me 1 milionë dollarë në llogarinë e saj bankare.

LEXO EDHE:  Fiton 1 milionë dollarë në vit/Punonjësja e seksit tregon "sekretet" e saj

Alice u shpreh:

Një milionë dollarë e pjesëtuar me 12 bëhet një objektiv prej 84,000 dollarësh në muaj. Nëse kam një klient që e kalon natën me mua çdo muaj, që sjell $20,000, nuk arrij dot gjë. Kështu që më duhen të paktën 5 klientë dhe fitimi për secilin shkon mes $10,000 dhe $15,000..”

Burimi:http://www.ladbible.com/news/interesting-sex-worker-who-makes-1m-a-year-claims-to-be-highest-earning-in-the-us-20190523?source=facebook&fbclid=IwAR3zrL40inV0VkeP9-6yy8-l05cFkT3kMGTpDrYv1QoAE8vRTh4nu72VWVA

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk duhet të jeni e urtë/Studimi më i ri “mbështet” gratë që bërtasin gjithë kohën

Publikuar

-

Keni një grua që ju kontrollon dhe kritikon gjithë kohës? Atëherë jeni me fat.

Studimi i ri tregon se gratë me personalitet të fortë mund t’u zvogëlojnë partnerëve rrezikun e zhvillimit të problemeve shëndetësore si diabeti.

Sipas shkencëtarëve të shkollës së Psikologjisë në Universitetin e Uellsit të Jugut, burrat që raportuan se ishin në një marrëdhënie me gra që preferonin të kishin kontroll të vazhdueshëm dhe që i kritikonin ata ose bënin kërkesa të shumta, treguan një probabilitet më të ulët të zhvillimit të diabetit më vonë në jetë.

LEXO EDHE:  Fiton 1 milionë dollarë në vit/Punonjësja e seksit tregon "sekretet" e saj

Këta meshkuj jo vetëm që kanë një rrezik më të ulët të zhvillimit të diabetit, por gjithashtu kanë një tendencë për të për të kontrolluar nivelet e sheqerit nëse diabeti shfaqet për ndonjë arsye apo tjetër.

Shkencëtarët theksuan faktin se kjo nuk ishte rezultat i një marrëdhënieje intensive dhe konfliktuale, por, si rezultat i përpjekjes së një personi për të qenë i informuar për shëndetin e partnerit të tyre, gjë që përkthehet në kritika apo kërkesa.

Ato janë shumë më skeptike, gjë që i bën të marrin vendime më objektive dhe të analizuara.

Burimi:https://brightside.me/wonder-curiosities/studies-confirm-irritable-girlfriends-make-men-healthier-so-its-time-to-show-your-fierce-side-746360/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_brightside&fbclid=IwAR1sLzKc-o00I-5xUJ2x4E4RzEvz8hxVIXsGocXXFBuDhmYrN-_BVKpjbh4

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Fshihte telefonin, dhe dilte natën”/ 33 vjeçari zbulon tradhtinë e gruas pas dhjetë vitesh martesë

Publikuar

-

Nje histori e çuditshme ka ndodhur në Gjeorgji ku 33-vjeçari Seth Megow zbuloi se bashkëshortja e tij prej 10 vitesh, e tradhtonte përmes Facebook-ut dhe se sjellja e saj kishte nisur të ndryshonte.

Chrissy Megow kishte harruar llogarinë e saj hapur në kompjuterin e tyre dhe Seth gjeti mesazhe duke zbuluar se ajo e tradhëtonte prej 1 viti me dikë tjetër.

“Ne kishim një martesë të lumtur dhe i besonim njëri-tjetrit. U martuam kur ishin 19 vjeç, punuam bashkë kur ishim në kolegj, udhëtuam, bëmë 4 fëmijë të bukur, blemë shtëpi, kishim një marrëdhënie shumë të mirë dhe i mbështetëm ëndrrat e njëri-tjetrit”, u shpreh 33-vjeçari.

LEXO EDHE:  Fiton 1 milionë dollarë në vit/Punonjësja e seksit tregon "sekretet" e saj

Seth tregoi se bashkëshortja kishte filluar ta mbante telefonin të kyçur dhe dilte natë vonë.

“Truri më thonte të shikoja faktet, ajo fshihte telefonin dhe disa herë në javë dilte natën. Por zemra më thonte se ajo kurrë nuk do më tradhëtonte”, tha Seth.

Burimi:https://ottawacitizen.com/news/world/man-finds-out-wife-is-having-multiple-affairs-after-peeking-at-her-facebook-account/wcm/59817a72-bea2-443d-83f9-af5e0f221367

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:54 - 24 Maj, 2019

Protesta e nesërme/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka bërë thirrje qytetarëve të saj të distancohen nga protesta e nesërme...

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Trending

Read previous post:
Fitorja e Selenskyjt në Ukrainë/ Shpresa e lindur nga zemërimi

Në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë aktori i komedisë, Volodymyr Selenskyj arriti një rezultat rekord. Pse i besojnë atij kaq shumë...

Close