Connect with Us

Rama qetëson shqiptarët/ Nuk ka asnjë ndryshim për lëvizjen e lirë

Aktualitet

Rama qetëson shqiptarët/ Nuk ka asnjë ndryshim për lëvizjen e lirë

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, ka reaguar në lidhje me votimin e parlamentit të Holandës, për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët.

Kreu i qeverisë, ka qetësuar shqiptarët, ndërsa u shpreh se ashjë nuk ka ndryshuar, për sa i përket lëvizjes së lirë.

Sipas tij, nuk është lajm i ri, fakti që Holanda është kundër politikave të zgjerimit të BE-së.

“Ky nuk është lajm. Hollanda është kundër zgjerimit, është kundër shqiptarëve.

Shqiptarët janë zgjedhur si “kokë turku” për një politikë raciste dhe agresive kundër politikës europiane të zgjerimit. Por, nuk ka asnjë ndikim të drejtpërdrejtë në lëvizjen e lirë të shqiptarëve.”-tha Rama

LEXO EDHE:  “Rama të hetohet për 21 janarin”/ Ish deputeti i PS: Ja kush e paralajmëroi gjakun që do derdhej

Gjithashtu ai tha se s’ka asnjë kriter negativ për të adresuar këtë vendim.

Sipas Ramës, jo vetëm që nuk ka rritje dyfish të numrit të azilkërkesve në Holandë, por përkundrazi ka rënie.

“Shqipëria i plotëson kriteret për t’u hapur negociatat. Qeveria holandeze nuk ka dhënë ende asnjë shenjë se do të reagojë në bazë të vendimit të parlamentit”-tha Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Paralajmëroi se do ta padiste për shpifje/ Grida Duma i përgjigjet Veliajt: Kam fituar dhe gjyqe të tjera me ty

Publikuar

-

Nga

Paralajmëroi se do ta padiste për shpifje/ Grida Duma i përgjigjet Veliajt: Kam fituar dhe gjyqe të tjera me ty

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma, ka reaguar ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, pasi ky i fundit tha se do ta padisë për shpifje.

Duma shprehet se kjo padi është një tregues që Veliaj është i “kapur kokë e këmbë” nga mafia, teksa thekson se kjo nuk do e ndal.

“Buratini i Ramës është i kapur kokë e këmbë! Asnjë mjet nuk do më ndalojë mua, Partinë Demokratike të luftojmë për të vërtetën! Askush nuk do të na ndalojë të themi të vërtetën dhe në 25 prill ti japim shqiptarëve një qeveri që kujdeset për ta. Bashkëngjitur shikoni gjyqin të fituar me Veliaj për shpifje, kur denoncuam të tjera shkelje dhe abuzime te tij me taksat e shqiptarëve”, shkruan Duma./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Moti i keq ‘mbërthen’ vendin/ Shënohen rëshqitje dheu në aksin Gjirokastër-Sarandë

Publikuar

-

Nga

Moti i keq ‘mbërthen’ vendin/ Shënohen rëshqitje dheu në aksin Gjirokastër-Sarandë

Reshjet e shiut gjatë 24-orëve të fundit kanë shkaktuar probleme në akset rrugore në jug të vendit.

Mësohet se në aksin Gjirokastër-Sarandë në afërsi të Syrit Kaltër ka pasur rëshqitje të dheut dhe për momentin rruga po përdoret vetëm me një kalim.

Gjithashtu probleme me rëshqitjen e dherave raportohet të ketë dhe në aksin Gjirokaster-Tepelenë te ‘Shkalla e zezë’.

LEXO EDHE:  Qeveria u shpalli “luftë” fshatrave turistikë, model i ri zhvillimi

LEXO EDHE:  Berisha në Zvicër, Meta në Francë/ Me kë do debatojë Rama?

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosja e 42-vjeçarit në Vlorë/ Zbardhen detajet e para

Publikuar

-

Nga

Plagosja e 42-vjeçarit në Vlorë/ Zbardhen detajet e para

Një plagosje me thikë ka ndodhur mbrëmjen e sotmë në zonën e njohur si “Shtëpia e Oficerëve” në Vlorë.

Mësohet se dy personat e konfliktuar me njëri-tjetrin kanë qenë duke konsumuar alkool me njëri-tjetrin dhe më tej janë përleshur.

Agresori ka qëlluar me thikë buke 42-vjeçarin  dhe më pas është arratisur.

Policia dhe grupi hetimor janë në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të agresorit.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 23.01.2021, rreth orës 19:25, në vendin e quajtur “Shtëpia e oficerëve”, Vlorë, në një lokal, pas një konflikti të çastit, është goditur me mjet prerës (thikë), shtetasi A. B., 42 vjeç, i cili është dëmtuar lehtë në këmbë, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Shpëtim Idrizi: Rama është në ngërç në bisedimet me Greqinë

LEXO EDHE:  Prova e një marrëveshjeje të fshehtë Basha –Rama

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit, i cili menjeherë është larguar nga vendngjarja .

Grupi hetimor  po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE