Mamaja e Ronaldos tregon se çfarë i tha ai pas eliminimit/ Nuk bëra dot… – CNA
Connect with us

Aktualitet

Mamaja e Ronaldos tregon se çfarë i tha ai pas eliminimit/ Nuk bëra dot…

Publikuar

-

“Ai ishte i trishtuar, do t’i pëlqente të shkonte në finale. Çfarë më tha pas eliminimit? Mami, nuk bëra dot mrekulli”.

Kështu është shprehur Dolores Aveiro, nëna e Cristiano Ronaldos, teksa tregonte përjetimin e djalit të saj, pas humbjes 2-1 me Ajax-in, që i kushtoi Juves eliminimin nga Liga e Kampionëve.

“Në kampionat po shkon mirë, – shtoi më tej mamaja e yllit portugez. – Në Ligën e Kampionëve nuk pati fat, por nuk mund të bëjmë asgjë për këtë. Jeta vazhdon”. /CNA.al

Aktualitet

Situata e tensionuar politike/ Imzot George Frendo apel qytetarëve

Publikuar

-

By

Kreu i kishës katolike Imzot George Frendo në një deklaratë për mediat ka reaguar për situatën politike në vend.

Ai ka bërë thirrje për qetësimin e situatës dhe gjetjen e një gjuhe të përbashkët mes palëve.

Ndër të tjera Frendo theksoi se shqiptarët nuk duhet të lejojnë që politika ti çojë në përçarje me njëri tjetrin.

“Do të jeni përgjegjës për dëmin që do ti shkaktoni vendit. Ka pasur raste kur të gjithë ju jeni shprehur me krenari që mes besimeve të ndryshme ekziston një harmoni ndërfetare. Besimet nuk na kanë ndarë, mos të lejojmë që politika të na çojë në pëçarje me njëri tjetrin. Shqipëtarët janë populli inteligjent dhe nuk do të lejojnë përçarjen mes tyre. Ndaj sot duhet të jemi të gjithë për bashkim dhe paqe”,-u shpreh Frendo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Braktisi kombëtaren shqiptare pa lejë, nuk do e besoni ç’i ndodhi sot Eros Grezdës

Publikuar

-

By

Eros Grezda nuk do të jetë pjesë e fazës përgatitore të Rejnxhërs tani në verë dhe kjo praktikisht do të thotë se futbollistit i përfaqësueses shqiptare është nxjerrë në shitje nga klubi skocez.

Grezda shkoi me një pritshmëri të lartë në Skoci, por për një arsye apo një tjetër, që kur ka shkuar atje karriera e tij ka marrë të tatëpjetën dhe në vend të shpërthimit, ai është kthyer në një dështim të madh.

Menaxheri i tij, Ives Cakarun, insiston se lojtari do të vazhdojë të jetë nën urdhrat e Xherard te Rejnxhërs, por fjalët e tij lënë të kuptohet qartësisht se për Grezdën nuk parashikohet një verë e lehtë.

“Ai është ende pjesë e Rejnxhërs, por për momentin, meqë ishte me ekipin kombëtar dhe kishte disa probleme në javën e kaluar, ai nuk do t’i bashkohet skuadrës në fazën përgatitore”, theksoi menaxheri.

Ky i fundit kishte deklaruar disa javë më parë se do të kishte një takim mes klubit e lojtarit për të qartësuar të ardhmen, por për momentin nuk duket se ka diçka konkrete rreth futbollistit i cili këto ditë dukej i shpenguar duke shijuar pushimet e tij, edhe pse e ardhmja si futbollist në elitë është vënë në dyshim.

“Kemi folur me klubin dhe për momentin ai është ende pjesë e Rejnxhërs. Të shohim se çfarë do të ndodhë gjatë dritares së merkatos, por për momentin nuk ka ndonjë të re”, theksoi menaxheri.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Dyndje narkopolicësh”/ Berisha-Ramës: Larg duart nga Shkodra

Publikuar

-

Shkodra është blinduar nga forca të shumta policie për mbarëvjatjen e takimit elektoral që pritet të zhvillojë kryeministri Edi Rama pak orë më vonë.

Lidhur mbi këtë ka reaguar dhe ish kryeministri Sali Berisha i cili përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se Rama duhet të mbajë duart larg nga Shkodra, ndërsa ka publikuar edhe një video.

“Dyndje narkopolicesh drejt Shkodres. Larg duart nga Shkodra. Rama Ik! Fitore! Sb”./CNA.al

Dyndje narkopolicesh drejt Shkodres. Larg duart nga Shkodra. Rama Ik! Fitore! sb

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 20. Juni 2019

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Trending

Read previous post:
Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Close