Connect with Us

Denoncimi/ Drejtori i Transportit shkel në flagrancë ligjin

Aktualitet

Denoncimi/ Drejtori i Transportit shkel në flagrancë ligjin

Publikuar

-

Ish kryeministri, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të ardhur në adresë të tij.

Në denoncim thuhet se drejtori i transportit Blendi Gonxhja ka në pronësi një kompani të fuqishme transporti ç’ka bën që të ketë konflikt interesi me postin publik që mban.

Postimi i plotë:

Ne narkoshtet konflikti i i interesit eshte merite, madje e shquar!

Drejtori i transportit Hajdut Gonxhe ka vet kompani te fuqishme transporti!

LEXO EDHE:  Foto/ 8 Marsi në Shkodër festohet mes drogës

Lexoni mesazhin dhe shikoni dokumentet e nepunsit dixhital! sb

Mirdita Doktor. Kam 1 denoncim, qe besoj se eshte shkelje flagrante mbi konfliktin e interesit ne administrate. Behet fjale per Blendi Gonxhja, aktualisht drejtor i DPSHTRR. Ai zoteron biznes privat, makina me qira me floten me te madhe mbase dhe eshte ne nje post ekzekutiv kaq te rendesishem qe ka lidhje te drejperdrejte me biznesin privat qe ushtron!!! Fotot bashkangjitur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Guvernatori i Nju Jorkut Cuomo dhe hetimi për ngacmin seksual

Publikuar

-

Nga

Guvernatori i Nju Jorkut Cuomo dhe hetimi për ngacmin seksual

Zyra e Guvernatorit të Nju Jorkut Andrew Cuomo u tërhoq nga plani për të zgjedhur një hetues që do të shqyrtonte akuzat e ngritura kundër tij për ngacmim seksual.

Ai tha të dielën se kishte kërkuar në të njëjtën kohë nga Prokurori i Përgjithshëm i Shtetit dhe një anëtar i gjykatës së apelit të caktonin një prokuror për të kryer një hetim të pavarur.

Cuomo, një nga politikanët më të njohur demokratë të vendit, popullariteti i të cilit u rrit gjatë muajve të parë të pandemisë, është përballur me një varg polemikash javët e fundit, duke përfshirë çështjen e trajtimit nga administrata e tij të numrit të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në shtëpitë e të moshuarve.

Administrata e tij tha se donte që hetimi të bëhej “në një mënyrë që të mos linte dyshime”. Komentet erdhën pas akuzave të ngritura nga dy ish ndihmëse për sjellje të pahijshme seksuale nga ana e guvernatorit, të cilat ai i ka mohuar.

Administrata e tij tha shtunën se kishte zgjedhur një ish-gjykatëse federale, Barbara Jones, për të drejtuar hetimin, por se tani dëshironte të shmangte “qoftë edhe perceptimin se hetimit i mungonte pavarësia ose se ishte i ndikuar nga politika.”

LEXO EDHE:  Foto/ 8 Marsi në Shkodër festohet mes drogës

LEXO EDHE:  Krimineli i rrezikshëm shëtit i lirë në Shkodër/ Zbardhen faktet tronditëse që përfshijnë kryeministrin

Administrata e zotit Cuomo tha se i kishte kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm të Shtetit të Nju Jorkut dhe Kryetarit të Gjykatës së Apelit që së bashku të caktonin një prokuror të pavarur pa përkatësi politike për të kryer një hetim të plotë dhe për të nxjerrë një raport publik.

“Të gjithë anëtarët e zyrës së Guvernatorit do të bashkëpunojnë plotësisht. Ne nuk do të bëjmë asnjë koment tjetër derisa të lëshohet raporti,” tha në një deklaratë këshilltarja e posaçme e zotit Cuomo, Beth Garvey./ VOA

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas motorin dhe ikën nga vendngjarja/ Niset për në Trauma një person

Publikuar

-

Nga

Makina përplas motorin dhe ikën nga vendngjarja/ Niset për në Trauma një person

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor që lidh Fushë Krujën me Vorën.

Mësohet se një makinë ka përplasur një motor picerie dhe është larguar nga vendngjarja.

Si pasojë raportohet se ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorit, i cili është nisur me urgjencë për në Spitalin e Traumës.

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihen shkaqet e aksidentit apo identiteti i të plagosurit, gjendja shëndetësore e të cilit është e rëndë.

LEXO EDHE:  Foto/ 8 Marsi në Shkodër festohet mes drogës

LEXO EDHE:  Deputeti i PS i akuzuar për tjetërsim pronash në Dhërmi/ Pse nuk vepron prokuroria?

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga vajza e ish-deputetit tek aktori i njohur/ Zbulohen tre kandidatët e PS në qarkun e Kukësit

Publikuar

-

Nga

Nga vajza e ish-deputetit tek aktori i njohur/ Zbulohen tre kandidatët e PS në qarkun e Kukësit

Zbulohen 3 emrat e kandidatëve që do të përfaqësojnë socialistët në qarkun e Kukësit në zgjedhjet e 25 prillit.

Bëhet fjalë për Gerta Duraku, Petrit Malaj dhe Adem Lala, sipas asaj që shkruan Report tv.

Gerta Duraku e lindur në Kukës, jeton në Tiranë do të përfaqësojë PS në qarkun e Kukësit. Ajo është vajza e Shyqyri Durakut, biznesmenit dhe ish-deputetit të Kukësit në vitet 2001-2005, e cila do të kandidojë për të kërkuar votën e kuksianëve për socialistët.

Në Tropojë do të kandidojë aktori i njohur, Petrit Malaj. Edhe pse jeton e punon në Tiranë, Malaj duket se është një zgjedhje e Ramës për të mbledhur sa më shumë vota.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Breshëri automatiku në bllokun e banimit, Policia fsheh ngjarjen

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Breshëri automatiku në bllokun e banimit, Policia fsheh ngjarjen

Ndërkaq në Has do të kandidojë kreu aktual i PS-së në Has, Adem Lala. Ky pritet të jetë i 3-ti në listën e PS-së në qarkun e Kukësit.

LEXO TE PLOTE