Connect with Us

Video-Berisha publikon emrin/ Kush është polici që dhunoi gruan te Bregu i Lumit

Aktualitet

Video-Berisha publikon emrin/ Kush është polici që dhunoi gruan te Bregu i Lumit

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me konfrontimet fizike mes banorëve dhe forcave të policisë, te Bregu i Lumit.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se komisar Agim Hoxha ka dhunuar publiksht një grua.

Berisha ka publikuar edhe një video të një qytetari, sipas të cilit Agim Hoxha është shefi komisariatit numër 4.

LEXO EDHE:  Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Berisha: U përshëndet me bisht nën shalë nga serbomadhi

“I nderuar Doktor Berisha, ky eshte Agim Hoxha shefi komisariatit numer 4 qe dhunon barbarisht nje zonje”-thuhet në denoncim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Moti pëson sërish ndryshime/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim

Publikuar

-

Nga

Moti pëson sërish ndryshime/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim

Dy ditët në vijim moti do të pësojë sërish ndryshime.

Kështu, sipas SHMU, ditën e sotme parashikohen kthjellime dhe vranësira mesatare, ndërsa në mesditë dhe pasdite vranësirat do të pasohen nga reshje shiu përgjatë relieveve malore dhe në alpe. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash të shkurtra në këto zona.

Ditën e shtunë në bregdetin veriperëndimor vranësirat e dendura do të pasohen nga reshje shiu e shtrëngata të përkohëshme.

LEXO EDHE:  Foto-Ato që nuk duken në parlament/ Berisha batuta me Saimir Tahirin

LEXO EDHE:  Fotot e frikshme/ Lezha nën “pushtetin” e ujit

Kjo situatë do të jetë në alpe dhe përgjatë maleve, ku në formë të izoluar parashikohen dhe shtrëngata me rrufe. Mot me diell e vranësira kalimtare parashikohet përgjatë pjesës tjetër bregdetare.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Taulant Balla i jep të drejtë Topallit/ “Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”

Publikuar

-

Nga

Video-Taulant Balla i jep të drejtë Topallit/ “Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i ka dhënë pak më parë të drejtë ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli.

Balla ka publikuar në rrjetet sociale një video të kryetarit të Republikës së Re Lulzim Basha dhe thotë se ky i fundit gënjen edhe kur e pyet sa është ora.

Në video dëgjohet Basha të thotë se listat e hapura janë një ide e vlefshme, ndërsa tashmë i ka refuzuar ato.

LEXO EDHE:  Fotot e frikshme/ Lezha nën “pushtetin” e ujit

LEXO EDHE:  “Fjalor terrorist dhe ndjellës paniku”/ Berisha liston arsyet pse Rama mund të ndiqet penalisht

“Jozefina ka gjithmonë të drejtë: Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora. Pak kohë më parë thoshte se listat e hapura janë një ide e vlefshme. Sot është kundër listave të hapura, kundër votës së qytetarëve jo vetëm për partinë, por edhe për kandidatin që preferon”, shkruan socialisti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PE fshin deklaratën e tre eurodeputetëve/ Kërkuan që parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit

Publikuar

-

Nga

PE fshin deklaratën e tre eurodeputetëve/ Kërkuan që parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit

Tre eurodeputetë lëshuan një deklaratë të fortë pasditen e sotme për miratimin e reformës zgjedhore të 5 qershorit në vendin tonë, duke theksuar se presim që shumica parlamentare të miratojë ndryshimet e nevojshme pa dëmtuar konsensusin e arritur midis Qeverisë dhe Opozitës më 5 qershor.

Por gjatë mbrëmjes deklarata është fshirë nga faqja, dhe për nga forma, nuk duket të jetë një problem teknik i faqes, por një  dorë që e ka fshirë me apel apo edhe pa dashje.

LEXO EDHE:  U ndje keq gjatë shërbimi/ Vdes punonjësi i policisë

LEXO EDHE:  Arrestimi i Fatos Nanos/ Zbulohet se kush ia hartoi dosjen hetimore

Linku i fshirë i deklaratës

Deklarata e përbashkët e kryetarit të Komisionit për Punë të Jashtme, David McAllister (EPP, DE), Raportuesi i përhershëm për Shqipërinë, Isabel Santos (S&D, PT) dhe Kryetari i Delegacionit të Parlamentit për Shqipërinë, Manolis Kefalogiannis (EPP, EL) e përkthyer në shqip me një fjali përmbledhëse citonte se Shqipëria rrezikon pa miratimin e marrëveshjes. /CNA.al

Tre eurodeputetë “shuplakë” Ramës/ Mos shkatërro marrëveshjen, mund të ngadalësojë integrimin

LEXO TE PLOTE