Connect with Us

Nuk përmbahet gazetari/ Analistët janë sahanlëpirës, vulgu është në krye të shtetit

Aktualitet

Nuk përmbahet gazetari/ Analistët janë sahanlëpirës, vulgu është në krye të shtetit

Publikuar

-

Gazetari Erion Kristo, i cili është i njohur për mënyrën e drejtpërdrejtë të të thënit të mendimit të tij në lidhje me atë çfarë ndodh në Shqipëri, sot nuk ka kursyer kritikat për klasën politike dhe as analistët.

I ftuar në studion e Fax News, gazetari Kristo tha se analistët janë sahanlëpirës, ndërsa vulgu është në pushtet, është klasa politike.

“Analistët janë sahanlëpirës, ndërsa gazetarët janë ata që hanë pluhur njëlloj si policët në rrugë dhe presin “xhevahiret” që nxjerrin nga goja klasa politike më e korruptuar në Europë. Vulgu është në krye të shtetit dhe ata qeverisin fatet e fëmijëve tanë nxjerrin broçkulla nga mëngjesi në darkë”-tha ndër të tjera Erion Kristo.  / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Goditi pasuri me rekorde kriminale/ OFL përfundon në Gjykatën Kushtetuese

Publikuar

-

Nga

Goditi pasuri me rekorde kriminale/ OFL përfundon në Gjykatën Kushtetuese

Operacioni Forca e Ligjit i cili prej afro një viti goditi pasuritë e mbi 500 subjekteve me rekorde kriminale pritet të përfundojë në dyert e Gjykatës Kushtetuese.

Mësohet se disa subjekte të prekura nga OFL nëpërmjet avokatëve të tyre do të depozitojnë paditë në Kushtetuese.

Ndër argumentet e tyre për rrëzimin e OFL-s dhe shpalljen e saj antikushtetuese janë mungesa e emergjencës për të nxjerrë aktin normativ si dhe zgjatjen e afatit edhe pas mbarimit të mandatit të saj më 31 dhjetor 2020.

LEXO EDHE:  Editorial/ Liria e shprehjes fillon tek LIRIA

LEXO EDHE:  “Korrupsioni shtetëror kërkon destabilizim”/ Ngjela bën thirrjen urgjente, mesazhi për Ramën

OFL prej 31 dhjetor 2020 nuk dërgon më formularë tek subjektet ndërsa ato procese të hapura në SPAK dhe GJKKO vazhdojnë edhe përtej këtij afati./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet pjesa e parë, ja ç’po ndodh në ndeshjen Tirana-Laçi

Publikuar

-

Nga

Po luhet në këto momente sfida mes Tiranës dhe Laçit e vlefshme për javën e 16-të të Kategorisë Superiore.

Në këtë takim bardheblutë do të drejtohen nga Osmani, pas largimit të Nevil Dedes para ndeshjes.

Aktualisht ka përfunduar pjesa e parë me rezultatin 0-0.

LIVE: TIRANA-LAÇI 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

Tirana: Bekaj, Toshevski, Najdovksi, Hoxhallari, Ismajlgeci, Kuka, Toli, Vrapi, Torassa, Muçi, Seferi. 

LEXO EDHE:  Erion Kristo mesazh për Ramën, Bashën e Xhafën

LEXO EDHE:  Editorial/ Liria e shprehjes fillon tek LIRIA

Laçi: Sherri, Selmani, Ignjatovic, Obanor, Marku, Deliu, Shehu, Lushkja, Musta, Mazrekaj, Nuabueze 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Policia me “dorë të hekurt” në fundjavë/ Gjobit mbi 1 mijë qytetarë

Publikuar

-

Nga

Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1231 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë fundjavës, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 1227 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 12 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, shërbimet e Policisë kanë evidentuar 1 subjekt që ushtronte aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Për administratorin e këtij subjekti është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë.

LEXO EDHE:  Erion Kristo mesazh për Ramën, Bashën e Xhafën

LEXO EDHE:  Pritshmëritë e SPAK/ Drejtësi e re, nga prokurorë me “xhaketa të vjetra”

Gjithashtu, gjatë kontrolleve në fundjavë janë konstatuar 3 qytetarë që lëviznin në rrugë gjatë orarit të ndaluar të lëvizjes, pa arsye të domosdoshme, të cilët janë ndëshkuar me masën administrative 10.000 lekë secili.

Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Në këtë kuadër, Policia apelon për të gjithë qytetarët që të zbatojnë me rigorozitet masat anticovid./CNA.al

LEXO TE PLOTE